"Наша Україна", насамперед, а потім і коаліція, переживають етап внутрішньої диференціації і відцентрові тенденції, мабуть, і далі будуть наростати. Можливо, це стане фактором або подальшого й остаточного розпаду демкоаліції... ", - прокоментував в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" у четвер директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов створення нової партії.
При цьому, на його думку, формально, утворення партії не відіб'ється на демократичній коаліції в парламенті, оскільки "Єдиний центр" - це не парламентська партія, і своєї фракції в парламенті в неї немає.
"Якщо говорити про політичне підґрунтя... звичайно, інтрига тут є, і вона пов'язана з тим, що фундатори нової партії - це представники фракції "Наша Україна - Народна самооборона", - пояснив Карасьов.
За його припущенням, утворення партії може означати, що, по-перше, що коаліція тримається на зовнішніх факторах, а не внутрішньою консолідацією. По-друге, у демкоаліції, насамперед, у НУ-НС продовжуються відцентрові тенденції. По-третє, прогнозує він, на базі НУ-НС виникне кілька - 3-4 - політичних партій.
У свою чергу, директор Центра соціальних досліджень "Софія" Андрій Єрмолаєв вважає, що "Єдиний центр" - транзитна структура, завдання якої почати процес "уже реального, а не номінального перерозподілу політичних ресурсів, якими до останнього часу розпоряджався президент".
"Якщо говорити про перспективу, "Єдиний центр", скоріше, схожий на технологічну, ніж
на ідеологічну перспективу", - додав Єрмолаєв.
На його думку, у найближчі завдання партії "Єдиний центр" входить спроба створити "новий діалог навколо ініціатив президента з конституційної реформи".
Єрмолаєв відзначив, що, на його думку, "розмитий ідеологічної початок партії". Крім того, у партії проблеми з лідерським складом. "Мені відомий народний депутат Кріль, але мені не відомий політичний лідер Кріль. Я не знайомий з політикою, політичною програмою Кріля, його доктриною", - підсумував Єрмолаєв.
Як повідомлялося, 27 березня в Україні створена партія "Єдиний центр" на чолі з депутатом Ігорем Крілем (фракція НУ-НС), що вийшов з партії "Народний союз "Наша Україна" (НСНУ).
У президиум партії ввійшли народні депутати України Оксана Білозир, Ігор Кріль, Олеся Оробець, Михайло Полянчич, Віктор Тополов, голова Херсонської облдержадміністрації Борис Силенков, а також заступник голови Фонду розвитку громадсього суспільства Леся Таран.
Як повідомлялося, у лютому 7 членів партії "Народний союз "Наша Україна" вийшли зі складу партії: глава секретаріату президента Віктор Балога, заступник глави секретаріату президента Роман Безсмертний, а також народні депутати - глава центральної контрольно-ревізійної комісії партії Михайло Полянчич, заступник глави партії Ігор Кріль, член президії НСНУ Віктор Тополов, члени політради Оксана Білозір і Василь Петьовка.
крек 2008-04-04 / 21:12:00
методом виборів ми зможемо очистити владу і парламент від паразитів які взагалі далекі від людей а ющу взагалі нічого не світить
orange 2008-04-01 / 20:27:00
БЮТ сам стирив назву: "блок" слово не бютівське, а загальноукраїнське, Юль в Україні багато, а прізвище Тимошенко вона взагалі в чоловіка позичила:)
ужгородЕЦ 2008-04-01 / 17:05:00
Кріль і Ко самі даже не можуть придумати назву партії, бренд ЕЦ (Единий Центр) сперли в Гуржоса-Шибка . Ну, що вони в такому разі можуть ? Час і факти показує, що НІЧОГО !
закаропатЕЦ 2008-04-01 / 15:19:00
От вам і "...єц", причому, дуже швидко. Юля, як завжди, виявилась права.
член партії "Наша Україна" 2008-04-01 / 15:13:00
Партія Приватної власності" офіційно повідомила Мін’юст про зміну назви на "Єдиний центр"
Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту.
Головою партії замість Гуржоса Вадима Миколайовича обрано Шибіко Анатолія Володимировича.
Відповідні рішення були ухвалені V позачерговим з’їздом партії, що відбувся 1 березня 2008 року, та VІ з’їздом партії, який відбувся 20 березня 2008 року.
Міністерство юстиції взяло до відома інформацію про внесення змін до статутних документів та до складу керівних органів Партії Приватної Власності. Відповідні зміни внесені до реєстру політичних партій України.
Відповідно до закону "Про політичні партії в Україні", партії повинні інформувати Міністерство юстиції України про зміни назви, програми, статуту, керівних органів партії, їх адреси та місцезнаходження у тижневий строк після прийняття рішень із цих питань.
"Партія Приватної Власності" була зареєстрована Міністерством юстиції 24 вересня 1999 року та внесена до реєстру політичних партій під №58.
Як відомо, минулого тижня було проведено з'їзд партії "Єдиний центр", який очолив Ігор Кріль.
Наразі в Мін'юсті не можуть достеменно сказати, чи це той самий "Єдиний Центр".
Сам Кріль відмовився надати коментар "Українській правді" із цього приводу, пославшись на те, що "дуже зайнятий".