Ще одним важливим фактором виникнення цього свята є збереження та популяризація українських традицій. Адже в минулому кожна українська жінка носила хустку, пов'язану на голові. Такий убір супроводжував її впродовж життя: від заміжжя й аж до самої смерті.
Хустка, як головний жіночий убір, мала широкий спектр функціонування та різнилася залежно від календарної обрядовості.
З нагоди свята ужгородський скансен репрезентував відвідувачам виставку жіночих хусток з власної колекції. Тут ви зможете оглянути понад 30 автентичних жіночих хусток, зібраних з різних куточків Закарпаття: від Рахівщини до Ужгородщини, святкові та буденні, фабричні та ручного виконання. Локаційно зустрічаються діалектичні назви: хустки «гарастувки», «ширінки», «фустки», «кестемани», «кундеряві» хустки, хустка «молодиця», хустка «румунка», «шилийки» та низка інших.
"Запрошуємо вас познайомитись з барвами палітри хустки, яка становила значну частину жіночої краси наших бабусь та живе й по нині в яскравих жіночих образах сьогодення", - написали на сторінці Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту в соціальній мережі Фейсбук.