Закарпатська область залишається єдиним регіоном, який через небажання обласного керівництва не має Перспективного плану об’єднання громад, попри це у 2019 році тут очікують створення понад 40 ОТГ.
Про це йшлося на V Регіональному Форумі місцевого самоврядування і громадських об’єднань “Закарпаття у новому етапі децентралізації та дорожній карті реформ в Україні 2019-2020 рр.». Захід проходить в Ужгороді 17 січня за сприяння Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
“До 2020 року процес децентралізації має завершитися, тому у 2019 році усі мають можливість об'єднатися так, як вони хочуть, а не чекати, коли території об'єднають по директиві зверху. На жаль, Закарпаття, найзахідніша область країни, лишається “білою плямою” на карті децентралізації України, адже це єдиний регіон, який не має Перспективного плану об’єднання громад. Ми нагадуємо керівництву області, що в Дорожній карті реформ Кабміном встановлено “дедлайн” для прийняття перспективного плану — це травень місяць. В цьому році на Закарпатті слід промоделювати та сформувати не менше 43-45 спроможних громад. Уряд затвердив для цього всі необхідні кроки”, - наголосив виконавчий директор Регіонального відділення Асоціації міст України Іван Ревтій.
Відтак, за результатами сьогоднішнього Форуму в Ужгороді до центральних органів влади — Президента, Верховної Ради та Камбіну — надішлють резолюцію з проханням звернути увагу на проблеми ходу реформи децентралізації на Закарпатті і закликати центральні органи вплинути на місцевих чиновників, які її гальмують.
За словами директора Закарпатського ЦРМС Івана Дем’янчука, незважаючи на саботаж чиновників, на Закарпатті продовжується робота в уже створених ОТГ, у потенційних громадах, які очікують висновків, та в тих, хто лише планує подавати документи на висновки в ОДА.
“Кілька ОТГ повторно планують надсилати документи на висновки до Закарпатської ОДА, йдеться про Великоберезнянську та Горондівську ОТГ. В кінці місяця відбудеться чергове судове засідання щодо позову Холмківської ОТГ до Закарпатської ОДА через ненадання висновків на об'єднання. Це прецедент в Україні. Працюватимемо також над написанням стратегій. Нині до цього процесу активно долучаються в ОТГ. Разом з тим, у містах районного та обласного значення стратегій наразі нема”, - зазначив він.
Дем'янчук зазначив, що спеціалісти Закарпатського ЦРМС заохочують громади писати та подавати проекти в рамках програм транскордонного співробітництва, шукати ідеї для розвитку туризму та брендування територій.
На Закарпатті також цьогоріч планують відкрити 4 Центри надання адміністративних послуг населенню — у селищах Вільхівці та Дубовому, містах Чопі та Рахові. Також 10 заявок на створення ЦНАПів буде подано найближчим часом, наголосив він.
У форумі взяли участь Закарпатське регіональне відділення Асоціації міст України, обласна Асоціація розвитку і реформ міст, селищ і сіл, представники існуючих та потенційних ОТГ Закарпаття.
Програма "U-LEAD з Європою" фінансується спільно з Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.
Нік 2019-01-31 / 09:55:40
Охренів уже за край шизанутий той Москаль! Замість розвивати край фестивалить той Москаль!
Нахрен з пляжу Москаля, нам нетреба холуя!
студент 2019-01-18 / 11:48:34
Як трактується,функціонує вираз-громада!Яка це категорія -громада!Яке філологічне ,наукове трактування фрази-громада-це хто???
Степан Крук 2019-01-18 / 08:00:50
Охренів уже за край шизанутий той Москаль! Замість розвивати край фестивалить той Москаль!