Про це повідомили заступник міністра оборони Анатолій Петренко, пресслужба міністерств та посольство України у США
"Ми також замовляємо аналогічні ракетні комплекси нашого національного виробника. Маємо декілька станцій артилерійської розвідки, близько 100 броньованих автомобілів різного типу і бронемашин, декілька літаків. Говорячи декілька, я маю на увазі ресурс IV кварталу. Ми продовжуємо рухатися у напрямку забезпечення військ станціями радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки", - сказав Петренко.
За його словами, у цьому році міністерство реалізувало три контракти.
Зокрема, два контракти з урядом США за програмою закордонних військових продажів, а також один контракт з агенцією НАТО з підтримки і постачання.
У посольстві України відзначили, що це перший масштабний контракт прямих закупівель озброєнь між Україною та США: "Україна уклала контракт на придбання партії ПТРК "Javelin" з США завдяки закупкам, здійсненим безпосередньо міноборони України за програмою Пентагону "Міжнародні військові продажі" (Foreign Military Sales, FMS)".
У відомстві підкреслили, що для України це величезний крок вперед, адже стара система забороняла міноборони напряму купувати озброєння та техніку у іноземних держав.
Петренко також додав, що у війська у 2019 році надійшла значна кількість різних типів озброєння та військової техніки, які є новими. Зокрема, тепер на озброєнні є безпілотний літальний апарат оперативного радіусу дії, який може застосовуватися в ударному варіанті; автоматизований комплекс управління артилерією; радіолокаційна станція для здійснення контрбатарейної боротьби.
Нагадаємо:
Україна попросила продати зброю на початку цього літа. США раніше вже продали Україні понад 200 ракет і 37 пускових установок у 2018 році.
Javelin - головна протитанкова зброя армії і морської піхоти США. Вона дозволяє солдату або морському піхотинцю стріляти і швидко рухатися, оскільки ракета самокеровано прямує до цілі.