Ті чи інші хвороби котів симптоми можуть мати найрізноманітніші, які потрібно і вміти розпізнати, але й знати, про що вони «сигналізують».
А отже, далі в статті поговоримо про симптоми, які можуть вказувати на те, що ваш котик захворів.
Якщо ви помітили, що ваш котик втратив інтерес до їжі, навіть не реагує на улюблені смаколики, це перша ознака того, що з тваринкою щось не так.
Ясна річ, причиною цьому може бути і літня спека, але коли в домі панує оптимальний мікроклімат, а улюбленець виглядає мляво, до мисочки з їжею навіть не підходить, а ще й до того його мучить, приміром, діарея чи нудота, потрібно негайно звернутися до досвідченого ветеринара. Тільки фахівець може максимально точно визначити суть проблеми і шляхи її вирішення.
Як правило, коти дуже прив’язані до своїх господарів, хоча і вирізняються незалежним характером. Але коли домашній улюбленець проявляє агресію, нервовість, втратив інтерес до ігор, це може вказувати на біль чи певний дискомфорт. В цьому випадку також слід звернутися до ветлікаря, навіть не намагаючись зарадити проблемі самотужки. Бо ж наслідки можуть бути непередбачуваними.
Швидке збільшення ваги кота – серйозна проблема, якою не варто нехтувати. Бо ж це пряма дорога до ожиріння тваринки, а відтак наслідки можуть бути куди серйознішими.
До речі, ось вам лайфхак, як визначити, чи стикнувся ваш улюбленець з проблемою ожиріння: візьміть свого кота на руки, погладьте йому боки – якщо на дотик ви відчуваєте ребра, тоді все з тваринкою в нормі, коли ж все навпаки – йдеться про ожиріння, з яким потрібно боротися.
Що робити:
Помітили, що ваш улюблений котик шкутильгає, не завжди це може бути пов’язано з травмою. Можливо, проблема криється у болях у суглобах.
Поспостерігайте за тваринкою – як вона лягає і встає, рухається чи стрибає. Коли це коту вдається з великими труднощами, найкраще рішення – одразу звернутися до ветеринарного лікаря.
Певна річ, симптомів захворювання котів існує набагато більше. Тому ніколи не ігноруйте навіть найдрібніші ознаки, а ще краще – регулярно відвідуйте ветеринара у профілактичних цілях, бо, як відомо, хворобі краще запобігти, аніж її лікувати.