Депутати Закарпаття просять закрити "Миротворець" і незадоволені голосуванням ВР за мовний закон

13 грудня під час 13-ої сесії депутати Закарпатської облради сьомого скликання прийняли звернення до Президента України Петра Порошенка, Уряду та Міністерства закордонних справ України щодо збереження міжнаціональної злагоди і миру в Закарпатській області.

Депутати Закарпаття просять закрити "Миротворець" і незадоволені голосуванням ВР за мовний закон

В оновленому документі йдеться: «Політика у сфері міжнаціональних відносин є одним із основних напрямів діяльності держави, що набуває особливо важливого значення в контексті становлення громадянського суспільства, процесів глобалізації, визначення Україною курсу на європейську інтеграцію.

У Закарпатській області проживають представники понад 100 національностей. Значну частину різноетнічного населення Закарпаття становить угорська спільнота. Вони мешкають тут упродовж століть і завжди відзначалися миролюбністю, толерантністю та працьовитістю. Однак, останнім часом ми із тривогою спостерігаємо спекуляцію на етнонаціональному чиннику та погіршення українського-угорських міждержавних зв’язків, а необдумані заяви деяких радикально налаштованих політиків та представників ЗМІ його лише підсилюють.

Стаття 3 Конституції України визнає людину, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпеку найвищою соціальною цінністю. Відповідно до вимог статті 32 Конституції України не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Незважаючи на це, інтернет-видання «Миротворець» публікує інформацію про жителів Закарпатської області, які нібито становлять загрозу Українській державі та суспільству та скоїли злочини проти основ національної безпеки, оскільки порушили законодавство шляхом отримання другого громадянства. Незважаючи на те, що Конституцією та Законом України «Про доступ до публічної інформації» заборонено публікувати особисті дані громадян без їхньої згоди, відсутня будь-яка реакція правоохоронних органів з цього приводу.

У вересні 2018 року прокуратурою області за результатами опрацювання публікацій, наявних у мережі Інтернет, внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом умисного вчинення неустановленими громадянами України діянь на шкоду суверенітетові, державній та інформаційній безпеці України за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 111 КК України. Згодом, Службою безпеки України виявлено замовників провокаційних матеріалів, спрямованих на розпалювання національної ворожнечі через засоби зовнішньої реклами. У межах кримінального провадження за частиною 2 статті 161 Кримінального кодексу України правоохоронці встановили особу замовника та повідомили про підозру у вчиненні злочину.

У ЗМІ та соціальних мережах регулярно повідомляють про численні випадки затримання і, фактично, обшуків працівниками митних та прикордонних органів Закарпатської області угорських громадських діячів у пунктах пропуску області при їх виїзді з території України на територію Угорщини, що з тривогою сприймається представниками угорської громади.

Незрозумілим для нас залишається і той факт, що з лютого 2018 року на розгляді у Верховній Раді України перебуває законопроект № 8046, який подано Кабінетом Міністрів України та передбачає продовження перехідного періоду для імплементації за рекомендацією Венеціанської комісії мовної статті Закону України «Про освіту» до 2023 року.

Водночас 4 жовтня Верховна Рада України у першому читанні проголосувала проект Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

За сферою дії проект Закону регулює порядок функціонування і застосування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Проте у законопроекті не враховані зобов'язання, які взяла на себе Україна при ратифікації Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, оскільки в ньому не врегульований порядок застосування мов національних меншин в Україні, розвиток, використання і захист яких гарантований з боку держави і закріплений у частині 2 статті 10 та статті 11 Конституції України. При цьому посилання на Закон України «Про права осіб, що належать до національних меншин», в якому мають бути врегульовані питання застосування мов національних меншин, не вирішують вказаної проблеми, оскільки такий закон відсутній у системі національного законодавства. Тому існує ризик, що питання застосування мов національних меншин, у тому числі і угорської мови, в Україні залишаться поза межами правового регулювання.

Такий стан речей ображає угорців, румунів, словаків та представників інших національностей, які проживають на території Закарпатської області, і викликає у них тривогу та занепокоєння.

Ми, депутати Закарпатської обласної ради, вважаємо, що традиційно багатонаціональний склад населення краю – суттєвий фактор, який не можна ігнорувати, що вимагає проведення виваженої міжнаціональної політики, метою якої є гармонізація міжнаціональних відносин, недопущення міжнаціональних та міждержавних протиріч. Основою національної політики держави повинна стати турбота про соціальний комфорт усіх етнічних груп населення України, створення сприятливих умов для їх національного розвитку. Головні засади цієї політики визначені Конституцією України, Декларацією прав національностей України, Законом України «Про національні меншини в Україні», Рамковою конвенцією Ради Європи «Про захист національних меншин» та іншими нормативно-правовими актам.

У контексті останніх зустрічей українських та угорських високопосадовців спостерігається прогрес гармонізації міждержавних відносин, у зв’язку з чим закликаємо сторони продовжити налагодження конструктивних, дружніх українсько-угорських взаємовідносин та активної співпраці в галузях економіки, культури та освіти.

Зважаючи на викладене вище, переконливо просимо вжити вичерпних заходів щодо припинення функціонування інтернет-видання «Миротворець», а також притягнути до відповідальності осіб, винних у розповсюдженні провокаційних матеріалів, спрямованих на розпалювання національної ворожнечі через засоби масової інформації та зовнішньої реклами.

Враховуючи зазначене, просимо всі уповноважені органи публічної влади забезпечити дотримання проголошених стандартів національної та міжетнічної політки, створити чіткі організаційні та правові механізми їх реалізації, докласти максимум зусиль для якнайшвидшої нормалізації міждержавних відносин, а також забезпечення збереження позитивного іміджу багатонаціонального Закарпаття», - наполягають депутати облради у звернені.

Прес-служба Закарпатської облради

14 грудня 2018р.

Теги: депутати, Миротворець, закон

Коментарі

До ??? 2018-12-18 / 09:36:41
Вибачте ... Про які права ви питаєте ??? Про шо мова ???

??? 2018-12-17 / 13:21:26
До вуву та по вашому якщо люддина живе в украіні то іі права можна порушувати

до-Ната 2018-12-17 / 10:36:42
При чому тут ПОЛІЦАЇ?=Сайт МВС -роблять із поліціїШО ВОНИ ДО ТОГО МАЮТЬ інтересно?=..той хер Геращенко-ні 1 дня не робив в міліції (поліції)-радник(шо може радити?=КАПАТИ на когось!)Миротворець-і поліція =різні речі

Вуву до ??? 2018-12-17 / 09:06:00
Ви мусите памятати що ми живемо в украйіні.
А раз так ...
То добре що конституція не порушує сайт "миротворець".

??? 2018-12-16 / 20:31:26
До всіх сайт миротворець грубо порушує конституцію і все

Ната 2018-12-16 / 16:16:33
Сайт Миротворець то і є сайт МВС, його роблять працівники поліції

Мигаль 2018-12-16 / 11:42:10
У нас є іще єдна "національність" помежи тими 100 - то "національність" кличе ся депутат. Люди без чести, розуму і совісти. За рубиль продадуть і матірь.

Іван 2018-12-16 / 06:44:58
- Чоловіче, чого ви так паскудно говорите у людному місті?
- Я на наших депутату...
- А, тогди перебачте.

Вуву 2018-12-15 / 18:15:12
Дааааа. Забули. Забули хуни 56 рік .
Вже американці ВІДКРИТИМ ТЕКСТОМ ЗАСТЕРІГАЮТЬ.
А НЄЄЄА. Знову хочуть стати на граблі ... бо думають що раз уже в нато ... То такий сценарій навіть розглядати не треба.(читай америка не допустить і йіх захистить).
Ну хитра "ціганота чардашна" ... Слів нема.

Степан Крук -Форестер 2018-12-15 / 17:38:45
Згідний! А якщо вони атеїсти, то Київського патріархату!

форестер 2018-12-15 / 17:20:00
Так, всі закарпатці - ті ще націоналісти :)

Піт 2018-12-15 / 17:07:14
Одні націоналісти коментують !

Алек 2018-12-15 / 13:24:27
Коментарі - повний бред...

сорри 2018-12-15 / 10:17:57
Зрадники і сепари. Аналог Донецької і Луганської облрад станом на весну 2014 року

njksr 2018-12-15 / 09:12:50
чомусь не здивований((((
бидло вибрало бидло(((((((
мерзотні мляді. хоч в принципі в нас ніколи не було нормальної облради...
ці дебіли приймали нам фашистське гімно "подкарпатскіє руссвини" і т.д.

Степан Крук 2018-12-15 / 08:19:05
А що можна ще чекати від блюко-москальської банди? Памятаєте, як Москаль напівсиловими методами створював цю антиукраїнську більшість в обласній раді. Не буде мати сенсу така "злагода" в області, започаткована кровосісами всупереч національним інтересам. Бо відгукнеться така "політика" місцевих мудаків обовязково!

Вуву 2018-12-15 / 05:59:34
Після "миролюбного" захоплення хортистськими хунами нашого Закарпаття і такойі дикойі агресійі щодо нового освітнього закону ...
Ви вимагаєте ... НЕ ВІД ОРБАНА І ХУНІВ ... А від наших органів влади ... Нормалізаційі міжнародних відносин ... В той самий час ... Коли хунська сторона блокує співпрацю украйіни з нато.
ТА ВИ ЗРОЗУМУ ЗІЙШЛИ ... АБО ЩО ЩЕ ГІРШЕ ЗА ФОРІНТИ ПРОДАЛИСЯ З ПОТРОХАМИ.
БО НІ ОДИН НОРМАЛЬНИЙ ... АДЕКВАТНИЙ ДЕПУТАТ ... ТАКОГО КОЛАБОРАЦІЙНОГО ЗВЕРНЕННЯ ... НІКОЛИБ НЕ НАПИСАВ.
НЕ СХВАЛИВ ...
А ТИМ БІЛЬШЕ ПРОГОЛОСУВАВ.

Вуву 2018-12-15 / 05:50:02
Після "миролюбного" захоплення хортистськими хунами нашого Закарпаття і такойі дикойі агресійі щодо нового освітнього закону ...
Ви вимагаєте ... НЕ ВІД ОРБАНА І ХУНІВ ... А від наших органів влади ... Нормалізаційі міжнародних відносин ... В той самий час ... Коли хунська сторона блокує співпрацю украйіни з нато.
ТА ВИ ЗРОЗУМУ ЗІЙШЛИ ... АБО ЩО ЩЕ ГІРШЕ ЗА ФОРІНТИ ПРОДАЛИСЯ З ПОТРОХАМИ.
БО НІ ОДИН НОРМАЛЬНИЙ ... АДЕКВАТНИЙ ДЕПУТАТ ... ТАКОГО КОЛАБОРАЦІЙНОГО ЗВЕРНЕННЯ ... НІКОЛИБ НЕ НАПИСАВ.
НЕ СХВАЛИВ ...
А ТИМ БІЛЬШЕ ПРОГОЛОСУВАВ.

НОВИНИ: Політика

22:26
Закарпаття єдине з регіонів через спротив обласного керівництва не має Перспективного плану об’єднання громад
22:02
На Закарпатті для розміщення передвиборчої агітації визначили місця, заборонені законом
11:06
На Закарпатті зафіксовано білборди та агітаційні листівки кандидата Садового без вихідних даних
05:24
/ 28
Мер Ужгорода пропонує депутатам незаконно легалізувати самовільно споруджену церкву РПЦ
02:55
Завтра відбудеться суд над одним із підозрюваних в організації вибуху угорського офісу в Ужгороді
04:19
/ 7
В контексті підпалу офісу ТУКЗ Клімкін закликав Угорщину усвідомити масштаб російських гібридних методів
14:12
/ 6
Основною метою підпалу офісу спілки угорців в Ужгороді було скомпрометувати "українських бандерівців" – організатор
10:28
Упродовж одного дня на Ужгородщині та у Свалявському районі в пожежах загинули чоловік і жінка
09:27
Сьогодні у Кракові – перше судове засідання у справі підпалу офісу угорського товариства в Ужгороді
12:39
/ 7
У селі на Ужгородщині за 70 млн форинтів з Угорщини відкрили Угорський дім
20:45
/ 31
Уряд Орбана вшанував солдатів, які разом з нацистами "захищали Угорщину на Дону"
19:43
/ 9
Головою Закарпатської облорганізації "Радикальної партії Олега Ляшка" обрано Володимира Шубця
17:38
У спаленому і підірваному угорському екс-офісі в Ужгороді працюватиме телеканал Ледиди-ТУКЗ
09:44
На Закарпатті потенційні учасники виборчих перегонів встановлювали зовнішню рекламу та інформаційні намети
04:29
/ 21
Польські неонацисти-підпалювачі вказали на угорський слід в підпалі офісу угорського товариства в Ужгороді
04:22
/ 64
Клоун не він
04:23
/ 23
Новорічна десакралізація влади
17:10
Завдання угорського уповноваженого міністра з питань Закарпаття ширші, ніж просто співпраця – віце-прем'єр
04:04
/ 15
Закарпатський "сірий кардинал" УПЦ МП Антоній (Паканич): Хто насправді керує Моспатріархією в Україні
06:10
/ 8
Єпископ Варсонофій: Православна Церква України на Закарпатті зараз має голос і до нього дослухаються
18:04
Порошенко прийняв вірчі грамоти у "закарпатського" посла Угорщини
02:38
/ 6
Порошенко: "Дракон", відроджений у лицарі
20:13
На Закарпатті ОПОРА зафіксувала прояви дочасної передвиборчої активності потенційних кандидатів на пост Президента
12:43
/ 1
На безкоштовні курси української для угорців Закарпаття за тиждень записались 300 осіб
00:47
/ 1
У санкційному списку РФ є 13 вихідців з Закарпаття
» Всі новини