Від провокацій до популізму: чи є політичне майбутнє в угорської партії FIDESZ після виключення з більшості Європарламенту?

Ще у березні угорський прем’єр Віктор Орбан гордо заявляв, що його політсила FIDESZ вирішила покинути фракцію Європейської народної партії у Європарламенті, продовжуючи незрозумілі маневри між популістами та проросійськими силами ЄС. Насправді, доля угорської партії у Європейському gарламенті була вирішена давно і без них, а слова Віктора Орбана та його поплічників були нічим іншим, як грою на випередження, щоб уникнути репутаційних втрат і спаду політичного рейтингу перед парламентськими виборами в Угорщині 2022 року.

Від провокацій до популізму: чи є політичне майбутнє в угорської партії FIDESZ після виключення з більшості Європарламенту?

На початку березня Віктор Орбан зробив офіційну заяву про вихід FIDESZ із ЄНП – найбільшої і найвпливовішої політсили Європарламенту. Це сталося за лічені хвилини після того, як ЄНП підтримала зміни до своїх внутрішніх правил, які дозволили б їм вигнати FIDESZ зі своїх лав, про що вони говорили останні два роки. Іншими словами, так чи інакше, угорську партію і так виключили б з ЄНП, але щоб зберегти обличчя, Орбан вирішив подати це під іншим кутом зору.

"Зміни до правил групи ЄНП є явно ворожим кроком проти FIDESZ та наших виборців. Обмежуючи можливість наших європарламентарів виконувати свої обов’язки як обраних членів Європарламенту позбавляє угорських виборців їхніх демократичних прав. Тому керівний орган "Фідеса" вирішив негайно вийти з групи ЄНП", - йдеться у листі Віктора Орбана до лідера ЄНП від 3 березня.

Тим часом, 84% депутатів Європейської народної партії підтримали зміни до внутрішнього статуту, тим самим практично «гарантувавши» виключення партії Орбана з найбільшої фракції Європарламенту. 

Все це стало завершенням багаторічного конфлікту між оточенням Віктора Орбана, його міністрами та парламентарями з верхівкою ЄС у Брюсселі, який був наповнений різкими заявами і провокаціями зі сторони офіційного Будапешту, які йшли у розріз із політикою ЄНП. 

Чого вартує лише провокаційна інформаційна кампанія угорського уряду проти екс-президента Європейської комісії Жана-Клода Юнкера, який, до речі, був одним із лідерів ЄНП. Тоді Юнкера звинувачували у залежності від скандально-відомого мільярдера Джорджа Сороса, який є особистим суперником Віктора Орбана, а також в бажанні "заповнити Угорщину мігрантами". Після цих подій партію FIDESZ тимчасово відсторонили від членства в ЄНП, але її депутати майже до останнього залишалися частиною групи ЄНП в Європейському парламенті. 

Більш детально про конфлікт Віктора Орбана з ЄНП та його наслідки можна ознайомити у відео-блозі видання "Європейська правда". 

Але логічним у цьому ланцюжку залишається питання, що буде далі із FIDESZ? З ким політична партія Орбана планує домовлятись про співпрацю у Європарламенті? Які є варіанти? 

Насправді, лідери політсили давно радились із угорським прем’єром щодо своїх нових союзників у Європарламенті. Ідеї звучали різні, місцями навіть радикальні. Розглядалась можливість об’єднання із крайніми правими консерваторами з французького «Національного фронту» Марін ле Пен, яка підозрюється у співпраці з російськими спецслужбами. До політичного союзу угорців запрошували також лідери німецьких популістів з «Альтернативи для Німеччини», яка не приховує своїх проросійських поглядів. 

"Очевидно, що Віктор Орбан та "Fidesz" набагато ближчі до нашої фракції "Ідентичність та демократія", ніж до ЄНП. Щиро запрошуємо Орбана. У нас є багато спільного, зокрема у ставленні до міграції", - заявив німецький євродепутат Йорґ Мойтен. 

Але в останній момент Орбан вирішив примкнути до менш проросійських і більш популістських сил, уклавши договір про співпрацю, який журналісти вже охрестили «Популістським інтернаціоналом»

1 квітня у Будапешті відбулась зустріч прем’єр-міністрів Угорщини та Польщі Віктора Орбана та Матеуша Моравецького, а також очільника італійської партії «Ліга Півночі» Маттео Сальвіні, щоб обговорити створення нової європейської політичної групи. Після зустрічі угорський прем'єр привітав "перший крок довгого шляху разом", говорячи про необхідність "європейського відродження". Навіть не дивлячись на те, що поляки вкрай агресивно налаштовані проти Росії, італійці із «Ліги Півночі» та угорці із FIDESZ є відчутно проросійськими, як і значна частина членів фракції «Ідентичність і демократія», до якої ймовірно і ввійдуть всі вищезгадані партнери.   

На сьогоднішній день, провідною силою фракції «Ідентичність і демократія» є вже згаданий нами французький «Національний фронт» Марін Ле Пен, тому зайве говорити про їх політичну позицію щодо співпраці з Росією.

Так чи інакше, головним завданням Віктора Орбана і його партії FIDESZ є підготовка до майбутніх парламентських виборів в Угорщині, які заплановані на 2022 рік. Від цих виборів залежить не тільки майбутнє угорської провладної партії в Європарламенті, але й сама влада Орбана всередині Угорщини. Тому традиційно, що політтехнологи Орбана планують підвищувати рейтинг партії через образ «зовнішнього ворога», під який підходить як Україна, так і демократичні сили ЄС, які «хочуть знищити ідентичність і цінності угорців». 

06 травня 2021р.

Теги: FIDESZ, Орбан, Європарламент, ЄНП, Орбан, Угорщина

НОВИНИ: Політика

17:43
/ 13
В Закарпатській облраді "слуги" створили ганебну "ширку" з ОПЗЖ, Балогою та "кримінальними" угорцями
13:02
/ 4
Угорщина пропонує мешканцям Закарпаття безплатну вакцинацію від COVID-19, і лише тим препаратом, який запропонують
18:31
/ 6
У конкурсі на посаду керівника пресслужби Закарпатської ОДА переміг Роман Молдавчук
17:26
/ 9
Заступника голови Берегівської РДА Маргітича звільнено за наявність угорського громадянства
02:08
/ 7
Про події на Верецькому перевалі у другій половині березня 1939 р.
23:57
До 30-річчя Незалежності України видали книжку про 30 років політичного розвитку Закарпаття
01:36
/ 4
У Києві розпочався суд над нардепом-кнопкодавом із Закарпаття
15:03
/ 11
Київський очільник закарпатських "слуг" розпочав "війну" проти "місцевих" з "Рідного Закарпаття" (ДОКУМЕНТ)
05:14
/ 19
Заступник мера Ужгорода Шимон намагається усунути з посади іншого заступника (ДОКУМЕНТ)
04:19
/ 32
Віктор Пащенко: "Не особистості визначають хід історії, а конкретні умови висувають на авансцену ті чи інші особистості"
20:35
/ 31
Ті, хто підтримують ідею "окремішності" Мукачівської ГКЄ, роблять це не просто так, — о. Василь Мандзюк
10:40
/ 1
Київський апеляційний суд залишив у силі арешт 127 га землі Медведчука на Закарпатті
05:58
/ 4
Угорщина знову відряджає на Закарпаття посадовця, якому заборонено в’їзд в Україну
23:36
/ 2
Наступного тижня ВР голосуватиме законопроєкт про криміналізацію контрабанди
22:43
/ 3
Україна через пів року нарешті дозволила Угорщині призначити генконсулів на Закарпатті
16:34
/ 2
Україна та Словаччина у найближчому часі розблокують роботу аеропорту "Ужгород"
22:22
/ 7
Оприлюднено пофракційне голосування депутатів Закарпатської обласної ради, які "провалили" питання Великоберезнянської школи-інтернату
09:36
/ 2
На Закарпатті скасували посвідки вірмену й росіянину із "санкційного" списку РНБО
17:47
/ 8
Голова Закарпатської ОДА представив свого нового заступника Добромільського
23:40
/ 18
На Закарпатті партія Медведчука влаштувала автопробіг з забороненою комуністичною символікою
16:52
/ 8
Антиугорські листівки у Берегові розклеювали мешканці Дніпра та Києва
14:01
/ 44
Звернення громадськості Закарпаття до Папи Римського
19:45
/ 1
20 травня відбудеться друге засідання другої сесії Закарпатської облради
16:36
/ 12
Десакралізація влади як шанс до реального самоврядування
23:08
/ 4
Поліція розслідує факт порушення рівноправності громадян провокаторами у Берегові
» Всі новини