На що дивитися до покупки
В першу чергу варто вирушати за хорошим вином в перевірений гіпермаркет або спеціалізований інтернет-магазин, як winewine.com.ua. Саме там ви знайдете якісні, сертифіковані і справжні вина.
Далі звертаємо увагу на зовнішній вигляд пляшки:
-
Етикетка повинна бути наклеєна акуратно, мати інформацію чітко віддрукованим шрифтом. Не допускаються змазування, потертості, помилки. В інформації повинні бути вказані країна-виробник, адреса заводу, тип вина і його склад, процентний вміст цукру, спирту, дата виготовлення. До речі, дата виробництва алкогольного напою друкується окремо зверху на етикетці за допомогою штампа.
-
Пляшка повинна мати рівні грані і краї. Виробник з хорошою репутацією намагається застрахувати свою продукцію від підробок - робить асиметричні або нерівні пляшки, наносить на них спеціальні особливі знаки. Бажано перед походом в магазин дізнатися про фірмові лейбли того чи іншого виробника. Як правило, дилетанти не стануть підробляти такі пляшки - це занадто дорогий і трудомісткий процес.
-
Зовнішній вигляд вмісту - його можна оцінити на світло. Допускається вміст у вині невеликої кількості осаду у вигляді піску, дрібного каменю або пластівців. Це свідчить про тривалу витримку напою. Але якщо осаду занадто багато, він покриває все дно, варто насторожитися і утриматися від покупки. Швидше за все, перед вами вже або зіпсований продукт, або вино низької якості.
Тести після покупки
Якщо зовні пляшка та її вміст вас влаштовують, вдома можна продовжити перевірку:
-
Звертайте увагу на пробку. Вона ні в якому разі не повинна мати різкого запаху або кришитися при відкриванні. Це дві ознаки зіпсованого продукту або його неправильного зберігання. Від розпивання такого вина краще відмовитися.
-
Наливаючи вино в келих, звертайте увагу на утворення піни. Якщо вона зібралася в центрі по поверхні рідини і швидко зникла - напій хороший. Якщо піни багато, вона збирається по краях і повільно осідає, - вино не найвищої якості.
-
Проведіть тест на «дамські ніжки». Налийте в келих трохи вина і понахиляйте тару в різні боки, щоб напій стікав по стінках. Якщо алкоголь хороший, на склі залишаються потоки, іменовані «винними» або «жіночими ніжками». Як правило, молоді вина формують досить щільні потоки. А ось вже добре витримані - утворюють тонкі і витончені «дамські ніжки».
Ще один кустарний, але тривалий спосіб перевірити вино на якість - налити трохи напою в блюдечко і залишити у відкритому доступі. Якщо алкоголь хороший, через годину-другу на нього злетяться дрозофіли. Якщо вино порошкове, - воно не приверне комах.
02 вересня 2021р.
Теги: вино, підробка