За підсумком підрахунку 100% бюлетенів на парламентських виборах у Словаччині перемогу здобула популістська опозиційна партія OľaNO ("Звичайні люди та незалежні особи") - 25,03% голосів (53 мандати).
Про це повідомляє Dennikn.sk.
Із 3,16% голосів у новий парламент не пройшла проросійська Словацька національна партія (SNS), яка отримала 8,6% на виборах 2016 року і була партнером в урядовій коаліції.
Чинний спікер парламенту Словаччини Андрей Данко, член SNS, виступає проти політики ЄС щодо РФ та зберігає активний контакт зі спікером російської Держдуми Вячеславом Володіним.
SNS заблокувала імплементацію оновлених стратегій безпеки та оборони Словаччини влітку 2018 року. Причиною такого кроку стали деякі пункти, де Росія охарактеризована як агресивна країна.
Чинна партія влади SMER-SD, яка керувала державою з 2006 року (із нетривалою перервою в 2010-12 роках), отримала 2 місце із показником у 18,29% (38 мандатів).
Третє місце обійняла ще одна популістська партія Sme rodina ("Ми-родина"), вона отримала 8,24% (17 місць в парламенті).
Четверті – ультранаціоналісти L’SNS із 7,97% (теж 17 місць). Цю партію, як і SNS, називають проросійською.
Блок партій "Прогресивна Словаччина" та "Разом", створений за підтримки чинної президентки Словаччини Зузанни Чапутової, набрав 6,97%, проте прохідний бар’єр для партійних блоків – 7%.
Замикають список парламентських партій лібертаріанська "Свобода і солідарність" (6,22%, 13 місць) та партія екс-президента Андрея Кіски "Для людей" (5,77%, 12 місць).
Поза парламентом лишилися обидві угорські партії, чого ще ніколи не було в історії Словаччини (угорська меншина складає близько 10% населення країни).
сорри 2020-03-02 / 13:26:59
:::, пусте. Це все одно програш політики Орбана у Словаччині. Таке саме відбулося і на Закарпатті, де угорці вперше не представлені в парламенті. Навіть при об'єднанні КМКС і ДСУУ.
Угорці країн, де вони представлені як меншина, вже починають розуміють, в який глухий кут тягне їх ревізіоністська політика чинного прем'єра Угорщини. Бо стає очевидним, що ревізіоністські плани Орбана навряд чи будуть реалізовані, принаймні в близькому майбутньому, тому угорцям в цих країнах треба інтегруватися в тамтешні суспільства, щоби не опинитися на їх маргінесах. Життя ж у людини одне і воно коротке
::: 2020-03-02 / 10:02:54
За партійними списками OLaNO отримають мандати декілька політиків угорської національності, так як OLaNO представлена також угорцями. Наприклад, Габор Грендел, другий за партійним списком після Ігоря Матович, є шанс, що Грендел отримає і міністерське крісло. Багато угорців Словакії віддали, свої голоса за OLaNO.