Садівниця вирощує понад 30 сортів хурми в урочищі Чорна Гора поблизу Виноградова на 0,6 га.
«Цьогоріч посуха тривала два місяці, і зібраної, впродовж зими у спеціальні величезні басейни, води вистачило лише на місяць. Хурма настільки пов’яла, що навіть плоди зморщилися. У результаті дерева скинули до 70% плодів, лишилися лише на нижніх гілках, а деякі з гідридних сортів втратили до 100% врожаю», — пояснила Наталія Мартишинець.
Також, за її словами, частина плодів, які лишилися після посухи, виявилися уражені вірусом.
«Після дощів плоди східних сортів хурми почали тріскати. На жаль, цього року багато пошкодженого врожаю. Ще цей рік також показав, що хурму, особливо гібридні сорти, потрібно обробляти фунгіцидами», — розповіла фермерка.
Промисловий сад Наталії Мартишинець налічує 320 дерев хурми, серед яких є популярні сорти, які завжди дають хороший врожай: Рохо Бриліанте (Іспанія), Тіпо (Італія), ізраїльський Тріумф (Шарон), гібридний сорт Пам’яті Черняєва та інші.
Наталія Мартишинець реалізовує хурму покупцям з усієї України через соціальну мережу Фейсбук.
Також 77 річна фермерка вирощує не лише хурму, а й інжир, персики, виноград, азиміну, фісташки та інші фрукти.
111 Читачу 2024-11-04 / 19:49:49
Яблука вродили у мене, в Ужгороді,я не пам'ятаю щоб такий врожай був колись, так, осипалося під час засухи багато, але ще більше залишилося.
А ось груш було мало. Слив в нормі - і не багато і не мало.Персиків також було в нормі.
Читач 2024-11-03 / 19:24:20
Де вродили яблука? У нас нема урожаю цього року - все обсипалося під час спеки.
111 2024-11-03 / 18:53:55
Зате яблук стільки, що велике гілля ламали. І інжир вродив нівроку, хоча інжир, як і хурма це не традиційні плоди для Закарпаття.