Голова Закарпатської облради Рівіс очолив рейтинг зарплат "губернаторів" – майже мільйон гривень у рік

Заробітна плата очільника представницького органу влади Закарпаття вдвічі більша за заробітки керівників уряду та парламенту

Голова Закарпатської облради Рівіс очолив рейтинг зарплат "губернаторів" –  майже мільйон гривень у рік

Більшість українців не відають, скільки мільярдів гривень отримують обласні бюджети від надходжень зі сплати податків, а тим паче, які суми і куди витрачаються. Користуючись цим, деякі керівники органів самоврядування цинічно збагачуються за рахунок бюджетних коштів та примножують свої мільйонні статки.

Закарпаття онлайн промоніторило та порівняло заробітні плати голів обласних рад, проаналізувавши їхні декларації за 2018 рік, офіційно опубліковані в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Тож, серед 19-ти очільників обласних рад, рекордсменом із заробітної плати офіційно став голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, задекларувавши щойно 20 березня 2019 року отримані торік 908 502 грн. Друге місце посів керівник Черкаської облради Олександр Вельбівець (звільнився наприкінці 2018 року), котрий вказав у декларації 804 976 грн зарплатні керівника області, третє місце зайняла очільниця Миколаївської облради Вікторія Москаленко, річна зарплата якої сягла 729 832 грн.

Керівники Волинської облради Ігор Палиця та Хмельницької Михайло Загородний своїх зарплат не вказали.

Далі йдуть голова Рівненської облради Олександр Данильчук – 665 136 грн, голова Тернопільської облради Віктор Овчарук – 649 236 грн, голова Чернівецької облради Іван Мунтян – 648 494, голова Житомирської облради Володимир Ширма – 645 850, голова Запорізької облради Григорій Самардак – 645 055, голова Кіровоградської облради Олександр Чорноіваненко – 641 170 грн, голова Івано-Франківської облради Олександр Сич - 629 075 грн, голова  Херсонської облради Владислав Мангер – 613 757 грн, голова Сумської облради Володимир Токар – 612 097 грн, голова Київської облради Ганна Старикова – 601 943 грн, голова Вінницької облради Анатолій Олійник – 571 745 грн, голова Чернігівської облради – 557 549 грн, голова Полтавської облради Олександр Біленький – 533 629 грн, голова Дніпропетровської облради Гліб Пригунов – 437 726 грн, голова Одеської облради Анатолій Урбанський – 437 045. І, нарешті, найменшу зарплатню задекларував наш земляк з Рахова – голова Львівської облради Олександр Ганущин, задекларувавши 271 972 грн.

Для порівняння, щорічна зарплатня за минулий рік глави уряду Володимира Гройсмана сягала 443 430 грн, заробіток на посаді голови Верховної Ради України Андрія Парубія – 498 322 грн.

До слова, задекларована офіційна зарплатня голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля у 4 рази менша від майже мільйонної Рівіса – всього 233 260 грн.

При цьому, на відміну від Г.Москаля, посада пана Рівіса по суті лишепредставницька - він інколи бере участь у заходах із покладання квітів до пам’ятників, вручає грамоти, час від часу бере слово для виступу, зустрічає іноземні делегації тощо. Ну і, звісно, раз у півтора-два місяці очільник облради проводить сесії, під час яких монотонно зачитує підготовлений заздалегідь виконавчим апаратом порядок денний засідання, далі підписує рішення, схвалені депутатським корпусом. Ще не так давно Михайла Рівіса за цю нескладну роботу влаштовували скромні 264 880 грн, зароблені за 2016 рік.

При цьому акцентуємо, що півмільйонні зарплати керівників облрад економічно розвинутих областей, що наповнюють бюджет держави, і в яких у рази більші обласні бюджети, ще якось можна зрозуміти. Але аж ніяк не в дотаційному на 70% Закарпатті, де кожен мільйон в бюджеті – на вагу золота.

Окремо відзначимо працьовитість керівника Львівської облради, який постійно тримає руку на пульсі життя області, активно залучаючи потужні інвестиції з Польщі. Відтак, нині сусідня область має добре розвинуті дорожню та туристичну інфраструктури, а відтак – наплив туристів, що залишають там свої кошти.

Чого не скажеш про Закарпаття. З року в рік керівник облради лише скаржиться на скромний бюджет області (у 2018 році він перевищив 7 млрд грн.), ігнорування Києва до проблем регіону та постійно годує краян обіцянками – зробити наш регіон показовим із залучення коштів ЄС, облаштувати до євростандартів пункти пропуску на кордонах, збудувати одразу в кількох районах сміттєпереробні комплекси, аби навести лад з тоннами твердих побутових відходів, поставити сонячні батареї на водоканалах краю для здешевлення подачі води для людей, врятувати від екологічної катастрофи Солотвинський солерудник та багато іншого. І це все йому не вдається, вочевидь, через, як колись сказав М.Рівіс, «громадянську війну» на сході України.

До слова, попередники М.Рівіса на посаді голови облради свої заробітні плати перераховували на благодійність, тоді як нинішній голова на доброчинність власним коштом не спромігся жодного разу.

02 квітня 2019р.

Теги: зарплата, Рівіс

Коментарі

Щур В 2019-04-25 / 14:58:56
голова міжгірськоі райради гоаорить ,щоРатушняка голова як унтого болт тапилася свиня після програша пороха злодюга обікрав народ як липку

Пітьо 2019-04-21 / 19:08:14
Межи груди їх трахати треба ісих Рівісів і всіх других жидів

спостерігач 2019-04-19 / 22:19:47
Горе от ума!!!

Москаль 2019-04-18 / 17:12:10
Рівісе, хто керує облрадою!? Хто тобі подарував крісло голови обласної ради, забув?! Ти найбільша помилка в моїх кадрових призначеннях! Ліпше б ти подав у відставку як обіцяв, чим спостерігати як ти ганьбиш мене, усіх депутатів, які довірили тобі найвищу посаду в області. Весь білий дом спостерігає, як ти безсоромно кожен день приїзжаєш з Кибзою на роботу, їдеш з нею з роботи, з нею проводиш прийом громадян, наради, живеш з нею в одному домі в Ужгороді, ще й разом у відпустку... За сім'ю свою не соромно, чоловіче?! Люди для цього тебе обирали депутатом, щоб ти збагачувався за обласні кошти, примножував свій мільйонний бізнес і вів непристойне життя???

чиновник для особых поручений 2019-04-12 / 16:57:11
В основном все стараются максимально доходчиво изъяснить свою позицию и лишь потом как-нибудь попытаться понять чужую. В основе всего этого лежит эгоизм, который нас ослепляет и оглушает.

*** 2019-04-09 / 12:58:46
Журналісти,допомагають захистити,робочі руки,які так не дооцінені-спасибі.Технічному працівнику-єврозарплату.Хлопчики у ПТУ,мають мати євростипендію.

Адмін 2019-04-08 / 21:34:43
до "чиновник для особых поручений"

Де в публікації "помои и грязь"?

чиновник для особых поручений 2019-04-08 / 21:02:45
Уж что - что , а у нас умеют обливать людей помоями и грязью

апарат 2019-04-07 / 20:13:04
А чому пан рівіс не вказав у декларації суму від проданої облраді кофемашини DeLonghi, яку йому подарували від ДФС на д.н???

Вуву 2019-04-06 / 15:38:16
В нас є ще один "козирний туз" маскаль тбт. "Сімпсон".
То до нього ... Якщо зробити таку викладку .....
Питань буде не менше.
Зате почитати широкому загалу жителям області буде цікаво.

закарпатець 2019-04-05 / 16:42:38
0312 2019-04-05 / 14:38:10

На перший погляд все нібито гарно і юридично грамотно виглядає.
Проте питання, а на х... купувати надлишок згенерованої електроенергії приватному «Закарпаттяобленерго» на понад 140 тисяч гривень, у мене, наприклад, виникає відразу.
Проте, вважаю, що у НАЗК, по ідеї, мало би виникнути набагато більше питань.
Наприклад, скільки років дружина-лікар рай.лікарні займається підприємницькою діяльністю, щоби мати стільки нерухомості та дохід у 1 млн. 250 тис. грн.?
Враховуючи, що її чоловік (митник) та діти жодного дня не були підприємцями?

0312 2019-04-05 / 14:38:10
Відповідно до декларації, голова Закарпатської обласної ради проживає разом із дружиною, двома синами та батьком. Найбільше нерухомості в цій родині, традиційно для наших посадовців, декларує дружина, Анжеліка Рівіс. У неї – 6 земельних ділянок, нежитлова будівля, 2 житлові будинки в Хусті - на 116 м2 і на 129 м2; будівля магазину з квартирами на мансардному поверсі у тому ж райцентрі. Крім того, ще одна земельна ділянка та нежитлове приміщення виробничого корпусу знімають в оренду у ПАТ «Швейна фабрика Прометей». Також навпіл із чоловіком вони ділять нежитлову будівлю та ще 1 земельну ділянку. До слова, крім цих двох об’єктів, нерухомості у Михайла Рівіса немає.
У батька голови облради, який теж проживає з ними, є 3 земельні ділянки та житловий будинок на 72 м2. Цікаво, що батько задекларував об’єкт незавершеного будівництва – нежитлове приміщення, хоча право власності на нього порівну мають Анжеліка Рівіс та Ольга Рішко. Один із синів, Михайло, має квартиру в Ужгороді на 68 м2 та земельну ділянку у Холмоку на Ужгородщині.
Згідно з документом, у родині є 3 авто, і жодне з них не належить самому Михайлові Рівісу: дві машини має пані Анжеліка (HondaCRViSubaruTribeca), ще одну – батько (ВАЗ 2103). Серед цінного рухомого майна дружина Михайла Рівіса також вказала мережеву будинкову сонячну електростанцію.
Із двома синами – Олександром і Михайлом – Анжеліка Рівіс ділить корпоративні права на фермерське господарство "СФГ"РІВЕРСЕІЛ"". Також вона є і кінцевим бенефіціарним власником цієї юридичної компанії.
І – про доходи: у 2018 році Михайло Рівіс на своїй посаді заробив майже мільйон – 908 тисяч 502 гривні. Також він отримав 223 гривні процентів від АТ "Універсал банк" та отримав дохід від надання майна в оренду на загальну суму 177 тисяч 868 гривень.
Навіть при таких немалих доходах його дружина заробила більше - вона отримала 75 тис 918 грн зарплати за роботу у Хустській районній лікарні, 1 млн 250 тис грн доходу від підприємницької діяльності та понад 140 тисяч гривень за продаж надлишку згенерованої електроенергії (купило її, до речі, «Закарпаттяобленерго»). Батько очільника облради заробив53 тис 934 грн за основним місцем роботи у Закарпатському лісотехнічному коледжі та отримав 28 тис 280 грн пенсії. У декларації вказані також доходи сина Олександра – він отримав нагороду від Закарпатської ОДА у розмірі 3 726 грн і 10 тисяч 400 гривень стипендії від Малої академії наук України. Іншому синові, Михайлу, Анжеліка Рівіс позичила 35 тисяч гривень – це теж зазначено в документі.
На банківських рахунках у голови обласної ради знаходяться понад 33 тисячі гривень та 456 євро. Ще 40 тисяч євро Михайло Рівіс зберігає у готівці. У дружини на рахунку понад 45 тисяч гривень та 70 тисяч доларів готівки. Ще 355 тисяч гривень вона минулого року позичила третім особам. Олександр Рівіс, син, має на рахунку 7 тисяч 800 гривень.
Також у документі зазначено, що один із синів – Михайло – отримав кредит на квартиру в Ужгороді від Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву ще у 2015 році, і зараз сплачує кошти в рахунок основної суми та процентів – загалом за рік було сплачено менше 20 тисяч гривень.

соціо 2019-04-05 / 14:28:02
Справді,а як визначають зарплату,чиновникам:Словаччина,Угорщина,,,і так далі: Економісти,відгукніться,не мовчіть!

Вуву 2019-04-04 / 20:33:09
Я думаю що так як робить миротворець ... То потрібно булоб подати і списки з інформацією по зарплатах всіх керівників районів і голів міст Закарпаття.
Тоді це буде більш чесно і справедливо.
Бо така вибірковість одних виставляє наче на показ перед другими.
І це виглядає як упередженість.
Хай люди дивляться ... Порівнюють і роблять висновки (з ким мають справу).

Ps. При горбачові це називалось "ГЛАСНОСТЬ".
А тепер вона не зашкодить але може погти так точно.
Бо як керівник барига буде знати що офіційні(у) зарплату(и) будуть знати всі ... То напевно подумає чи так робити . А по друге обманювати людей які його були вибрали.

сорри 2019-04-04 / 19:00:13
Magyar-Hun, від його особистої захланності. Тобто, закон дозволяє різного роду преміювання і надбавки, які ппотягуюються через раду, але, як бачимо, не всі цим користаються

Magyar-Hun 2019-04-04 / 18:50:44
Ще раз питаю: від кого/чого залежить зарплата чиновніка?

Йой! 2019-04-04 / 18:16:19
Дядя Міша, комусь так добре всрався шо за тя файно ся взяли??? Вижу, сигіню, не злізут з тя!

по суті 2019-04-04 / 14:41:18
Цікаво було б дізнатися,як Рівіс отримав мільйонні статки після багатьох років на державній роботі і чому УБЕЗ до кінця не перевірили його декларації під час роботи на Виноградівській митниці,де на контрабандних схема він нереально збагатився та зміг у 2010 році легалізувати брудні гроші,придбавши 11 земельних ділянок, тисячі квадратів нерухомого майна,з якого одержує сьогодні прибутки, відкрив ковбасний цех,має свиноферму,сонячну електростанцію і тп? Скоріш за все цьому завадила поїздка в столицю до Князєва та благальна розмова не проводити прискіпливу перевірку

закарпатець 2019-04-03 / 23:42:30

Оксані

Шановна пані, ви попутали коментування під ніком на ЗО з іменним коментуванням з свого профілю у ФБ (хоча фейки є і там!) )))

Під ніком у коментатора на ЗО нема ані полу, ані віку, ані національності, кольору шкіри, наявності диплома, наукового ступеня, та... медичної довідки))) Це вірт на приватному сайті, який обмежується виключно черговими Адмінами.
І тут головне інформація чи думка, а не вага регалій коментатора.

Тому - без образ. Щасти вам разом з Мішкою та Женьою)))

закарпатець 2019-04-03 / 23:29:18

http://mediakhust.net/2019/04/03/khusts-kyy-mis-kyy-holova-otrymuie-zarplatu-vtrychi-bil-shu-vid-prezydenta-ukrainy/?fbclid=IwAR2DBT8RwsbVQngE6TZ7Ey5ftHxtmX9PaUDIzRVYOp7egDNzCObFsxSCXoU

Тут про зарплату ще одного хустянина - мера Кащука, який переплюнув Рівіса, у 1 млн. 120 тис.(!!!)
Так що Хуст рулить на все Закарпаття...(((

А ось грошей на безкоштовне харчування дітей початкових класів в бюджеті Хуста нема. Доплат вчителям, визначених законом про освіту (у 30%!), у міському бюджеті нема.
І що каже з цього приводу місцева прокуратура? А "незламні" депутати БЮТ, "Свободи" у Хустський міськ.раді? - Здогадайтесь з першого разу...(((

НОВИНИ: Політика

19:33
/ 14
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 28
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 6
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"
14:38
/ 4
Скарга закарпатської адвокатки Бухтоярової в КСУ поставила під загрозу декларування статків чиновниками – НАЗК
21:24
/ 9
Жителі "вибухової" Керецьківської громади проігнорували звіт свого корупційного голови від ОПЗЖ Мушки