Про це повідомили міністр Кабміну Олег Немчінов і представник парламенту в уряді Василь Мокан у Telegram
Пряма мова Немчінова: "Перепис населення повинен надати об’єктивну інформацію про кількісний і якісний склад населення країни в цілому та на всіх рівнях її адміністративно-територіального устрою.
Ухвалення розпорядження (про перепис – ред.) забезпечить необхідну правову основу для проведення Всеукраїнського перепису населення, результати якого будуть джерелом інформації для формування державної політики з питань економічного та соціального розвитку, бюджетної політики, а також для коротко- та довгострокових демографічних прогнозів.
Україна також вивчає міжнародний досвід про перепис на основі реєстрів. Державна служба статистики України та Фонд ООН у галузі народонаселення вже проводять серію міжнародних вебінарів "Досвід та практики", учасники яких вивчають практичні аспекти переходу до перепису населення на основі реєстрів. Після серії вебінарів буде створено робочу групу, яка розроблятиме дорожню карту для переходу України на електронний перепис".
Наразі готуються відповідні документи про внесення змін до деяких законів у сфері державної статистичної діяльності, зокрема до закону "Про Всеукраїнський перепис населення".
Мокан пояснив, що уряд розглянув це питання з огляду на те, що у 2020 році Всеукраїнський перепис не провели. Тепер перепис мають провести не пізніше, ніж за три роки.
Передісторія:
Всеукраїнський перепис населення раніше планували провести в період з 10 листопада по 23 грудня 2020 року.
Міністр Кабміну Дмитро Дубілет висловився проти проведення традиційного перепису в 2020 році. Він виступав за електронний перепис населення за допомогою даних мобільних операторів і соціологічних досліджень.
23 січня 2020 року Дубілет презентував "Оцінку чисельності наявного населення", яка показала, що в Україні проживає 37 мільйонів 289 тисяч осіб, і одна десята від них - у Києві.
Директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова заявила, що без традиційного перепису населення поки не обійтися, оскільки повноцінних реєстрів в Україні немає.