Про це вона розповіла в коментарі кореспонденту Укрінформу.
Повідайчик — відома в Ужгороді волонтерка, продавчиня сувенірів біля Ужгородського замку. Ідея створити лінійку оригінальної локальної продукції в якості сувеніра для туристів з'явилася після курсів в рамках програми “Україна-Норвегія”, за якими учасники АТО/ООС, волонтери та їхні родичі можуть пройти програму навчання у сфері туризму.
“Коли виготовили перші порції сушеного м'яса — довго не могли визначитися із назвою для цієї продукції. Зробили презентацію для друзів та колег, і в процесі дегустації з пивом з'явилася назва “сушлики”. Тепер це наш бренд, збираємося його патентувати”, - розповіла Повідайчик.
Жінка додала, що виготовляють сушлики з трьох видів м'яса — свинини, яловичини та курятини.
“Наші сушлики - це 100% м’ясо, усушене в дегідраторі на 60-70% при температурі до 70℃. Вони чудово смакують в якості перекусу в мандрівках та туристичних походах, іще це — прекрасні закуски для посиденьок з друзями”, - зазначила волонтерка.
Вона уточнила, що для того, аби приготувати сушлики, філе підморожують, ріжуть на тоненькі скибочки – слайси, маринують у соусах із додаванням солі, часнику, коріандру, суміші перців та інших спецій. Пакують сушлики у вакуумні упаковки, де вони добре зберігаються та не псуються.
Цікаво, що виготовляють закарпатці також сушлики овочеві - наприклад, із гарбузів.
Продегустувати закарпатські сушлики, як правило, можна на заходах в Ужгородському скансені за участі “Відкритої кухні” або у виробника.
Сушлики входять до більшості наборів крафтових закарпатських продуктових кошиків разом з продукцією топових сироварів, кондитерів, м'ясних виробників та виноробів регіону.