"СОВА": двоє дівчат створили в Ужгороді першу школу української мови для всіх

В Ужгороді запрацювала перша школа української мови (ШУМ) – “СОВА”. Її заснували Марія Кіщук та Ольга Мочан, які і є вчителями у цьому просторі. Ця школа не тільки готує випускників до ЗНО, а й навчає усіх – дітей, підлітків, студентів, дорослих. Тут і уроки для представників різних професійних сфер, хто прагне вдосконалити рідну мову в роботі та повсякденності.

"СОВА": двоє дівчат створили в Ужгороді першу школу української мови для всіх

«Чому ми вирішили відкрити школу української мови? Ідею ми виношували кілька років. Школа – це лише верхівка айсберга. Насправді, задум був набагато глибшим. Він полягає у творенні та розвитку україномовного простору навколо нас. Ще будучи студентками філологічного факультету УжНУ, ми роздумовували над тим, як важливо змалку прививати любов до української мови. Подібні проєкти є надважливими, а тим паче, у непрості часи національних змагань. Отримавши педагогічну освіту та науковий ступінь, провівши чимало занять з української мови, зрозуміли, що готові до такого кроку, як відкриття власної школи української мови “СОВА”».

Такий проєкт уперше втілюється в Ужгороді. Дівчата переконані у його цінності, адже грамотна українська – необхідна для успіху.

«Українська мова – державна мова нашої країни. Відповідно, вона функціонує у всіх сферах. Знати її, вміти правильно висловлювати думку, грамотно писати, апелювати літературною мовою – обов’язок кожного свідомого українця. Ми хочемо охопити якомога більше поціновувачів мови, зробити навчання мейнстрімом. Ми прагнемо, щоби вивчення мов і, насамперед, української, завжди було актуальною модою в Україні і далеко за її межами».

Формат занять залежить від мети кожного учня, тому йдеться про індивідуальний підхід. Заняття можуть бути офлайн та онлайн.

«Наші уроки націлені підвищувати рівень знань школярів, абітурієнтів, фахівців різних галузей, а також тих, хто просто прагне покращити свої знання української і загострити мовне чуття. Прагнемо залучити найбільшу кількість бажаючих. Заняття проводимо в групах (3-5 осіб), а також індивідуально, залежно від особистого рівня того чи іншого учня».

Дівчата застосовують сучасні методики. Перший крок на занятті – це тестування знань учня/учениці, визначається рівень підготовки, відтак формується індивідуальний план занять.

«Ігрова форма, інтерактивні методи, дидактичний матеріал – це далеко невичерпний перелік того, що отримує учень на уроці. Наші заняття покликані сформувати мовну особистість, яка володіє і користується мовою без обмежень та труднощів. Наші вчителі розробляють сучасні методи навчання, керуючись власним досвідом, інноваціями провідних педагогів і рекомендаціями МОН України».

Основні пропозиції від школи:

  • Українська мова та література для кожного;

  • Групові/індивідуальні уроки;

  • Підготовка до ЗНО;

  • Сучасні методи та підходи.

Цінності школи української мови “СОВА”:

  • Багатогранність – взаємодія із різними сферами використання української мови, її вживання не тільки у повсякденному житті і не лише для успіхів у школі;

  • Майбутнє – віднайти та виховати у кожній дитині частинку любові до мови, і саме це, можливо, стане поштовхом для вибору майбутньої професії;

  • Результат – сформована мовна особистість, яка вміє формулювати думки та почуття, застосовувати набуті знання на практиці протягом усього життя.

Контакти:

18 лютого 2021р.

Теги: українська мова, СОВА

Коментарі

Адекват_ 2021-02-24 / 13:57:47


Коментар видалено. Адмін


Адекват_ 2021-02-24 / 12:17:04


Коментар видалено. Ностальгуйте за СРСР деінде. Адмін


незачот 2021-02-24 / 08:04:57
"щоб кількість предметів українською мовою підвищувалася" - а як таке "чудо" досягнути? То українська мова буде за рахунок додаткових годин? На це ніхто не піде - діти і батьки ніколи не погодяться на додаткове супер-навантаження. І це буде дискрімінація учнів у порівнянні з іншими.
А Сійярто-ур хоче то усе "заболтати" - макаронів тим українцям навішаю, вони повірять, час затягнемо ніби "виконуючи", а там і влада переобереться, і все на гальмах, коту під хвіст.

Адекват_ 2021-02-21 / 23:07:43
"Я вважаю, що українські і угорські цілі можуть бути досягнуті. Щоб угорці, які проживають в Україні, вивчали державну мову без того, щоб кількість предметів українською мовою підвищувалася.
Ми допоможемо зробити викладання української мови угорцям Закарпаття ефективніше.
Вивчення мови на дуже високому рівні й одночасно володіння і використання рідної мови у сфері навчання - це дві цілі які можна одночасно досягти. Про це ми зробили пропозиції", - заявив Петер Сійярто.

Нагадаємо, раніше Угорщина назвала умову розблокування інтеграції України в НАТО. Зокрема, Будапешт вважає, що Україна повинна змінити закон про освіту відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

https://www.unian.ua/politics/10864127-ugorshchina-vnesla-novi-propoziciji-shchodo-ukrajinskogo-zakonu-pro-osvitu.html

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram :)))

А ВИ ТУТ РЕКЛАМУЄТЕ МІЗЕРНУ ПО СВОЇЙ СУТІ ШКОЛУ УКР.МОВИ, ДЕ ДВІ СТУДЕНТКИ ЗА ГРОШІ ПЛАТНО !!! !!!! БУДУТЬ КОГОСЬ ВЧИТИ УКР. МОВУ.
і ТУТ КОМЕНТАТОРИ З ЧИСЛА УПОРОТИХ РАДИКАЛЬНИХ НАЦІОНАЛІСТІВ БРАВО ЗАЯВЛЯЮТЬ , ЩО ТРЕБА ПРОПУСТИТИ ЧЕРЕЗ ЦЮ ШКОЛУ ДЕПУТАТІВ СЕЛА СЮРТЕ, ЯКІ СПІВАЛИ ГІМН. ЯКА ПРИМІТИВНА І ДЕШЕВА ПСЕВДО-ПРОПАГАНДА ...

СІЯРТО ЗАЯВИВ : Ми допоможемо зробити викладання української мови угорцям Закарпаття ефективніше.

ОСЬ ТАК :))))


ЦЕ ВАМ НЕ МІЗЕРНА ШКОЛА,У ЯКІЙ НАВЧАННЯ ПЛАТНЕ, І З ДВОМА СТУДЕНТКАМИ ...
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/politics/10864127-ugorshchina-vnesla-novi-propoziciji-shchodo-ukrajinskogo-zakonu-pro-osvitu.html

Адеквату 2021-02-20 / 11:43:29
Знову про сов. молочні ріки з кисельними берегами. Звичайно, і дерева були більшими, і дівки молодшими і ранковий стовбнячок ого-го
"чомусь легше додатково розмовляти на російській мові" - вони, виходить з нею народжувалися? Залякали мацкалі їх бідаків "малєнькі робот"-ом - от і мусіли вчити, щоб при нагоді у таборі з голоду не здохнути. А румуни - заробітки тільки "на РОсії". Так що заробітчанство не Незалежність притягла. А мацкалі-зайди кпини гнули, підтрунювали "Ох, уж єті местниє - сколька іх не учі, нікак па-чілавєческі не научаться разгаварівать!" Це на рахунок "не намагалися когось силою навязати"
А дитячі майданчики, гойдалки ще й як у червоний колір з сінім малювали, і зірки серпомолоткасті на дитячих атракціонах. А до Ленінського 100-річчя, до 50-В Окт С Рев який дурдом був! Навіть на пляшках з вином ювілейні етикетки, на іграшках дитячих.

Адекват_ 2021-02-20 / 08:47:29
Ти знаєш, друже ЗЛИЙ !!!

Коли я вчився у середній школі у м. Ужгороді (при радянській владі УРСР у 80-ті роки минулого столття) то мене, як і всіх дуже добре вчили українську мову, і російську мову також, і навіть трошки і англійську, достатню для простого розмовного спілкування з англомовними.
Навчання у школах було досить ефективне і доступне , тобто безплатне.
Але це були старі, забуті радянські часи. ...
... .... .... .... .... .... .... ....
Так, завжди угорцям Закарпаття було чомусь легше додатково розмовляти на російській мові. Але і цю російську мову вони знали лише трошки, хоча багато хто і навть дуже добре...особливо інтелегенція, але знали і українську хоча менше. Так само і румуни Закарпаття чомусь краще крім рідної румунської мови спілкувалис на російській мові наприклад з нами закарпатцями. І від цього нікому не було погано. Всім було добре. Всі жили мирно і розуміли одне одного.
Всі мешканці Закарпаття жили мирно і толерантно, не залежно від мови, на якій їм зручніше спілкуватися, яка є для них рідною.
Всі працювали і створювали для себе і для своїх сімей достаток, сплачували податки, працювали на заводах і фабриках, сільскому господарстві при радянській владі УРСР -СРСР і в часи незалежності ... І міжетнічні і мовні питання на Закарпатті ніколи не виникали , жителі Закарпаття завжди були толерантні у питаннях мови і не намагалися когось силою навязати якою мовою йому розмовляти. І тільки радикальні українські націоналісти ставлять таке питання...приймають ці закони, розділяючи людей при цьому ... створюючи напругу у суспільстві....згадайте скандальноідому Фаріон і Ніцой .... це як картинка для прикладу...

З приходом радикальних українських націоналістів почали ці питання загострювати і ставити ребром...мова ..мова..мова.. .. насильницька українізація всіх сфер життя .... вишиваночна українізація....жовто-блакитні лавиці і качелі у нашому дворі... повний бред ... Для прикриття провальної економічної політики у країні і псевдороеформ, злиднів народу, тарифного геноциду, масової трудової міграції за кордон, загострення соціальної нерівності, і жирування олігархів та їх оточення на фоні збідніння народу, і тд і т.п.. ...все від чого страждають люди всіх національностей, незалежно від мови та етнічної приналежності ... і країна в кінці кінців !!!
А тут головне питання яка мова і насильницька українізація під загрозою покарання ? Це що ???
Навіть забезпечити її навчання безплатно і ефективно не можуть (як колись в радянські часи в школах вчили чудово українську мову і знали її і все було безплатно !!! )
Та хочуть силою нав'язати мову нац. меншинам - таким як угорці, румуни, болгари, росіяни ...
Краще б подумали як зробити так, щоби цим нацменшинам було зацікавлення українську мову вчити, щоб була мета для чого її вчити і вигідним для життя ...

злий 2021-02-20 / 00:37:45
Спочатку: дешева пропаганда, гіпертрофія, хХто фінасує? За чиї кошти піар ?? фіговий листочок, чи показушно пафосне прикриття, за яким видно реальну картину тупика насильної українізації та асиміляції угорців ...

Потім, коли виявилося, що не фінансує: ничего личного только бизнес )))

*ля, чувак, так ти визначся. Бо в тебе: хтось фінансує - погано, самі фінансуються - погано.

Все, що українське, в тебе полюбе погане.
Ти просто примітивний українофоб, чувак

Адекват_ 2021-02-19 / 23:43:32
СОВА - школа української мови в г. Ужгород.
15 февраля, 20:35 ·
Проводимо набір на групові заняття з курсу «100 днів до ЗНО-2021»
Вигідна пропозиція
https://www.facebook.com/sova.shum/?ref=page_internal

Ось доступні ціни :))

Абонемент на перший місяць зі знижкою 50%
Три заняття щотижня
Ціна абонементу - 1600 грн
Ціна зі знижкою - 800 грн
Акція діє впродовж тижня (до 21 лютого включно)
Програма курсу - у приватних повідомленнях або за номером +380 (63) 570 55 06


--- ----- -------
ничего личного только бизнес )))

Адекват_ 2021-02-19 / 23:41:17
Я ЗНАЙШОВ ...ТАМ НАВЧАННЯ ПЛАТНЕ... НИЧЕГО ЛИЧНОГО ТОЛЬКО БИЗНЕС )))
СОВА - школа української мови в г. Ужгород.
15 февраля, 20:35 ·
Проводимо набір на групові заняття з курсу «100 днів до ЗНО-2021»

Адекват_ 2021-02-19 / 23:32:10
Яка дешева пропаганда... навіть примітивна ... , а який пафос ?? яка гіпертрофія !!! який рівнь - студентки філфака ))) не смішіть мої пейси ))) примітивно однако
Хто фінаснсує цих дівчаток ? За чиї кошти піар ?? У них є хоч клас для навчання чи приміщення ??? хай покажуть договір оренди чи щось подібне де їх школа ? чи навчання безплатне ??
Це розраховано на мізерну пропаганду і аудиторію.

При чому тут мадяри взагалі??? Чого їх заставляти насильно україньску мову?
Краще було би зацікавти мадярів мову вчити якимось вигодами для них(високооплачувана робота на Україні наприклад) чи приміром перспектива гідного життя.... але цього нема. А є тупа і безальтернативна насильна українізація, спущена з ланцюга... і все... ... так вот фігня....
А ці дівчатка як фіговий листочок, чи показушно пафосне прикриття, за яким видно реальну картину тупика насильної українізації та асиміляції угорців ...

як кажуть насильно мил не будешь )))) ... ... , але і таким вот примітивним піаром тіпа безплатні девочки учать мову .... це щось подібне коли лавочки і качелі у дворах міста роокрашували жовто-блакитними кольорами фарби ...чиста показуха...

ідея 2021-02-19 / 12:28:04
А можна через їх вундершколу наших мадярів пропустити? Ну, хоча б почати з тих гімноспівців-депутатів. Точно би щебетали солов'їною.

Респекту 2021-02-19 / 12:24:09
Не старіть нам дівчат-розумниць. Не пані, а панянки!

Респект 2021-02-18 / 16:37:25
Пані ви робите неймовірно важливу та корисну справу! Пишаюсь такими співгромадянами!

Українець 2021-02-18 / 10:28:56
Приємно читати гарні новини!
Дівчата дякую.
Сподіваємось, що зі ЗНО з нашої мови Закарпаття не буде пасти задніх.

Босс 2021-02-18 / 09:22:28
Супер! Молодці! Успіхів вам та вдячних учнів.

НОВИНИ: Світське життя

11:19
На Міжгірщині туристи мають нагоду покататися на велетенській дерев'яній гойдалці, одночасно милуючись краєвидами
18:32
Школяр із Ужгорода став дипломантом Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт
10:09
/ 2
Ужгородські школярі зачитали реп-біографію Лесі Українки до ювілею письменниці
14:26
На Закарпатті звичайну сільську хату жінка перетворила на казковий палац
17:08
Ужгородець Дмитро Фесенко презентував відеокліп The last machine of future
15:33
/ 5
На Закарпатті спекли найбільший млинець в Україні
09:21
Бої під Дебальцевим: історії військових закарпатців
17:02
/ 2
На Закарпатті вирощують рідкісних угорських сірих корів
09:29
/ 1
На Закарпатті розробляють панорамний туристичний маршрут "Ужанський Прованс"
03:43
/ 1
На Закарпатті звичайна жінка оздобила своє житло незвичайними скульптурами
09:56
Закарпатський народний хор видаватиме окремими збірками унікальні партитури колективу
04:22
Ужгородець відреставрував автомобіль 1932 року
11:37
/ 3
Священник із Рахівщини знімає мотиваційні та розважальні відео, руйнуючи стереотипи про церкву
16:19
На Закарпатті замерзло найбільше високогірне озеро Синевир
10:59
Бджоляр із Міжгірщини "розселив" сім'ї бджіл в оригінальних будиночках
10:54
/ 3
На Перечинщині ростуть унікальні сосни Веймута
10:18
Старовинні фрески планують відновити у Горянській ротонді в Ужгороді
11:18
/ 1
У зарічанських теплицях на Іршавщині вже зеленіє розсада капусти
11:15
Реконструкцію Музею лісу та сплаву на Закарпатті планують завершити вже цьогоріч
04:08
/ 2
Незабаром з'являться 10 тематичних туристичних маршрутів Ужанською долиною – Сюзева
10:05
/ 7
Історичні реконструктори зібралися в унікальному бункері "Лінії Арпада" на Закарпатті
09:31
/ 2
Закарпатець встановив рекорд України, зібравши понад 3 тисячі дзвіночків із 165-ти країн світу
09:27
Новорічні іграшки зі скла виготовляє пара із Закарпаття
09:30
Інклюзивна школа-кондитерська запрацювала в Ужгороді
09:37
На Закарпатті є кілька об’єктів, де можна займатися бьордвотчінгом – поспостерігати за птахами
» Всі новини