Відкриваючи фестиваль, з вітальним словом до присутніх звернувся Генеральний консул України в Кракові Михайло Бродович, який підкреслив неповторність гуцульської культури, відзначив її вплив на сучасну культуру, а також акцентував увагу на важливості проведення подібних акцій для кращого пізнання багатогранності української культури.
В інституті музикознавства міста Кракова з лекцією «Гуцульська музика в загальнокультурному контексті» виступив один з найвідоміших сучасних знавців гуцульської музики професор І. Мацієвський. У приміщенні Краківського Інституту історії архітектури та відновлення пам’яток старовини відбулися навчальні курси з розпису писанок.
У будинку Фундації святого Володимира можна відвідувати виставку фотографій зі збірки родини Вінцензів, які представляють давню Гуцульщину.
Бажаючі більше довідатися про мешканців гір могли взяти участь у конференції «Гуцули, бойки, лемки – традиція і сучасність», яку співорганізував Інститут Етнології та Антропології Культури Яґєллонського Університету.
У Національному музеї, тим часом, запрезентовано нововиданий альбом «Гуцульщина. Покутська кераміка в колекції Національного музею у Варшаві».
З великим успіхом у рамках гуцульського фестивалю пройшли концерти українського гурту ”Черемош” та „Віпче”, показ документальних фільмів „Йордан на Гуцульщині”, ”Гуцульська паска”, „Де шум Пруту Черемошу” та художнього фільму Сергія Параджанова ”Тіні забутих предків”.