Заходи фестивалю, що триватиме в обласному центрі Закарпаття впродовж 3-5 квітня, проходитимуть на кількох локаціх. Так, майданчиками фесту стануть Ужгородське державне музичне училище ім. Д. Задора, Закарпатська обласна філармонія, Закарпатський музей народної архітектури та побуту, Ужгородський замок.
Захід відбуватимуться з метою підтримки, розвитку та популяризації в широких колах хорового мистецтва.
У музичній культурі Закарпаття Михайлові Кречку (1925–1996) належить особливе місце. Цей багатогранний і талановитий музикант проявив себе як блискучий хоровий диригент, активний пропагандист і збирач народної пісні, композитор, публіцист, педагог та музично-громадський діяч.
Чимало сил віддав Михайло Кречко для популяризації народної пісні Закарпаття. У творчій діяльності музиканта пропаганда народної музики була нерозривно пов’язана із її збиранням. З цією метою він записував кращі зразки народно – пісенної творчості та у вигляді хорової художньої обробки знову повертав їх у народ уже в концертному виконанні.
Митець виховав цілу плеяду талановитої молоді, яка продовжує його високі традиції. Серед відомих і найбільш здібних – Еміл Сокач, заслужений артист України, художній керівник і диригент хору “Cantus”, а також О. Тарасенко, М. Мороз, В. Рацюк.
Вболіваючи за вітчизняне хорове мистецтво, Михайло Кречко став ініціатором і засновником Всеукраїнського конкурсу хорових колективів ім. М. Леонтовича, був незмінним членом журі фестивалів, конкурсів та інших творчих змагань. Він щороку проводив семінари-практикуми для хормейстерів Закарпаття. Навіть смерть застала музиканта за роботою. Серце маестро зупинилося 25 лютого 1996 році у Луцьку, де він очолював журі міжнародного конкурсу хорових колективів.
Ужгород 2020-01-23 / 00:22:55
Нема такого училища...
Старт 2020-01-22 / 07:44:01
Цікава стаття