Інформацію про це розміщено на офіційному сайт Центральної виборчої комісії.
Колишній начальник відділу національностей і релігій Закарпатської ОДА Йосиф Резеш балотується до парламенту України від партії «КМКС» Партія угорців України» по одномандатному виборчому окрузі №87 з центром у місті Надвірна Надвірнянського району Івано-Франківської області.
Конкурентами Й.Резеша є 14 осіб, з-поміж яких - стронгмен Василь Вірастюк ("Слуга народу"), волонтер Маруся Біленька-Звіробій ("Європейська солідарність"), ексзаступник голови Верховної Ради (VII скликання) Руслан Кошулинський (ВО "Свобода") та колишній власник гірськолижного курорту "Буковель", очільник ТОВ "ДОРОЖНЄ ПІДПРИЄМСТВО ПБС" Олександр Шевченко.
У цьому контексті прикарпатські журналісти нагадують, що Й.Резеш внесений до списків сайту "Миротворець" як посідач, окрім українського, ще й громадянства Угорщини, яке він набув у 2016 році.
Тим часом ексголова Перехрестівської сільради на Закарпатті та, водночас, лідер молодіжного крила КМКС Іштван Добша балотується від партії «КМКС» Партія угорців України» по одномандатному виборчому окрузі №50 з центром в місті Покровського району Донецької області. У нього 18 конкурентів.
Зрозуміло, що за всіх наявних розкладів шанси Й.Резеша та І.Добші потрапити до парламенту України по цих округах - нульові.
Однак, політична логіка в такому балотуванні є.
Наприкінці минулого року закарпатський блогер Віталій Глагола з посиланням на власні джерела повідомив, що, нібито, Міністерство юстиції планує звернутися до суду про скасування реєстрації партії «КМКС» Партії угорців України» через порушення вимог українського законодавства.
Зі слів В.Глаголи, представники цієї політичної сили брали участь в двох останніх парламентських виборах, однак не як кандидати від КМКС. А згідно з вимогою ст. 24 закону «Про політичні партії в Україні» передбачено, що в разі невисування політичною партією своїх кандидатів по виборах президента України і вибори народних депутатів України протягом 10 років орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до суду з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва.
На цю інформацію відразу стурбовано відреагували в КМКС.
У заяві КМКС зазначили, що з моменту проголошення незалежності України вони у тій чи іншій формі брали участь у всіх виборах. Закон 1992 року позбавив громадські організації права брати участь у виборах, навіть на муніципальному рівні. Відповідно 17 лютого 2005 року була зареєстрована партія «КМКС» Партія угорців України».
Оскільки угорська громада не мала шансів подолати 5%-го прохідний бар'єр до Верховної Ради, партія висунула кандидатів лише в окремих округах. Так, на парламентських виборах 28 жовтня 2012 року партія висунула трьох кандидатів: Василя Брензовича в окрузі 68, Гейзу Гулачі в окрузі 69 та Міклоша Ковача у окрузі 73.
"Виходячи з цього, 10 років, передбачених законом для обов'язкової участі у парламентських виборах, закінчуються в 2022 році", - зазначили у КМКС.
Утім, судячи з усього, в «КМКС» Партії угорців України» вирішили не ризикувати майбутнім і висунули Й.Резеша та І.Добшу "технічними" кандидатами на найближчих парламентських виборах.
Ужгородець до Вуbу 18.03.2021 / 12:54:55
Чув Byby дзвін та не зрозумів де він.
Згідно закону Угорщини на угорське громадянство мають право претендувати нащадки колишніх громадян Угорщини , які проживали на колишніх територіях Угорщини до жовтня 1944-го при умові володіння угорською мовою. Там обмеження по національності чи приналежності до якогось етносу НЕМАЄ.
Чому так?
Все дуже просто.
Предків потенційних кандидатів на угорське громадянство ніхто, ніколи і ніяким нормативним актом не позбавляв угорського громадянства. Тож вони і понині вважаються громадянами Угорщини, а від так і їхні нащадки за умови володіння угорською мовою мають право отримати громадянство Угорщини.
Це по-перше.
А по-друге ...... у Верховній раді та Уряді у наглядових радах та на керівних посадах наших стратегічних підприємств стільки "справжніх патріотів" з подвійним та потрійним громадянством, що один чи два таких же "класних пацанів" погоди не змінять.
Чомусь "Миротворець" з цього приводу мовчить.
Мабуть на його сервері для всіх цих хероїв уже місця не вистачає.
злий 15.03.2021 / 22:05:25
І якщо мадярський паспорт Резеша відомий і світився на кордоні, то його б мали зняти з виборів. Бо для держслужбовців подвійне громадянство в Україні заборонене.
Не сумніваюся, що і в Добші є мадярський паспорт. Такі паспорти є у всіх, без винятку, КМКСівців
злий 15.03.2021 / 22:02:13
А для чого Глагола їм це підказав? Так би вонги провтикали і наступного року їх би закрили.
А так відпіарився і Україні цим своїм піаром зробив шкоду ((
Це, по суті, тягне на держзраду. По глупості, правда
Byby 15.03.2021 / 19:50:11
Пообіцяти вони можуть все що завгодно .
А громадянство хуніі ніяк , бо не вони вирішуть питання кому його надавати , а по друге там теж певні положення
1. Вільне володіння ньолвом
2. Хунське коріння .
А скільки таких у Надвірнянському районі ?
Не кажучи про те що якісь "прибиши" в разі перемоги будуть займатися проблемами місцевого люду на державному рівні.
А от сворювати хай малі і дрібні проблеми у ВР , то напевно . Ну і звізно збір важливойі і можливо стратегічнойі інформаціі для орбана так точно.
Ede 15.03.2021 / 16:02:09
Вони виборцам пообіцяють угорське громадянство, і відразу мають дуже велики шанси на мандат. Бо інши кандидати нічого не можуть запропонувати.
Оглядач 15.03.2021 / 08:27:30
Нічого дивного, адекватно реагують на виклики.
Алекс 15.03.2021 / 07:22:04
шестерки однако...