Професіонали використовують 2 різновиди https://vtochku.com.ua/studijnyj-svet світла для студій — це імпульсне і постійне освітлення. Їх основна відмінність в тому, що імпульсне світло — це короткий спалах, який горить не більше декількох мс. А постійне освітлення — це безперервне джерело.
Імпульсне джерело має у складі 2 лампи. Перша називається пілотною. Її потужність 50–300 Ватт. Вона необхідна для того, щоб фотограф зміг побачити тіньові зони. Друга зветься імпульсною. Вона спрацьовує одночасно з натисканням на кнопку фотоапарата. Пілотна лампа у цей час відключається. Вона знову запускається тільки після спалаху імпульсної. Основна характеристика імпульсних ламп — енергія спалаху. Найчастіше вона лежить в межах 50–2400 Дж. Деякі види обладнання можуть мати регулювання потужності (плавне або дискретне).
Для хороших кадрів важливе одночасне спрацьовування імпульсу і затвору фотокамери. Імпульсні студійні джерела діляться на два види.
Моноблок – пристрій, розміщений на спеціальній стійці-журавлеві. Найбільш використовуваний вид імпульсного освітлення. Його конструкція вміщує все обладнання. У корпус вбудовані лампи, система керування, охолодження і електросхеми. Таке компактне розміщення знижує вартість виготовлення обладнання і впливає на його кінцеву ціну. Ще один безперечний плюс — зручне транспортування виробу. Моноблок може працювати як від мережі, так і від акумулятора.
Мінуси такого типу освітлення — невелика потужність і значна вага. Також при установці світла «під стелю» його досить складно відрегулювати. Але деякі виробники вже випускають моноблоки з можливістю дистанційного управління.
Генератор потужніше і, відповідно, дорожче за моноблок. Він складається з коробки, в якій розташовані всі елементи управління спалахом, і лампи. Лампа з'єднується з генератором кабелем. Пристрій можна розмістити на підлозі або прикріпити до штатива.
До одного генератору можна підключати кілька ламп. Він працює від мережі або від акумулятора. Другий варіант дозволяє робити якісні знімки і на природі, де немає мережевих джерел живлення.
Для знімання в студії обов'язково мати добре джерело світла. Особливо якщо фото- або відеознімання ведеться в умовах поганого освітлення. Постійне студійне світло дозволяє фотографу відразу визначити, як розмістяться тіні на знімку, і прорахувати експозицію. Постійне освітлення буває декількох видів і відрізняється за характеристиками.
У сучасних реаліях діодне світло є найпоширенішим джерелом освітлення для фотографа. Серед його явних переваг перед іншими видами можна виділити наступні:
Цей вид освітлення в середовищі фотографів прийнято використовувати, як світло, що заповнює задній план. Його практично неможливо сфокусувати. Регулювання потужності також не передбачене. Єдиний варіант — почергове відключення ламп. Основні характеристики даного виду освітлення:
Галогенне світло все ще має попит, навіть не дивлячись на розвиток сучасних технологій. Багато в чому цьому сприяють його унікальні характеристики:
Студійне світло – одна з найважливіших умов отримання якісних знімків. Керуючи освітленням, фотограф може створити різні ефекти, які перетворять будь-яке фото в шедевр.