КРИМІНАЛУ В КРАЇ ПОМЕНШАЛО
Привітавши представників четвертої влади з професійним святом, начальник УМВС охарактеризував криміногенну ситуацію в краї за останніх п’ять місяців. За рік закарпатська міліція зробила суттєвий крок вперед в плані боротьби зі злочинністю та наведення правопорядку в краї. Пріоритетом у роботі правоохоронців залишається розкриття навмисних убивств, тяжких тілесних ушкоджень та ДТП зі смертельними наслідками, згвалтувань, розбійних нападів, пограбунків тощо. По лінії економіки -- це хабарництво, зловживання з приватизацією землі, у бюджетній сфері та лісовому господарстві. За всіма цими напрямами міліція краю має позитивні результати. Криміногенна ситуація на Закарпатті залишається під контролем, жодних надзвичайних випадків та особливо резонансних злочинів не допущено. Маємо деякі проблеми хіба що з розкриттям організованої злочинності, однак нині готується скерування в суд низки кримінальних справ щодо учасників ОЗУ.
Нерозкритим залишається лише одне навмисне вбивство, яке сталося у квітні в Хусті. Але міліція має серйозні напрацювання, підозрювані перебувають в розшуку, і це вбивство, запевняє генерал Чепак, обов’язково буде розкрите. Активізовано й роботу з розкриття убивств минулих років. Донедавна цих “глухарів” було 33, а на сьогодні залишилося 28.
“СКУТЕРНА” ПРОБЛЕМА
Як позитив начальник УМВС відзначив і роботу Державтоінспекції краю, котра, за основними показниками перебуває в десятці, а то й у п’ятірці кращих по державі. Але найбільше в плані аварійності дошкуляють “даішникам” мопеди та скутери. Водії цих транспортних засобів повністю безконтрольні, часто сідають за кермо в нетверезому стані, скоюють ДТП зі смертельними наслідками. Впливу на них практично немає, позаяк законодавство не передбачає їх реєстрації. Однак робота з ними проводиться, вже понад 400 скутерів вилучено. Міліція ініціюватиме перед обласною радою прийняття відповідного рішення на рівні області, як це вже є в деяких регіонах України.
Згідно з розпорядженням міністра внутрішніх справ на території Закарпатської області з 26 травня до 30 червня проводиться комплексне оперативно-профілактичних відпрацювань. Як позитив начальник УМВС навів приклад реагування одного з київських перевіряючих -- заступника начальника Департамента інформаційних технологій МВС. Ця структура веде усю міліцейську статистику та відслідковує її об’єктивність. І от київська перевіряюча, проїхавши всю державу, за її ж словами, була вражена порядністю та об’єктивністю закарпатської міліцейської статистики. За власною ініціативою вона підготувала наказ на заохочення деяких наших співробітників відділу інформаційних технологій. “Це дуже приємно, бо з самого початку моєї роботи одним із принципів, які я сповідую, залишається об’єктивність та правдивість. Нам не потрібна брехня у будь-якому вигляді, не потрібна жодна викривлена цифра, бо за цим стоять людські долі”, -- зауважив генерал Чепак.
ПРО РОБОТУ ДАІ ТА “БАЗАРНІ ВІЙНИ” В УЖГОРОДІ
Після завершення свого виступу начальник УМВС дав вичерпні відповіді на запитання журналістів. Мас-медійників, зокрема, цікавило розкриття пошкодження ліфтів в Ужгороді, що трапилося днями. Злочинців, які, найімовірніше, мали на меті здати зняті деталі ліфтів на металобрухт, поки не знайдено, але робота в цьому напрямі триває.
З приводу іншого резонансного злочину -- минулорічного збройного нападу на банк в Ужгороді, то він перебуває на особливому контролі. Злочин поки що не розкритий, однак з’ясували: цей розбійний напад, а також вбивство родини Я. та таксиста П. скоєно із застосуванням однієї й тієї ж вогнепальної зброї. Встановлено і особи виконавців одного з цих злочинів, їх розшукують. “Невдячна справа щось обіцяти, бо за кожну обіцянку треба відповідати, але напрацювання в цьому напрямі в нас дуже серйозні”, -- запевнив генерал.
Цікавилися журналісти, коли вже нарешті міліція наведе лад на базарах Ужгорода, адже міська влада призупинила роботу всіх ринків міста.
-- Це болячка, яку ми не знаємо, з якого боку лікувати, -- зізнався Віктор Чепак. -- Діагноз поставлений давно цій хворобі -- усі проблеми -- від першої особи в цьому місті, жодної таємниці в цьому немає... Там, де є зловживання, інші правопорушення, які потрапляють під юрисдикцію міліції, ми втручаємося, реагуємо на них. А що стосується ринків в цілому, то самі їхні власники повинні в судовому порядку відстоювати свою позицію. Це більше цивільно-правові відносини. Що стосується санітарних умов, то це теж не міліцейське питання.
Чому працівники ДАІ патрулюють в Ужгороді лише біля органів влади, а в проблемних місцях їх не видно? -- цікавилися журналісти в керівника міліції краю. Проблема, за словами генерала, в тому, що їх просто замало для нашого міста, треба принаймні вдвічі більше. Значна частина інспекторів патрулює на трасах, де найчастіше скоюються ДТП. Однак доки в Україні не буде прийнято таких, як у Європі, штрафів щодо порушників ПДР, сама міліція ситуації не виправить.
ЧАБО БАЛОГ -- ЛАУРЕАТ МІЛІЦЕЙСЬКОЇ ПРЕМІЇ
Після завершення прес-конференції начальник УМВС перейшов до приємної процедури -- нагородження журналістів та редакцій, котрі найактивніше та найбільш об’єктивно висвітлюють нелегку роботу закарпатської міліції. Так, лауреатом традиційної щорічної премії УМВС та Спілки журналістів імені Михайла Фатули цьогоріч став редактор відділу обласної газети “Карпаті Ігоз Со” Чабо Балог. Серед нагороджених -- голова обласного осередку НСЖУ Дмитро Воробець, головний редактор газети “Новини Закарпаття” Віталій Ящищак, творчий колектив газети “Неділя” (головний редактор -- Михайло Носа), знімальна група ТРК “М-студіо”, провідні журналісти краю Марія Підгорна, Валентина Пастухова, Тетяна Вашаргелі, Лариса Подоляк, Іван Гудзоватий інші.
Макс 2008-06-08 / 11:00:00
Генерал по вуха заліз у політику. Міліція повинна забезпечувати порядок. а його в Ужгороді немає. Справді на базарах безлад. Паркуються хто як хоче і де хоче. Правила дорожнього руху порушують усі. Особливо ті, що їздять по Корзо. А міліція киває на владу.