Доти понад тисячолітнє місто над Ужем мало інші назви.
Отож відзначення «столітнього ювілею» Ужгорода з ініціативи журналістки, авторки проекту «Втрачений Ужгород» Тетяни Літераті – одна зі складових цьогорічного Дня міста. У четвер, 12 вересня, – вперше у такому форматі – із 15 години і допізна в історико-культурному комплексі «Совине гніздо» – цікавинки, пов’язані з назвою «Ужгород».
Зокрема, о 15.00 почнеться ярмарок виробів із символікою Ужгорода. Із 16.00 у приміщенні «Совиного гнізда» діятимуть кілька паралельних локацій: відкрита лекція про історію міста від професора Сергія Федаки; літературна – «Ужгород у книжках» (модератор Євгенія Напуда); неформальна зустріч «Бренд «Ужгород»: історії успіху» (модератор Федір Шандор). О 20.00 розпочнеться «ужгородський» кіновечір із Олексієм Уманським і о 21.00 – вечірка від радіо «Єден».
Ужгород в історії, літературних творах, кінофільмах, знакових назвах, торт, газета, готель тощо – «Ужгород» – не пропустіть у програмі Дня нашого міста-2019.
Volodymyr Krasnoholovets 2019-09-04 / 23:00:07
Автономії ніде немає, є лише пряме правління з Києва - типовий феодалізм. Тобто, сьогоденний устрій Україні - це десь як в 14-15 сторіччях в Московському Улусі часів Золотої Орди. А має бути як за нашим одвічним українським звичаєвим правом - повне самоврядування, виборіність всіх посад на корткі терміни, щомісячні звітністості влади перед вибрцями, право відкликання. Україна повинна бути поділена на 15 земств з власним правителем - говернором. Ось є цікава лекція д-ра Олега Соскіна з економіки, політики і устрою України https://www.youtube.com/watch?v=MCSPjw9d4O4
А на століття міста можна вийти з плакатими: Не Ужгород, а ЗеБонд!
njksr 2019-09-04 / 21:15:05
ніякої автономії у 1919 році не дали, як і 20-21-22 і т.д. хоч і обіцяли(((
автономія була надана аж 1938 році, коли самій чехословаччині приходив гаплик...
п.с. невже немає грамотних людей, щоб писати нормальні статті, а не якісь вигадки???