Лідери угорських організацій Закарпаття назвали виконання закону щодо заборони подвійного громадянства для чиновників переслідуванням угорців

Про це йдеться в "Зверненні з питання порушення органами державної влади України прав громадян угорської національності", що надійшло на адресу "Закараття онлайн".

Лідери угорських організацій Закарпаття назвали виконання закону щодо заборони подвійного громадянства для чиновників переслідуванням угорців

Документ адресовано президенту України П.Порошенку, прем’єр-міністру В.Гройсману, Уповноваженому Верховної  Ради України з прав людини Л.Денисовій.

Під зверненням стоять підписи голови ГО «Товариства угорської культури Закарпаття» Василя Брензовича (народного депутата України від "Блоку Петра Порошенка") та голови Демократичної спілки угорців України Ласла Зубанича.

Підписанти стверджують, що до них "надходять звернення активістів і членів наших організацій, зокрема депутатів місцевих рад, а також осіб, які стали бенефіціантами програм економічної і соціальної підтримки, що здійснюються за участю, чи під егідою наших Товариств, на надмірну і частенько неправомірну «увагу», яку до них проявляють органи влади України."

"Йдеться, зокрема, про те, що під час перетину державного кордону вищенаведені посадовці та члени організацій на тривалий час (що в окремих випадках продовжується протягом 6-8 годин) затримуються службовими особами Державної прикордонної служби України, які спільно з службовими особами Служби безпеки України здійснюють поглиблений догляд речей, автотранспорту та їх особистий обшук, а також ведуть співбесіду у формі допиту, під час яких намагаються дізнатися відомості, які належать до сфери персональних даних, економічної, політичної та громадської діяльності затриманих осіб", - уточнюють автори звернення.

"Ці події відбуваються при тому, що ці громадяни жодних правопорушень не скоїли, а представники вказаних державних органів не підозрюють, чи/або звинувачують їх у будь-яких протиправних діях", - вказують В.Брензович і Л.Зубанич.

Автори звенення намагаються ув'язати це з, начебто, тим фактом, що "ці дії відбуваються щодо осіб, персональні дані яких розміщені на інформаційному ресурсі «Миротворець», що дає підстави припускати причетність органів влади України до протиправного розголошення таких відомостей через цей сайт."

Насправді, чинним законодавством України держслужбовцями та чиновниками місцевого самоврядування прямо заборонено бути громадянами інших держав. І у списку "Миротворця" вказані особи з'явилися саме через те, що, в порушення законів України, присягнули на вірність Угорщині, перебуваючи на державній службі та в органах місцевого самоврядування України.

Тим не менше, громадяни України Василь Брензович і Ласло Зубанич, відкрито нехтуючи таким порушенням закону,наполягають, що "вищенаведеними діями службові особи Державної прикордонної служби та Служби безпеки України виходять за рамки наданих для них законодавством України повноважень, неправомірно обмежують права і свободи громадян України. Ними, зокрема, порушуються права особи на конфіденційність персональних даних, на вільне пересування, адже постраждалі від таких дій особи піддаються незаконному затриманню. Таке поводження принижує честь і гідність осіб, щодо яких здійснюються такі заходи, причиняє їм, та їх родичам, які є свідками цих тортур душевні страждання."

Більше того, автори звернення спекулюють на темі міжнаціональних відносин, наголошуючи, що "такі дії відбуваються" не до порушників чинного законодавства України, незалежно від їх національності, а "здебільшого до громадян України угорської національності", що, начебто, дає їм "підстави вважати в них також прояв нетерпимості і нетолерантності, спроб залякування, а також негативного розрізнення-дискримінації за етнонаціональною ознакою."

Автори зверення звинувачують органи влади України  в тому, що, начебто, їх дії "призводять до поширення серед громадян угорської національності недовіри до органів влади", і ставлять їх на одну площину "з провокаціями, що останнім часом проявилися, зокрема, у підпалі та підриву офісу громадської організації «Товариства угорської культури Закарпаття.» (ГО ТУКЗ-КМКС»), розміщенні біг-бордів, на яких окремих керівників угорських громадських організацій звинувачують у сепаратизмі".

Втручаючись в компетенцію оргаів державної влади, В.Брензович і Л.Зубанич наполягають, що "здійснення Службою Безпеки України слідчих дій у формі масового допиту бенефіціантів у рамках програм Благодійної організації Благодійного фонду «Закарпатський центр економічного розвитку «Еган Еде», на наше переконання надуманої кримінальної справи про фінансування тероризму, чи то сепаратизму становлять реальну загрозу порушенню традиційної для Закарпаття мірних, толерантних міжетнічних відносин, призводять до масового порушення прав осіб належних до угорської спільноти та сприяє наростанню емігрантських настроїв у нашому середовищі."

Тому, звертаючись до адресатів звернення, його підписанти вимагають "здійснити належних заходів щодо негайного припинення таких", на їх думку, "протиправних дій, з’ясувати їх причини та притягнути до відповідальності осіб винних у їх здійсненні."

Як уже інформувало Закарпаття онлайн, раніше до "Миротворця" внесли 313 закарпатських держслужбовців і представників місцевого самоврядування, що присягнули Угорщині.

У відповідь у Закарпатській ОДА анонсували перевірки власників угорських паспортів зі списку "Миротворця", однак досі про перебіг і результати такої перевірки нічого не повідомили.

Пізніше "Миротворець" розширив базу власників угорських паспортів до півтисячі осіб.

А днями депутати Закарпаття попросили владу України закрити "Миротворець" і висловили незадоволення голосуванням ВР за мовний закон.

20 грудня 2018р.

Теги: Брензович, Зубанич, угорці, звернення

Коментарі

до-Вуву 2018-12-27 / 12:28:46
"НАДОЇЛО"?? Надоїло- не надоїло-ДЕРЖ.службовці України-НЕ МАЮТЬ ПРАВА МАТИ ДРУГІ ГРОМАДЯНСТВА,НЕЗАЛЕЖНО ВІД НАЦІОНАЛЬНОСТІ(хоч росіянин,єврей,циган,мадяр...) -"по определенію"...Другі можуть,КРІМ ДЕРЖ.СЛУЖБОВЦІВ-І ЦЕ ЗАКОННО!

ВУВУ 2018-12-24 / 07:17:26
ЦЕ ВЖЕ НАДОЙІЛО ВСІМ ... ЯК ГІРКА РЕДЬКА ... і на рівень життя тих самих хунів ніяк не впливає ... Тбт. Не покращує.


Чтитач 2018-12-21 / 13:08:46
Мадяри хочуть робити все що на розум впаде і казати, що їм усе дозволено, бо вони мадяри! Хер мадярам - так не буде!

черепаня 2018-12-21 / 08:26:38
всіх з наступаючими святами, і українців))) і угорців))) і всіх всіх всіх))))

ІВАНУ 2018-12-21 / 07:00:27
В тебе всі коменти як під копірку.
В цімент цімент цімент цімент.

Іван 2018-12-21 / 05:01:21
Мадяри і дале б"ють чолом у цімент

НОВИНИ: Політика

09:17
/ 3
У центрі Ужгорода зафіксували друковану агітацію Ляшка без вихідних даних та повідомили поліцію
02:11
/ 18
Сьогодні з ужгородцями зустрічатиметься Анатолій Гриценко
13:11
/ 1
На Закарпатті голосувати на президентських виборах збираються вже 315 переселенців
14:36
/ 97
В Ужгороді генконсульство Угорщини самовільно встановило провокативний імперський пам'ятник
07:43
/ 9
Москаль у Берегові провів нараду без преси і світла – ЗМІ
09:45
/ 5
Уроки Карпатської України
09:14
/ 43
Інтереси Зеленського в ужгородській ОВК представляє звільнений за пиятику екс-очільник ДАІ, що носив "георгіївську" стрічку (ДОКУМЕНТИ)
10:12
/ 11
Ужгородські листи Порошенка можуть бути прихованою агітацією - ОПОРА
01:49
/ 1
На Закарпатті 21 кандидат у президенти делегував членів ДВК
18:02
/ 12
В Ужгороді у поштових скриньках містяни знаходять "листи від Президента"
08:35
/ 7
Угорці Ужгорода вперше відзначили річницю своєї революції не біля Петефі
10:12
/ 9
ФОТОФАКТ. На площі Петефі в Ужгороді монтують сцену для Порошенка
10:18
"Земан у квадраті": чому словацькі вибори можуть принести неприємний сюрприз Україні
17:33
/ 38
Очільницю фракції КМКС Берегова за незаконний перетин кордону суд оштрафував на 3,4 тис грн
08:37
/ 5
Професор-славіст з Австрії Міхаель Мозер в Ужгороді: "Мова, яка може об'єднати всіх русинів, – українська"
07:59
/ 35
Порошенко на Закарпатті "відкриє" аеропорт, візьме участь в економічному форумі і побуває на Красному полі
10:53
/ 1
До поліції Закарпаття надійшло 87 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства
09:49
/ 17
За спробу перетину кордону за угорським паспортом керівниця фракції КМКС у Берегівській міськраді відповість у суді
10:18
/ 2
Політв’язня Івана Мирона нагородили "Золотим ведмедиком"
21:00
/ 5
Професор-мовознавець з Відня прочитає лекцію "Чи існує "русинська мова"?"
10:48
В Івано-Франківську затримали двох студентів із Закарпаття, які, ймовірно, розмальовували стіни будинків
07:31
/ 19
Член фракції Порошенка в парламенті Брензович: "Закарпатські угорці в першому турі не підтримають жодного з кандидатів"
07:09
/ 7
В Ужгороді на зустріч кандидата Бойка з активом закарпатських угорців не пустили журналістку "UA:Закарпаття" – ОПОРА
07:03
/ 2
Під час засідання ОВК 69 у Мукачеві двічі викликали поліцію – ОПОРА
07:40
/ 3
Клімкін хоче продовження до 5 років перехідного періоду виконання для угорців мовної статті закону про освіту
» Всі новини