Як зазначає спостерігач ОПОРИ, станом на 9:00 ранку біля двох дільниць, які розташовані у одній будівлі спостерігалося масове скупчення людей, яких, ймовірно, цілеспрямовано підвезли на легкових автомобілях.
Відповідно до ч.6 ст. 57 Виборчого кодексу України передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), згадуванням імені такого кандидата (кандидатів) або партійної символіки, вважається підкупом виборців.
ОПОРА закликає правоохоронні органи перевірити факт підвезення виборців на наявність ознак непрямого підкупу (частина 2 статті 212-10 Кодексу про адміністративні правопорушення України, частина 3 статті 160 КК України) , з’ясувати джерело фінансування такого перевезення або ж на ознаки прямого підкупу виборців (ч.1-2 ст. 160 Кримінального кодексу України).
міша 2020-10-25 / 17:55:36
Мало того, у Сваляві голова дільничної комісії що розміщена в будівельному ліцеї з провладними членами прийняли рішення не йти до виборців що є на самоізоляції. Хоча хворі зверталися до комісії з письмовими заявами. А Ви розказуєте що малий відсоток голосуючих. Бо вони від партії зе. До кого треба йдуть.
Шевченко 2020-10-25 / 13:39:22
За корупцію в Україні передбачена дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальність.
Світовий досвід боротьби з корупцією дуже різноманітний: від заохочень до смертної кари.
До прикладу:
Китай
Має одне з найсуворіших антикорупційних законодавств. Покарання за хабарі – тюремне ув’язнення або смертна кара. За останні кілька років позбавилися життя понад десять тисяч китайських чиновників.
У Китаї працює масова програма з відучування чиновників і громадян брати і давати хабарі.
Наприклад, високопоставленим чиновникам організовують відвідування тюрем, де відбувають покарання хабарники, а інформацію про шкоду злодійства діти отримують ще з молодших класів школи.
Сінгапур
У країні введено поняття «презумпція корумпованості», згідно з якою чиновник, підозрюваний в отриманні хабара, вважається винним, поки не доведе протилежне. Така жорстка антикорупційна політика вивела Сінгапур в число держав з найнижчим рівнем корупції.
Близький Схід
Дуже жорстко ставляться до хабарництва на Близькому Сході. У країнах, де діють норми шаріату, корупція прирівняна до крадіжок. Карають за злочин відповідно до Корану: наприклад, в Саудівській Аравії і Еміратах чиновникам, спійманим на хабарі, відрубують руку.
РУХ інформ 2020-10-25 / 12:15:41
Підкинули грошенят іот і організовано приїхали голосувати за оплаченого кандидата