Проект виконується Фондом розвитку транскордонного співробітництва (Україна) при партнерстві Агенції регіонального розвитку „КІУТ" (Угорщина), Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку „МАІРР" (Україна), Центру українсько-польського транскордонного співробітництва за фінансової підтримки угорського Державного фонду „Єврокліп" .
Загальною метою проекту є вивчення та впровадження європейських цінностей та моделей в Україні та регіоні. В рамках проекту планується проведення науково-практичної конференції, за участю українських, угорських, словацьких та польських експертів щодо питань розвитку рівня підготовки українських служб контролю кордону, становлення умов безпеки, цивілізованості, транспарентності вздовж нового Шенгенського кордону. Конференція базуватиметься на досвіді угорських експертів в аспекті функціонування різноманітних державних служб, служб прикордонного контролю, а також громадських організацій Угорщини в інтересах виконання вимог ЄС та Шенгенського договору щодо нового статусу зовнішнього кордону ЄС.
Безпосередньою метою міжнародної конференції є вивчення та засвоєння європейського досвіду в наступних темах:
• Функціонування регіональних органів влади та місцевого самоврядування, служб прикордонного контролю, інституцій, що сприяють транскордонному співробітництву в умовах Шенгенської зони;
• Встановлення та розвиток зовнішньополітичного, зовнішньоекономічного, громадського, культурного та освітнього співробітництва вздовж безпечного та транспарентного Шенгенського кордону.
В роботі конференції буруть участь представники українських та угорських служб прикордонного та митного контролю, політологи, наукові та громадські інституції, що братимуть участь в даному проекті. Запрошені також будуть представники та керівники місцевих та регіональних органів влади, самоврядування, що діють по обидві боку українсько-угорського кордону, представники Генеральних консульств України та Угорщини, експерти та представники ЗМІ.
Результати даного проекту будуть важливим елементом процесу європейської інтеграції України. Конференція, що передбачається, буде першим науково-практичним заходом в даній сфері, в рамках якої українські експерти матимуть змогу отримати досвід та рекомендації від своїх угорських колег. Даний досвід буде становитиме користь для місцевих, регіональних органів влади та самоврядування, служб прикордонного контролю, інституцій, що сприяють транскордонному співробітництву вздовж ефективно діючого Шенгенського кордону.