Від провокацій до популізму: чи є політичне майбутнє в угорської партії FIDESZ після виключення з більшості Європарламенту?

Ще у березні угорський прем’єр Віктор Орбан гордо заявляв, що його політсила FIDESZ вирішила покинути фракцію Європейської народної партії у Європарламенті, продовжуючи незрозумілі маневри між популістами та проросійськими силами ЄС. Насправді, доля угорської партії у Європейському gарламенті була вирішена давно і без них, а слова Віктора Орбана та його поплічників були нічим іншим, як грою на випередження, щоб уникнути репутаційних втрат і спаду політичного рейтингу перед парламентськими виборами в Угорщині 2022 року.

Від провокацій до популізму: чи є політичне майбутнє в угорської партії FIDESZ після виключення з більшості Європарламенту?

На початку березня Віктор Орбан зробив офіційну заяву про вихід FIDESZ із ЄНП – найбільшої і найвпливовішої політсили Європарламенту. Це сталося за лічені хвилини після того, як ЄНП підтримала зміни до своїх внутрішніх правил, які дозволили б їм вигнати FIDESZ зі своїх лав, про що вони говорили останні два роки. Іншими словами, так чи інакше, угорську партію і так виключили б з ЄНП, але щоб зберегти обличчя, Орбан вирішив подати це під іншим кутом зору.

"Зміни до правил групи ЄНП є явно ворожим кроком проти FIDESZ та наших виборців. Обмежуючи можливість наших європарламентарів виконувати свої обов’язки як обраних членів Європарламенту позбавляє угорських виборців їхніх демократичних прав. Тому керівний орган "Фідеса" вирішив негайно вийти з групи ЄНП", - йдеться у листі Віктора Орбана до лідера ЄНП від 3 березня.

Тим часом, 84% депутатів Європейської народної партії підтримали зміни до внутрішнього статуту, тим самим практично «гарантувавши» виключення партії Орбана з найбільшої фракції Європарламенту. 

Все це стало завершенням багаторічного конфлікту між оточенням Віктора Орбана, його міністрами та парламентарями з верхівкою ЄС у Брюсселі, який був наповнений різкими заявами і провокаціями зі сторони офіційного Будапешту, які йшли у розріз із політикою ЄНП. 

Чого вартує лише провокаційна інформаційна кампанія угорського уряду проти екс-президента Європейської комісії Жана-Клода Юнкера, який, до речі, був одним із лідерів ЄНП. Тоді Юнкера звинувачували у залежності від скандально-відомого мільярдера Джорджа Сороса, який є особистим суперником Віктора Орбана, а також в бажанні "заповнити Угорщину мігрантами". Після цих подій партію FIDESZ тимчасово відсторонили від членства в ЄНП, але її депутати майже до останнього залишалися частиною групи ЄНП в Європейському парламенті. 

Більш детально про конфлікт Віктора Орбана з ЄНП та його наслідки можна ознайомити у відео-блозі видання "Європейська правда". 

Але логічним у цьому ланцюжку залишається питання, що буде далі із FIDESZ? З ким політична партія Орбана планує домовлятись про співпрацю у Європарламенті? Які є варіанти? 

Насправді, лідери політсили давно радились із угорським прем’єром щодо своїх нових союзників у Європарламенті. Ідеї звучали різні, місцями навіть радикальні. Розглядалась можливість об’єднання із крайніми правими консерваторами з французького «Національного фронту» Марін ле Пен, яка підозрюється у співпраці з російськими спецслужбами. До політичного союзу угорців запрошували також лідери німецьких популістів з «Альтернативи для Німеччини», яка не приховує своїх проросійських поглядів. 

"Очевидно, що Віктор Орбан та "Fidesz" набагато ближчі до нашої фракції "Ідентичність та демократія", ніж до ЄНП. Щиро запрошуємо Орбана. У нас є багато спільного, зокрема у ставленні до міграції", - заявив німецький євродепутат Йорґ Мойтен. 

Але в останній момент Орбан вирішив примкнути до менш проросійських і більш популістських сил, уклавши договір про співпрацю, який журналісти вже охрестили «Популістським інтернаціоналом»

1 квітня у Будапешті відбулась зустріч прем’єр-міністрів Угорщини та Польщі Віктора Орбана та Матеуша Моравецького, а також очільника італійської партії «Ліга Півночі» Маттео Сальвіні, щоб обговорити створення нової європейської політичної групи. Після зустрічі угорський прем'єр привітав "перший крок довгого шляху разом", говорячи про необхідність "європейського відродження". Навіть не дивлячись на те, що поляки вкрай агресивно налаштовані проти Росії, італійці із «Ліги Півночі» та угорці із FIDESZ є відчутно проросійськими, як і значна частина членів фракції «Ідентичність і демократія», до якої ймовірно і ввійдуть всі вищезгадані партнери.   

На сьогоднішній день, провідною силою фракції «Ідентичність і демократія» є вже згаданий нами французький «Національний фронт» Марін Ле Пен, тому зайве говорити про їх політичну позицію щодо співпраці з Росією.

Так чи інакше, головним завданням Віктора Орбана і його партії FIDESZ є підготовка до майбутніх парламентських виборів в Угорщині, які заплановані на 2022 рік. Від цих виборів залежить не тільки майбутнє угорської провладної партії в Європарламенті, але й сама влада Орбана всередині Угорщини. Тому традиційно, що політтехнологи Орбана планують підвищувати рейтинг партії через образ «зовнішнього ворога», під який підходить як Україна, так і демократичні сили ЄС, які «хочуть знищити ідентичність і цінності угорців». 

06 травня 2021р.

Теги: FIDESZ, Орбан, Європарламент, ЄНП, Орбан, Угорщина

НОВИНИ: Політика

18:39
/ 1
У Мукачеві почали встановлювати різдвяну ялинку
22:07
/ 3
Московськоправославному блогеру з Хустщини присудили штраф за розпалювання релігійної ворожнечі
21:01
/ 11
Зеленський призначив головою Закарпатської ОВА Мирослава Білецького
19:47
/ 2
Зеленський на Закарпатті повідомив, що Україна і угорщина готують двосторонній документ
18:44
/ 9
Зеленський в Ужгороді зустрівся з представниками бізнесу
17:47
Уродженку рф, що мешкає у Сваляві, судитимуть за підтримку путіна, росії і окупації
15:02
/ 68
У Закарпатській обласній прокуратурі виявили щонайменше 13 "юних" пенсіонерів (СПИСОК)
19:47
/ 8
У затриманої на організації "ухилянтської" схеми ректорки Несух виявили російські символіку, диплом і подяку, а також угорське посвідчення особи
11:45
/ 1
Прем’єри України і Словаччини зустрічаються під Ужгородом після заяв фіцо щодо НАТО
17:15
/ 6
На позачерговій сесії Оноківської сільради депутати достроково припинили повноваження сільської голови Марії Коваль (ОФІЦІЙНО)
22:51
/ 3
Депутата-"слугу" Рахівської міськради Пруцкова затримали за організацію переправлення "ухилянтів" через кордон
21:20
/ 7
У четвер облрада планує втаємничено, через "приватну" реставрацію, забрати у волонтерів "пам'яткову" будівлю в Берегові і, ймовірно, передати під контроль Угорщини
16:32
/ 7
Поліція й СБУ прийшли з обшуками до псевдоактивіста Стахіва, що з Павловим з "Доста" кошмарив Закарпаття під час ковіду
20:50
/ 23
В Ужгороді "кримінальний" депутат від ОПЗЖ Маєрчик за підтримки колег і правоохоронців легалізовує крадіжку в громади землі на пл. Петефі
16:10
/ 6
Справу ужгородського депутата Горвата, затриманого на вимаганні хабарів за відстрочку від мобілізації, передали до суду
17:56
На Берегівщині черговій прихильниці рф, путіна і "русского міра" оголосили про підозру
18:27
/ 8
Хто гальмує перехід православних громад Моспатріархату в ПЦУ?
04:48
/ 1
Житель Берегівщини уник реального покарання за заклик відокремити Закарпаття від України
19:52
/ 9
Зеленський призначив виконувачем обов’язків голови Закарпатської ОДА Мирослава Білецького
14:00
/ 8
Зеленський звільнив Микиту з посади голови Закарпатської ОДА і призначив заступником керівника свого Офісу
14:23
/ 13
Уряд погодив звільнення Микити з посади глави Закарпатської ОВА
17:35
/ 7
Як Падяк із Духновича "націоналіста" робить
12:05
/ 1
"Оптимізація" України
20:57
/ 39
Суд визнав голову Великоберезнянської громади Кирлика "корупціонером"
20:26
/ 5
В угорщині відкрили першу повноцінну середню школу з українською мовою навчання
» Всі новини