Дуже часто буває так, що прийом у лікаря-гінеколога викликає в жінок негативні емоції. Вони можуть відчувати страх або неприязнь. Звичайно, процедуру не можна назвати дуже приємною, але насправді хороший лікар вміє налаштувати пацієнтку на позитивну хвилю. До того ж такі регулярні перевірки є обов’язковими для жінок навіть при відсутності скарг.
На прийомі в гінеколога жінка перевіряє своє здоров’я і якщо робити це регулярно, то виявлення інфекцій та запалень відбувається на ранній стадії. А це для лікування гінекологічних захворювань, як і для захворювань інших органів є дуже важливим, адже це легше і швидше. Огляд гінеколога дає можливість жінці вести здорове статеве життя та готуватись до материнства. Щоб запобігти страху перед візитом до цього лікаря багато експертів рекомендують дотримуватись таких правил:
перед прийомом прийняти ванну або душ та одягнути чисту білизну - це додасть впевненості і відчуття комфорту;
не робити спринцювання в домашніх умовах задля якісного огляду та можливості визначення відхилень у флорі піхви;
не обробляти інтимні зони дезодорантами та іншими засобами;
не вступати в статеві стосунки хоча б за добу перед візитом;
не напружувати м’язи пресу при огляді, щоб уникнути больових відчуттів.
Також важливу роль відіграє психологічне налаштування пацієнтки. Потрібно самостійно проаналізувати свій страх, зрозуміти, що нічого поганого ніхто зробити вам не хоче і цей огляд потрібен перш за все вам. Далі розслабитись і продумати питання, які вас цікавлять. Багато жінок бояться задавати свої запитання, тому що вважають їх занадто інтимними. Але не потрібно забувати, що ви для того і звертаєтесь до профільного спеціаліста, щоб він надав вам інформацію, якою ви не володієте.
Стандартний візит до гінеколога, якщо ви звертаєтесь у лікувально-діагностичний центр Мед-Атлант, проходить так:
спочатку іде знайомство з пацієнтом та вислуховування його скарг;
потім збір додаткової інформації (анамнезу) та задавання уточнюючих запитань;
далі відбувається огляд клієнтки на гінекологічному кріслі (під час цього гінеколог визначає мікрофлору піхви та бере мазок з шийки матки).
При такому огляді лікар може встановити наявність запальних процесів у жіночих статевих органах, а також виявити підозру на онкологічне захворювання. Якщо ніяких відхилень від норми немає, пацієнтку відпускають до наступного планового прийому. Якщо ж виявлені якісь із перерахованих відхилень, то або призначають лікування або направляють на додатковий огляд чи здачу аналізів.
Іноді в огляд гінеколога можуть входити такі процедури, як огляд молочних залоз або кольпоскопія (діагностика шийки матки, спрямована на виявлення наявності чи відсутності її ерозії). Піклуйтесь про своє здоров’я та звертайтесь до лікарів для профілактики, а не лікування захворювань.