Рекордні 49% росіян вже хочуть закінчення війни з Україною – росЗМІ

До другої річниці оголошення мобілізації в росії рекордна кількість росіян виступають за компроміс і закінчення неспровокованої війни рф проти України, свідчать результати опитувань двох проєктів – "Хроніки" і ExtremeScan.

Рекордні 49% росіян вже хочуть закінчення війни з Україною – росЗМІ

Про це інформує російське видання "Холод"

"Кількість прихильників перемир'я з Україною серед росіян досягла абсолютного максимуму – 49% опитаних висловили готовність підтримати мирну угоду, навіть якщо цілі "спецоперації" (так росіяни підміняють поняття війна – ред.) залишаться невиконаними. Проти такого рішення виступають 33% респондентів, а 18% – не можуть відповісти на це запитання", - йдеться в публікації. 

Також повідомляється, що 63% опитаних хотіли б укласти мир протягом року. 

Згідно з дослідженням ExtremeScan, деякі регіони виступають за завершення війни навіть сильніше, ніж традиційні "протестні центри" – Москва і Санкт-Петербург. 

Серед досліджуваних регіонів найнижча підтримка війни в Чеченській республіці – лише 39% респондентів заявили про свою підтримку "спецоперації", на другому місці – Республіка Тива (48% підтримки), трохи вищий рівень підтримки в Санкт-Петербурзі – 50%.

Соціологи підкреслюють, що в цих же регіонах найбільша кількість респондентів, які відмовилися відповідати на це запитання. Це може свідчити про те, що рівень підтримки війни в цих регіонах ще нижчий, вказує видання. 

Згідно з даними ExtremeScan, найсильніше війну підтримують у регіонах, що розташовані ближче до зони бойових дій – у Бєлгородській області (63%) і Краснодарському краї (62%). 

Також повідомляється, що дедалі менше росіян готові воювати. Зокрема, з лютого 2023 року до вересня 2024 року на 9 відсоткових пунктів зросла кількість тих, хто не готовий іти на війну – ні добровільно, ні за наказом Міноборони РФ. Також на 10 відсоткових пунктів знизилася частка тих, хто ще півтора року тому був готовий іти воювати, якщо мобілізують. 

За словами соціологів, найбільшу готовність до мобілізації серед чоловіків висловлюють громадяни у віці від 50 до 60 років – тобто ті, хто найменше ризикує потрапити під мобілізацію, оскільки за російським законодавством, граничний вік служби для звичайних солдатів – 50 років.

Серед росіян 18-24 років, яких з більшою ймовірністю може торкнутися мобілізація, на війну за наказом готові піти лише 6,6%.

Також більшість росіян не готові нікого засуджувати за відмову брати участь у військових діях: 51% респондентів заявили, що ставляться до таких людей із розумінням, 27% – із засудженням, а 22% не змогли відповісти на запитання.

Після операції ЗСУ в Курській області РФ 57% опитаних росіян оцінюють можливість оголошення нової мобілізації як високу, 28% вважають її низькою. На тлі цього, першочерговим завданням для російської армії 53% опитаних називають звільнення Курської області, а не просування вглиб України.

Відповідаючи на запитання "Які з перелічених подій ви б хотіли, щоб відбулися за рік?" (можна було вибрати кілька варіантів) – тільки 22% назвали проведення нової мобілізації.

50% опитаних росіян заявили, що хотіли б відновлення відносин із західними країнами, 54% – збільшення витрат бюджету на армію, 63% – мирний договір з Україною зі взаємними поступками, 65% – зняття накладених на Росію санкцій. 85% опитаних сподіваються, що в найближчий рік влада зосередиться на вирішенні внутрішніх соціальних та економічних проблем.

"Але найбажанішим, як і раніше, залишається завершення "СВО" після досягнення її цілей – 86% респондентів висловилися за цей варіант. Соціологи пов'язують такий високий рівень підтримки цього варіанта з неготовністю частини росіян програвати, навіть якщо вони не мають рації, а також із тим, що приблизно 20% росіян усе ще налаштовані провоєнним чином і для них важлива перемога без будь-яких поступок. Проте 63% респондентів готові на мир із взаємними поступками – і це абсолютний максимум від початку війни", – пише "Холод".

Дослідження проєкту "Хроніки" проводилося методом телефонного опитування з 10 до 17 вересня. Розмір вибірки становив 800 осіб старше 18 років. Довірчий інтервал (інтервал, що з високою ймовірністю містить істину) дослідження – 95%, максимальна помилка вимірювання – 3,45%.

Група ExtremeScan з 29 липня до 6 вересня провела 11 опитувань: одне загальноросійське і 10 всередині регіонів країни – Москва, Санкт-Петербург, Свердловська область, Краснодарський край, Бєлгородська область, республіки Башкортостан, Дагестан, Чечня, Тива і Бурятія. Розмір вибірки кожного опитування становив 500 осіб (загалом 5500 респондентів). Максимальна помилка вимірювання в порівнянні регіонів – 4,38% за довірчого інтервалу в 95%.

Зазначається, що через округлення сума відсотків може незначно відрізнятися від 100%.

"Холод" підкреслює, що в умовах війни повністю довіряти результатам опитувань громадської думки неможливо, оскільки "росіяни можуть боятися виступати проти позиції, яку диктують держава і пропаганда".

 

01 жовтня 2024р.

Теги: війна, росія, росіяни

НОВИНИ: Різне

01:14
Україна перемагає в економічній війні проти росії – The Economist
01:05
Зеленський: В орбана надто теплі відносини з путіним, щоб бути посередником
22:14
Коаліція дронів почне у січні масово постачати Україні безпілотники – Британія
15:57
Верховна Рада остаточно ліквідувала МСЕК
14:38
Ірландський боєць UFC оголосив про намір завоювати два чемпіонські титули
16:18
Утеплювач для труб ефективне рішення для збереження тепла та захисту комунікацій
16:35
Prostor – найкращий онлайн-магазин товарів для краси та догляду, і ось чому
19:49
RCS — повідомлення, яке дійде до адресата
17:27
Будівельні пилососи: огляд трійки найкращих моделей
13:24
Регулятор тиску газу: навіщо він і як обрати правильно
19:33
/ 1
Зеленський: 43 тисячі українських воїнів загинули за час повномасштабної війни
16:36
Трамп: Зеленський та Україна хотіли б укласти угоду і зупинити божевілля
09:20
Сирійські повстанці захопили Дамаск: Режим Асада, підтримуваний росією та Іраном, впав
23:48
США оголосили про новий пакет допомоги Україні на майже мільярд доларів
20:01
Відбулася зустріч Зеленського, Трампа і Макрона
01:57
Рада скасувала збільшення податків для ФОП "заднім числом"
15:43
Пательня з антипригарним покриттям: плюси, мінуси та правила використання
15:29
Скільки можна зберігати суші?
11:23
ЮНЕСКО визнав українську писанку культурним надбанням людства
16:28
ТОП найкращих батончиків, які допоможуть швидко втамувати голод
14:26
Що треба знати про маркування моторних олив?
14:20
Курси перманентного макіяжу старт до успішної кар’єри в б’юті-індустрії
13:33
Для проходження ВЛК більше не потрібно буде йти до ТЦК: Міноборони анонсувало цифрову реформу
22:28
Як доглядати за ногами у разі схильності до грибкових уражень
00:25
Зеленський допустив заморозку війни у разі приєднання неокупованої частини України до НАТО
» Всі новини