Відомими центрами гончарства свого часу були Ужгород, Хуст, Берегово, Виноградово, Тячів, Іршава, Вільхівка та інші міста краю. Далеко за межами Закарпаття відомі родина Галасів, Василь Газдик, Іван Ребрик, Василь Демчик, Іван Сідей та інші майстри, що залишили по собі багатьох учнів. Сьогодні кераміка як важлива складова народної культури чи не в найгіршому стані. Бажання привернути увагу громадськості та влади до цієї галузі і спонукало Мирославу Росул та В'ячеслава Віньковського, відомих керамістів Ужгорода, до активних дій.
Саме вони задумали зібрати вироби майстрів художньої кераміки, створені за пісторіччя, та провести в нашому місті їх виставку. До експозиції ввійдуть твори Михайла та Івана Галасів, Ганни Горват, Людмили Аверкієвої, Магдалини Пуглик-Белень, Мирослави Росул, В'ячеслава Віньковського, Наталки Грабар-Борецької та інших майстрів, а також викладачів і студентів художнього коледжу та інституту Ужгорода.
До слова, днями в Києво-Печерській лаврі відкрилася республіканська виставка кераміки, на якій роботи названих закарпатських майстрів викликали зацікавлення і захоплення. Високу оцінку дістали твори Наталки Попової, молодої й перспективної керамістки міста.
Мирослава 2009-05-25 / 20:18:00
Я теж хочу відродити Кераміку Закарпаття,маю практику по виробництву в Чехії,та Словакії...Але хочеться,всеж-таки відродити своє.Хто може,та знає,підскажіть будь ласка,де можна придбати станок,піч...Дякую .