Ознайомившись з поданими документами і запропонованою програмою вдосконалення навчально-виховного процесу, зміцнення матеріально-технічної бази інституту, поліпшення його фінансового стану, члени Вченої ради ЗУІ в процедурі таємного голосування одностайно віддали свої голоси за Іштвана Черничка.
У своїй промові новопризначений керівник наголосив, що в майбутньому слід розширювати коло професій, які зможуть здобувати в інституті студенти.
"Необхідно також намагатися здобути, попри українську, і міжнародну акредитацію вишу, - акцентував Іштван Черничко. - Щои наш заклад відповідав вимогам не лише вітчизняних, а й європейських стандартів."
Як повідомлялося раніше, до цього часу посаду президента і ректора вишу по суті незаконно суміщала депутат Закарпатської обласної ради Ілдика Орос.
До 2015 року в навчальному закладі це були дві відокремлені посади. Але у 2015-му раптово помер Йожеф Сікура, професор-біолог за фахом, й Ілдика Орос стала виконувати обидві функції. При цьому повідомлялося, що берегівським інститутом в порушення всіх українських законів роками керувала людина, яка немає жодного вченого звання, а обставини отримання наукового ступеню якою викликають досить обґрунтовані сумніви.
Тому, під тиском ЗМІ і, начебто, з настанням пенсійного віку Ілдика Орос оголосила, що відмовляється від посади ректора, залишивши за собою президентство. Однак, як виявилося, після відставки далі незаконно керувала вишом. У цьому контесті було озвучено справжню ціну слів очільників угорського вишу в Берегові.
Традиційно, ректор ЗУІ здійснює керівництво викладацьким, виховним, дослідницьким та науковим процесом, а президент вишу забезпечує для цього матеріально-технічну, фінансову базу, зв’язки з вітчизняними та закордонними колегами, виступає своєрідним менеджером закладу.