Однак у декотрих громадах місця для агітації визначили із порушенням закону. Зокрема, у Хусті розміщувати друковані агітматеріали дозволили на зупинці громадського транспорту, у Берегові – на фасаді будинку культури, у селі Мукачівської ТГ – у будинку старости. Також в окремих громадах визначили й місця для встановлення агітаційних наметів учасників виборчих перегонів. Такими є результати точкового моніторингу рішень щодо визначення місць агітації в окремих громадах області.
В Ужгороді місцями для розміщення друкованої агітаційної продукції визначили 4 рекламно-інформаційні тумби та стенди (пл. Шандора Петефі (біля Будинку побуту), пл. Кирила і Мефодія (напроти ПАТ «Київстар»), вул. Михайла Грушевського, 67, вул. Керченська, 7 та десятки дошок оголошень на будинках міста. Повний перелік визначених місць для агітації в Ужгороді можна знайти на сайті міськради за посиланням.
Крім цього, на рекламних сітілайтах, що на окремих зупинках громадського транспорту в Ужгороді вже почала з’являтися реклама окремих партій, що матимуть потенційних кандидатів. Відзначимо, що у період виборчого процесу - з моменту реєстрації кандидатів - реклама на зупинках, а також на вокзалах та у громадському заборонена Виборчим кодексом.
У Хусті міська рада визначила 5 місць для розміщення передвиборної агітації (на дерев’яних огорожах будмайданчиків на вул. Корятовича, 900-річчя, 9 та Івана Франка, 109; на електронному моніторі фасаду багатоповерхового будинку на вул. Карпатської Січі, 40). Також одне з місць – на автозупинці навпроти торгового центру «Алма» на вулиці Духновича. Однак згідно з Виборчим Кодексом, забороняється розміщувати матеріали передвиборної агітації на зупинках громадського транспорту.
У Берегові, згідно з рішенням виконкому міської ради від 3 вересня 2020 року, вирішили відвести під агітацію нижню частину фасаду будинку культури з боку вулиці Сечені. Проте, згідно з законом, забороняється розміщувати матеріали передвиборної агітації на будинках та у приміщеннях установ і організацій державної та комунальної власності - саме такою установою може бути будинок культури.
Також для агітації відвели дошку оголошень на фасаді будинку культури у селі Руське поле Тячівської міської громади. Йдеться про будинок культури на вулиці Травневій, 25, що також є порушенням вимог закону. У Тячеві для розміщення агітматеріалів відвели дошку для оголошень на площі Соборній. У селі Тячівка Тячівської громади як місце для агітації визначили дошку оголошень у сільському клубі, що також є порушенням вимог Виборчого кодексу.
У селищі Чинадієво місцями для агітації обрали територію перед будівлями шкіл, будинку культури та будинком селищної ради.
У Мукачеві дошки для оголошень розмістять біля поліклінічного відділення мукачівської ЦРЛ, біля міської центральної бібліотеки, у сквері Михайла Драгоманова, у парку «Перемоги», поміж магазинами «Едванс» і «Діамант». У селі Лавки Мукачівської громади друковану агітаційну продукцію дозволили розміщувати зовні та у приміщенні Будинку старости, однак Виборчий кодекс забороняє розміщувати агітаційні матеріали в адміністративних будівлях.
У Виноградові місцями для розміщення друкованої передвиборної агітації визначили: торцеву стіну взуттєвої фабрики та дошки оголошень біля будівлі «Укртелекому», гімназії та ПАТ «Коопінвестбанк». Крім цього, у Виноградові визначили й конкретні місця для встановлення агітаційних наметів. У місті Іршава друковані агітаційні матеріали дозволили розміщувати зокрема й поблизу автостанції на вулиці Гагаріна. Крім цього, агітпродукцію дозволили розміщувати на вулиці Гагаріна поблизу Будинку дитячої творчості, на дошці оголошень поблизу Іршавського РЕМ на вулиці Шевченка. Також у місті визначили й місця для встановлення агітаційних наметів.
У селищі Солотвино друковану агітпродукцію дозволили розміщувати на дошці оголошень біля адмінбудинку селищної ради. У селищі Великий Березний одним із місць для розміщення друкованої агітпродукції зокрема визначили приміщення будівлі торгівлі «Ринок», а також стенди обладнають на вулицях Загородній, 80, Штефаника,2, Затишній, 40. Також Великоберезнянська селищна рада передбачила розміщення матеріалів друкованої передвиборної агітації і у приміщеннях дільничних виборчих комісій. Останнє - може суперечити вимогам законодавства, адже ДВК, як правило, знаходяться у муніципальних приміщеннях, а розміщувати у них матеріали друкованої агітації не дозволяється.
У Рахові місця для розміщення друкованих агітматеріалів визначили ще у 2019 році біля районного будинку культури, біля терапевтичного відділення райлікарні, біля будівлі «Укрпошти» та біля центрального мосту. Крім цього, у Рахові визначили конкретні місця для розміщення агітаційних наметів.
У Чопі дозволили розміщувати агітацію на поверхні вікон та вітрин комерційних приміщень за згодою власників, а також на 5 рекламних щитах міста (на проспекті Залізничників між будинками 1 та 2, на розі вулиць Миру та Фізкультурної, Квіткової та Залізничної, Квіткової та Йосипа Бокшая, на вулиці Московській).
«У Виборчому Кодексі чітко прописано, де розміщувати друковану агітацію не можна, і це, зокрема, на будівлях та в середині приміщень державних чи муніципальних установ, - зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області Ярослав Гулан. - Як бачимо, керівництво окремих громад області у своїх рішеннях передбачило місця для друкованої агітації там, де вони не повинні бути. Ми найближчим часом направимо звернення з цього приводу. Якщо порушення не будуть усунуті, тоді доведеться звертатися до поліції з цього приводу, адже розміщення друкованої агітації у заборонених законом місцях тягне за собою адміністративну відповідальність».
Згідно з частиною 16 статті 57 Виборчого кодексу забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної власності.
Відповідно до частини 17 статті 57 Виборчого кодексу розміщення матеріалів передвиборної агітації у транспортних засобах громадського користування та на їх зовнішній поверхні, у тому числі таксі, розміщення таких матеріалів у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, зупинках громадського транспорту, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, на зупинках громадського транспорту, на проїзних разових, місячних чи інших квитках забороняється.
Відповідно до частини 3 статті 53 Виборчого кодексу України місцеві органи виконавчої влади, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування не пізніш як у перший день виборчого процесу відповідних виборів відводять місця та обладнують стенди, дошки оголошень у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації.