Господині використовують різні спеції, щоб покращити смакові якості їжі та надати особливого аромату. Їх широко використовують у приготуванні будь-яких страв, а купити спеції на вагу можна в магазині «Любисток». У цій статті розповімо про спеції до риби.
Для того чи іншого способу приготування використовують певні спеції:
Це швидкий і зрозумілий спосіб приготування. Тут варто використовувати мелені спеції: часник, солодку паприку, коріандр, базилік, кмин, перець чорний, куркуму, гостру паприку, імбир, чебрець, сіль, цедру лимона. Червону рибу (кета, горбуша, осетр, лосось) краще смажити з додаванням коріандру та шафрану.
Риба, запечена в духовці, максимально розкриває свій смак, а вдало підкреслити його можуть запашні спеції: розмарин, фенхель, майоран, шавлія та обов'язково часточки лимона. Рибі пасують трави, і вона добре вбирає їх аромат. Класичні трави (петрушка, кріп, майоран, естрагон, чебрець) добре підійдуть до будь-якої риби і зроблять страву ароматною та апетитною.
Щоб була ароматна та навариста, крім солі й перцю, в юшку додають петрушку, кріп, фенхель, зелену цибулю, лавровий лист. Крім цього, не завадять майоран, розмарин, прованські трави.
Для маринаду треба підготувати суміш спецій. Це можуть бути різні варіанти, але ми пропонуємо такі:
Можна купити вже готові суміші або ж придбати кожен компонент окремо та створити власний варіант приправи. Особливими смаковими якостями будуть вирізнятися прянощі, перемелені власноруч безпосередньо перед приготуванням.
Для риби в тушкованому вигляді підходять перці та гірчиця, що додадуть гостроти. М'ята, базилік, меліса або розмарин нададуть прованської свіжості та ніжності. А цибуля та кріп посилять смак річкової риби.
Класичні цибуля, часник та гірчиця ніколи не завадять. Щоб підкреслити смак грильованої риби, можна додати різних перців (білий, чорний, каєнський, паприка). Для експериментаторів порадимо екзотичні суміші, наприклад карі із соєвим соусом. Не забуваємо про пряні трави (м'ята, петрушка, кріп, естрагон, фенхель, лавровий лист, розмарин).