Слова канцлера наводить Rheinische Post.
Федеральний канцлер у понеділок став на захист зміни позиції Німеччини, про що вперше публічно повідомили минулого тижня.
"Ми переконані, що це не зумовить ескалацію, тому що – як сказав і президент США – питання стоїть лише про те, щоб можна було захистити такі великі міста, як, наприклад, Харків", – сказав Олаф Шольц.
Він додав, що рішення ухвалювали зважено, у консультаціях з партнерами.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус раніше пояснив рішення Берліна дозволити Україні використовувати німецьку зброю проти військових об'єктів в росії "стратегічним пристосуванням до мінливої ситуації".
Про це, як повідомляв ZDF, він сказав під час візиту до Молдови 31 травня.
Пісторіус наголосив, що вважає правильним рішення дросії.
"Це те, що ми завжди робили від початку війни, яку путін веде проти України. Ми адаптувалися до ситуації, адаптували нашу стратегію в кожному конкретному випадку", – сказав він на зустрічі з молдовським колегою Анатолієм Носатим.
Віцеканцлер Німеччини Роберт Габек висловив жаль, що уряд на чолі з Олаф Шольцом не дозволив Україні завдавати ударів наданою зброєю по території рф раніше.
Про це Габек сказав в інтерв’ю Augsburger Allgemeine,.
Віцеканцлер зазначив, що Україні необхідно дозволити запобігати атакам з боку росії для кращого захисту життів мирного населення.
Заборона на удари по рф означатиме загибель більшої кількості людей, додав він.
"Зараз дозвіл стосується точно локалізованого регіону навколо Харкова. Для самооборони, для захисту. Але правильно й те, що все, що ми вирішили, можна було б вирішити швидше", – сказав Габек.
Водночас він захищає Шольца від звинувачень у затягуванні процесу.
"Зволікання – це неправильне слово. Нам належить ухвалити дуже важкі рішення, тому добре все ретельно зважити. У цьому випадку було ухвалено правильне рішення", – додав Габек.
Раніше уряд Німеччини офіційно підтвердив, що дозволяє Україні використовувати надану німецьку зброю для ударів по військових об’єктах на території рф.
Про це заявив речник німецького уряду Штеффен Гебештрайт, якого цитував t-online.
Згідно із його заявою, Україна може "використовувати зброю, надану для цієї мети, відповідно до своїх міжнародно-правових зобов'язань" – в тому числі і зброю, надану Німеччиною.
Йдеться "про звільнення української території", зазначив речник.
Уряд Німеччини домовився з Україною, "що зброя, яку ми постачаємо, буде використана з цією метою відповідно до міжнародного права".
У заяві, зокрема, йдеться про масовані атаки росії в Харківській області, які тривають вже кілька тижнів і "готуються, координуються і здійснюються" з позицій у сусідньому прикордонному регіоні рф.
"Разом ми переконані, що Україна має право згідно з міжнародним правом захищатися від цих атак", додав Гебештрайт.
Видання Bild нагадало, що Німеччина передає Україні САУ Panzerhaubitze 2000, а також установки Mars II (аналог американського HIMARS). Враховуючи дальність їхньої стрільби, припускає видання, може йтися про удари вглиб території РФ на 40 кілометрів.