За словами Президента, цією задачею є конкретизація положень ст.3 Конституції України, де мовиться про людину, її життя, здоров'я, честь і гідність, а також недоторканність і безпеку, як найвищі соціальні цінності. Глава держави підкреслив, що основним обов'язком країни є забезпечення прав і свобод людини і громадянина.
Ющенко відзначив, що в новій Конституції потрібно уточнити деякі формулювання щодо соціально-економічних прав громадян. Він відзначив, що необхідно відмовитися від пунктів, які передбачають обмеження особистих і політичних прав громадян. «Таке обмеження потрібно передбачити виключно на конституційному рівні», - сказав Президент.
Він додав, що гарантії політичної свободи і непорушності права особистої власності є базисом цивільного суспільства. Ющенко заявив, що подальшого розвитку вимагають ті основи Конституції, які закріплюють різноманітність суспільного життя, зокрема свободу політичної діяльності, яка ґрунтується на вільному суперництві політичних партій.
За словами Президента, необхідно запровадити Інститут конституційної скарги, тобто права на звернення в конституційний суд тих осіб, конституційні права яких були порушені. Президент також запропонував встановити Інститут народної законодавчої ініціативи. Він відзначив, що таким чином певна кількість громадян зможе вносити на розгляд парламенту свої законопроекти.
Глава держави заявив, що необхідно встановити таку форму референдуму за народною ініціативою, як «народне вето». За його словами, наслідком такого вето може стати відміна прийнятого ВР закону.
Ющенко повідомив, що вважає потрібним проводити всеукраїнські референдуми і народні опитування.