За фактом засипання Чорного озера поліція Ужгорода відкрила кримінальне провадження

Співробітники Ужгородського районного управління поліції внесли відомості до Єдиного реєстру досудового розслідування за фактом порушення правил охорони вод в обласному центрі Закарпаття. Йдеться про засипання ґрунтом та будівельним сміттям водойми в Ужгороді.

За фактом засипання Чорного озера поліція Ужгорода відкрила кримінальне провадження

Наразі у справі тривають першочергові слідчі дії. Зокрема, співробітники поліції, із залученням працівників Держекоінспеції, проводитимуть огляд місця події та документування. 

Правова кваліфікація – ч. 1 ст. 242 Кримінального кодексу України, тобто порушення правил охорони вод, інформує відділ комунікації поліції в Закарпатській області.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, після оприлюднення у соціальних мережах інформації про засипання так званих Чорних озер в Ужгороді представники міської ради виїхали на місце та зафіксували факт завезення ґрунту технікою.

Як повідомила влада Ужгорода, ця земельна ділянка належить місту і жоден структурний підрозділ Ужгородської міської ради не надавав дозвільних документів на проведення будь-яких робіт або інших дій на цій території.

Згідно з наявною містобудівною документацією, на цій території має залишитися озеро, яке передбачено впорядкувати. Місто планує оформити паспорт водного об’єкта та взяти його на баланс як озеро.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, у суботу, 8 лютого, стало відомо, що в обласному центрі Закарпаття невідомі особи з використанням важкої техніки розпочали роботи з засипання Чорних озер землею та сміттям. Інформація викликала хвилю обурення в ужгородців, адже жодних законнних підстав для такого вандалізму немає: чинний генплан передбачає існування тут зеленої зони загального користування.

Ужгородці повідомили про незаконні діє поліцію. Однак, і в цьому випадку, як і загалом у всьому, що стосується проблем забудови територій міста, правоохоронні органи бездіяли.

Напередодні, у  п’ятницю, 7 лютого, в Ужгороді на громадських слуханнях відхилили проєкт нового генплану міста

Тим часом, аби запобігти земельним "дерибанам" в Ужгороді та нищенню зелених зон згального користування, троє депутатів Ужгородської міськради внесли на сесію 20 лютого проєкт рішення про мораторій на затвердження детальних планів територій. Проєкт розроблено спільно з представниками громади обласного центру.

Що суттєво, з 1 січня 2025 року в Україні на законодавчому рівні набрала чинності заборона детальних планів території для нового будівництва. Однак влада Ужгорода, в порушення закону, це ігнорує.

Детальніше на цю тему – у матеріалі Оксани Станкевич-Волосянчук "Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода".

10 лютого 2025р.

Теги: провадження, ЄРДР, озеро, засипання

Коментарі

Рибак 14.02.2025 / 10:31:44
Ви що дурні, ми з мером хочемо там карасі розводити

Відрпуситіть 11.02.2025 / 13:56:18
Тих хто засипав озеро! Дайте завдання засипати калюжу що на центральній автобусній станції у В. Беоезному!!

ужгородець 11.02.2025 / 08:13:04
Кур.... їм мати, чому не будуть будинки в селах? Будуйте на Березнянщині, Воловеччині Міжгірщині та навіть в Ужгородському районі (Ярок, Циганівці, Стрипа). Чого лізете в місто, чому гробите міські парки і сквери? Ужгородці, будете себе вести як глухо-німі, будете дихати вихлопами та запахами будівельних матеріалів.

Депутат 11.02.2025 / 07:08:02
У нас по кожній стройці є провадження без перебільшень лиш результату обʼєктивного немає

Циган 10.02.2025 / 22:39:43
Половина заплавм ужа засипана ділком Норбі.при першому паводку річка змінить русло і знесе ратааквапарк і весь ботанічний свд

Поравда 10.02.2025 / 22:17:32
Товт н засипав уже пів ужа з боку радванки зараз взявся за озера

Все буде добре 10.02.2025 / 22:04:09
https://www.stopcor.org/ukr/section-suspilstvo/news-politsejski-chi-rozbijniki-na-zakarpatti-mistsevi-pidpriemtsi-zakidayut-komandi-generala-kolesnika-silovij-tisk-media-06-02-2025.html

Прокинулись? 10.02.2025 / 21:07:53
Поліція прокинулась? Побачимо чи надовго. Бо франкліни потім як правило перемагають

Трамп в 2025 році примусить конфліктуючі сторони підписати мирні угоди 10.02.2025 / 21:07:36
Після цього всі гроші треба кинути на відновлення житла, де контрольована територія, для біженців на Сході - нехай спокійно повертаються в новозбудоване житло додому і вивільнять перенасичений Ужгород - таким чином попит на будмайданчики обвалиться, бо в Ужгороді ввели в експлуатацію предостатньо житла - для додаткових 20-30 тис. мешканців

Нік 10.02.2025 / 20:53:38
І по Короні є кримінальна справа

Іван 10.02.2025 / 16:49:45
Ті мусора, що приїздили на виклики і нічого не робили так само під слідством?

злий 10.02.2025 / 16:49:39
Наразі це не так важливо. Важливо, що озера вдалося зберегти. Попереду - ще боротьба

??? 10.02.2025 / 16:40:31
Скільки років буде тривати це слідство?

НОВИНИ: Соціо

12:59
На війні з рф поліг захисник із Буштина Юрій Шебедяк Фото новина
11:59
На Закарпатті, щоби унеможливити нові прориви авто, біля пунктів пропуску встановили бетонні блоки-загороджувачі Фото новина
10:49
На Мукачівщині у ДТП травмувався водій легковика
10:00
/ 2
У Перечині через будівництво нового ЖК перенесуть блокпост прикордонників Відео новина
09:02
У Білках проведуть в останню путь захисника Ярослава Бокотея Фото новина
18:11
У Чопі стартувала безкоштовна вакцинація тварин від сказу
17:12
У Мукачеві через чадний газ постраждав 13-річний хлопець
16:22
"Я не знав, як я звідти виберусь, але завжди знав, що виберусь", – історія прикордонника на псевдо Кум Фото новина
16:16
На в’їзді у село Гать зіткнулися легковик і мікроавтобус Фото новина
15:26
/ 2
На війні з рф загинув військовий із Пацканьова Анатолій Лесьо Фото новина
14:16
Закарпатські рятувальники допомогли спустити з гори травмованого добермана Фото новина
13:15
На Рахівщині у горах знайшли тіла двох чоловіків Фото новина
12:24
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Михайлом Гончаруком Фото новина
11:03
На Хустщині викрили схему незаконного переправлення чоловіків до Румунії Фото новина
10:04
У румунських Карпатах врятували двох українців, які три дні блукали на висоті Фото новина
08:59
/ 3
На війні з рф поліг захисник із села Тур’ї Ремети - Михайло Малеш Фото новина
18:16
П’ятдесят ветеранів зійшли на Говерлу в межах програми реабілітації Фото новина
16:27
/ 5
На Драгобраті відкрили пам’ятник Герою України Дмитру Коцюбайлу «Да Вінчі» Фото новина
14:52
/ 1
У румунських Карпатах знайшли виснаженого українця, який блукав понад 20 днів Фото новина
12:52
Мукачівець Ілля Ковач став абсолютним чемпіоном України з пауерліфтингу серед юніорів Фото новина
11:10
На Говерлі травмувалася 15-річна туристка з Вінниці Фото новина
09:13
/ 13
У Мукачеві мобілізували 58-річного вчителя математики, який мав законну відстрочку
17:21
Завтра в Ужгороді відбудеться благодійний забіг UZHTRAIL у Шахтинському лісі
15:30
На Хустщині відновлюють популяцію струмкової форелі Фото новина
13:56
Уночі на Хустщині в пожежі загинула 29-річна жінка Фото новина
» Всі новини