Усі роботи, як і слідує з назви, присвячені зимовій тематиці та новорічно-різдвяним традиціям і святам.
Загалом в експозиції представили понад шість десятків робіт 57 художників – тут переважає станковий живопис, але можна побачити і кераміку, і твори декоративно-прикладного мистецтва, і художній розпис на склі. Роботи вражають розмаїттям технік і стилів, які використовують майстри для передачі свого художнього бачення.
Більшість робіт до виставки надали художники-члени Закарпатської організації Національної спілки художників України, але цьогоріч організатори вирішили не обмежуватися тільки приналежністю до організації, тож тут представлені й окремі молоді імена. Про це сказав очільник закарпатського відділення спілки Борис Кузьма, наголосивши, що цього вимагає час: «кожний раз з’являються нові віяння, нові теми, нове сприйняття, нові подачі, дуже багато технік різних, тому не може бути якась константа, ми мусимо змінюватися». Він також повідомив, що на останньому засіданні правління прозвучала ініціатива запровадити вже в наступному році відзнаку «Кращий художник року».
Загалом свої роботи для виставки надали такі художники: С. Біба, А. Коприва, М. Пийтер, В. Манайло-Приходько, Н. Дідик, В. Габда, В. Микита, Б. Кузьма, Т. Усик, П. Ковач, Г. Булеца, О. Громовий, В. Кузьма, М. Кінч, В. Чурей, О. Скакандій, Л. Слободська, М. Митрик, М. Пап-Малеш, О. Малеш, В. Слободський, В. Мигович, Л. Приймич, І. Дем’ян, А. Мошкола, Т. Джанаєва, В. Кінч, М. Гресько, Ю. Боднар, Т. Данилич, В. Кузьма, Л. Бокотей, П. Свалявчик, В. Філеш, В. Когутич, І. Дідик, І. Луценко, Т. Іваницька, О. Федор, Е. Левадська, А. Копин, В. Вовчок, М. Шете, Й. Бабинець, В. Свалявчик, С. Федорова-Лукашук, О. Кашшай, Л. Павлишин, Ю. Єгорова-Рогова, Т. Когутич, Н. Овсієнко, Н. Попова, О. Улибіна, І. Кополовець, О. Мінєнко.
Народний художник України Володимир Микита привітав усіх колег з відкриттям експозиції й відзнчив, що 2018-й виявися щедрим і плідним, протягом усього року було дуже багато виставок. Це свідчить, на думку митця, що спілчанський колектив працює серйозно, але при цьому усім слід пам’ятати, що зупинятися на досягнутому не слід, бо час теж не стоїть на місці. «Тож щиро бажаю, щоб енергія і динаміка ваша ніколи не закінчувалися!», - додав Володимир Микита.
Різдвяна виставка триватиме в галереї «Ужгород» щонайменше два тижні.
Фото: Наталія Павлик; Фундація розвитку закарпатського мистецтва