Пінополістирол – сучасний теплоізоляційний матеріал, який використовують для утеплення стін та підлоги в житлових, комерційних, адміністративних, промислових будівлях. Попри те, що пінополістирол і класичний пінопласт виготовляють із одного матеріалу – полістиролу, технологія виготовлення відрізняється, що впливає на технічні та експлуатаційні характеристики готового утеплювача. В процесі виробництва (на етапі формування) до полістиролу додають фреон та двоокис вуглецю, а потім цю суміш під тиском пропускають через екструдер. Пегляньте асортимент пінополістиролу в інтернет магазині "Інтербудсервіс"/
Популярність екструдованого полістиролу обумовлена низкою його позитивних характеристик:
Попри низку переваг пінополістиролу, цей утеплювач має і кілька недоліків: він не пропускає пару, тому під час облаштування термоізоляції необхідно роботи вентиляційні проміжки. Також екструдований полістирол нестійкий до впливу високих температур та вогню, тому таке утеплення потребує додаткового пожежозахисту.
Пінополістирол використовують як надійну звукоізоляцію та теплоізоляцію найрізноманітніших конструктивних елементів споруд:
Теплоізоляційний матеріал пінополістирол випускають у форматі плит різного розміру та товщини, залежно від потреб використання. Його ціна дещо вища, ніж вартість пінопласту, однак технічні та експлуатаційні характеристики теж значно кращі. Тому купити пінополістирол можна для утеплення найрізноманітніших будівель: житлових будинків та господарських споруд (в тому числі для теплоізоляції підвалів, цокольних поверхів, перекриттів), офісних і комерційних приміщень. Високі показники теплоізоляції при невеликій товщині плит дозволяють утеплювати навіть невеликі приміщення без значної втрати площі. Наприклад, полістирол можна застосувати при утепленні балконів та лоджій зсередини та ззовні. Такий варіант теплоізоляції буде особливо вдали при переплануванні кімнат та з’єднанні житлової кімнати з балконом в одне приміщення.
При цьому не варто застосовувати такий утеплюючий матеріал у приміщеннях з підвищеною пожежною небезпекою: в котельних, на промислових підприємствах та у виробничих цехах.
Для фіксації плит пінополістиролу до основи використовують бітумні мастики, також монтаж можна проводити на поліуретановий герметик, монтажну піну, цементний клей.