Високопосадовці з Угорщини біля Сваляви "вшанували" угорську історичну міфотворчість покладанням вінків до пам'ятника "не тому" кочівнику (ФОТО)

Захоронення начебто угорського воїна періоду віднайдення угорцями батьківщини на початку ІХ століття, що знаходиться при в’їзді у Сваляву, насправді належить печенігу кінця цього самого сторіччя.

Високопосадовці з Угорщини біля Сваляви "вшанували" угорську історичну міфотворчість покладанням вінків до пам'ятника "не тому" кочівнику (ФОТО)

У 1999 році Товариство угорської культури району з нагоди 1100-ліття цієї дати встановило тут пам’ятний знак.

А тепер до символу honfoglalás-у ( завоювання угорцями "нової" батьківщини) приїхали парламентарі, представники уряду та Саболч-Сатмар-Березької області Угорщини, делегація Товариства ім.Ф.Ракоці з Ніредьгази, депутати-угорці Закарпатської облради та місцевих рад, угорські дипломати з Ужгорода, громадські активісти угорської нацменшини. Вони поклали до підніжжя обеліску квіти та вінки, а наостанок виконали національний Гімн Угорщини та сфотографувались на згадку.

"Кажуть, що саме тут був знайдений історичний наконечник з шолома угорського воїна, що засвідчує: по цій низовині йшли угорські племена понад тисячу років тому до своєї нинішньої батьківщини, – сказав голова Комісії Меморіального парку в Сваляві Михайло Товт.”

Тим часом, як уже інформувало Закарпаття онлайн, як стверджують археологи України, Словаччини та Чехії, які спільно спростовують угорську історичну міфотворчість, археологічно не підтверджено сам факт проходження угорців на чолі з Алмошем наприкінці ІХ ст. н.е. через Верецький перевал і територію Закарпаття. Імовірний маршрут, яким скористався вождь кочовиків, – це Дунайський коридор (територія між Південними Карпатами і Дунаєм), який номади використовували споконвіків.

А свалявські, берегівські та земплинські знахідки з поховань верш­­ників-кочовиків, які раніше увійшли в наукову літературу як суто угорські з початку Х ст. н.е., належать печенігам кінця цього самого сторіччя.

У липні минулого року Москаль з Ровтом під прапорами Угорщини і Арпада відкрили пам'ятник навершю шапки неугорського "угорського" воїна.

18 листопада 2018р.

Теги: угорці, гонфоглалаш, печеніг, Свалява

Коментарі

ХАТ ПЕРСЕ 2018-11-21 / 13:09:27
Мадярські клоуни

Аксакал 2018-11-21 / 13:08:28
А камені чом не фарбували
в фегир пірош зьолд?

Газда 2018-11-19 / 22:50:04


От такі пам'ятні дошки і розпалюють етнічну війну!!! Якого хрина ви мадярські **** це робите??? Яка ваша тут етнічна земля??? Тут жили далеко до вашого приходу русини які ви щагарбали і століттями знущалиса! Але ми вижили і не дамо вам плювати в нашу історію!!!


Старий житель 2018-11-19 / 08:58:22
Якщо треба прикріпляти історичні таблички в приймальній будинку Народної Ради, де тимчасово властвує Мацкаль, так це на Чеській мові. То було би справедливо. А тих хто суєту робить треба відправити назад за Урал а інших по ту сторону Карпат. Для чого наші діди лінію Арпада строїли?

Вуву до миколи 2018-11-19 / 02:57:18
Може помиляюсь ... Але кун це як трансфмоване в хун ...
І ось іще що ...а вони (хуни) як сюди дійшли ... То що тут була марсіанська пустеля ... Ніхто не жив ... Землю не обробляв ....
А от вони бачте прийшли і "почалась цивілізація".
А те що весь пласт панонійців і йіх культури зник ... Що сам по собі ... Чи може завдяки таким як ці ... кочовникам орбанутим ?
Чи може вони ще скажуть що землі теперішньойі області були едемським садом де ніхто не жив ?
І невстидаючись розпускають таку псевдоісторичну дезінформацію на всю європу.
Це як один до одного легенди про рускій мір.

знак питання 2018-11-19 / 01:15:59
А хіба там не табличка IGENнадій IGENнадійович Magyar?

NoName 2018-11-18 / 23:37:34
А куди йопрст СБУ дивиться, скоро мадяри табличку будуть бити на дверях приймальні Діда Гени.

Вуву 2018-11-18 / 21:02:37
Про шо мова ... Ми обговорюємо хунські памятники яких чим раз то по всій області більше і більше ...
А НАЛЕЖНОГО КОНТРОЛЮ З БОКУ ДЕРЖАВИ ... З БОКУ МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ. НЕМА.
ЦЕ Є ПРОСТО НЕСАНКЦІОНОВАНЕ САМОУПРАВСТВО СУСІДНЬОЙІ КРАЙІНИ НА НАШІЙ ТЕРИТОРІЙІ.
І НЕ ІНАКШЕ.
ЧИМ ЗАЙМАЮТЬСЯ НАШІ УРЯДОВЦІ ???

Микола 2018-11-18 / 20:52:21
армия Андраша II 10 ноября разбила войска султана аль-Адиля при Вифсаидах на реке Иордан. 5 хрестовий поход

Микола 2018-11-18 / 20:50:29


Російським версіям з російської вікіпедії тут не місце. Коментар видалено. Адмін


Микола 2018-11-18 / 20:48:33
До Гашека..А хрестові походи? а 2 Лицарські ордени?Величні перемоги як битва при Братиславі або Белграді?Андраш 2 очолював 5 хрестовий похід!!Я розмію що чорна заздірсть спрацьовую але незнання історії не свідчить про її відсутніст

гашек 2018-11-18 / 20:44:32
Про яку героїчну історию можна говорит.Їхня історія була сфабрикована після подій 1848року угорськими націоналістами.А так це безкінечний ланцюг зрад і поразок,аж до нинішніх часів.Зпочатку угорський король під тиском сусідніх монархів знищив більшу частину угорців-кочівників.Потім іх добили татари ітурки.З 16 по кінець 19 ст. Угорщини неіснувало як країни.Обанувши народи,що входили до складу угорської частини імпарії,угорські націоналісти запровадили жорстку асиміляцію і міфологізацію історії на свою користь.

Вуву 2018-11-18 / 20:43:11
Я диву дивному даюсь !!
Чого СПИТЬ НАШЕ МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ. ?
З міністром НИЩУКОМ ?
ЧОМУ В ОБЛАСТІ НЕ ПРОВОДЯТЬ ІНВЕНТАРИЗАЦІЮ ВСІХ ПАМЯТНИКІВ І П. ДОШОК ЯКІ ВСТАНЛВЛЕНІ ПІСЛЯ 1991Р.
НА ПРЕДМЕТ ЙІХНЬОЙІ ЗАКОНОДАВЧОЙІ ПРАВОМІРНОСТІ ВСТАНОВЛЕННЯ !?
Чого ви пане НИЩУК ... ЧЕКАЄТЕ ?
Вказівки президента ... Чи коли хтось почне нищити і громити ті псевдо культурні і історичні знаки ?
А представники хунського кмкс почнуть на весь світ ревіти про акти вандалізму як утиски йіхньойі меншини.
ВИ ЦЬОГО ЧЕКАЄТЕ.?
Чому до цього часу не створена ЕКСПЕРТНА КОМІСІЯ ... ВІД ВАШОГО МІНІСТЕРСТВА ... ПО ЦІЙ ВАЖЛИВІЙ ДЛЯ ВСІХ НАС СПРАВІ.
ЧЕКАЄТЕ КОЛИ ПО СПРАВЖНЬОМУ СПАЛАХНЕ.?
Ви цього хочете ?

Миколі 2018-11-18 / 20:04:07
То фантазія, а не історія.

А з ненафантазованих фрагментів яка історія краща - етнічні чистки "героями Арада", різанина Карпатської України, співпраця з Гітлером і Східний фронти та виселення закарпатських євреїв у концтабори чи сьогоднішня співпраця з Путним, якого відкинув весь цивілізований світ.

А нинішній "юдейський" відрізок своєї історії Україна переживе, не журися

Микола 2018-11-18 / 19:56:53
До Гашека...Угорці мають історію а не 27 років ганьби......

гашек 2018-11-18 / 19:35:45
Про яких мадярів іде мова.З тих,що прийшли в 9тому столітті,генетично не залишилося майже нікого.В сучасних жителів Угорщини менше угро-фінської складової чим у любого жителя України чиРосії.Вссього 3%.І тепер ці мадяризовані придурки бігають по світу,щоб зберегти міф,якого вже давно неіснує.

Вальцман 2018-11-18 / 19:31:51
Слава Україні!

О.Д. 2018-11-18 / 19:27:38
Тобто, варто відрізняти правдиву історію від пропаганди, чи, тим більше, гібридної війни

О.Д. 2018-11-18 / 19:26:37
Олеже, справа не в тому, чи печеніг - мадяр і навпаки. Просто артефакт, до того ж - одиничний, що має стосунок до подій, які відбулася значно пізніше, не може бути свідченням переходу угорців (гонфоґлалашу) у цьому місці і у вказаний період )

Олег, Берегово 2018-11-18 / 19:16:59
"Кажуть, що саме тут був знайдений історичний наконечник з шолома угорського воїна, що засвідчує: по цій низовині йшли угорські племена понад тисячу років тому до своєї нинішньої батьківщини, – сказав голова Комісії Меморіального парку в Сваляві Михайло Товт.” - оце дивно, адже згідно поширенішій версії, цей наконечнник Тиводар Легоцький описав після знахідки його робочими в кар"єрі під Малою горою, що у Берегові. Все інше - сфера таких давніх часів, що навряд чи про щось можна говорити впевнено. Зрештою, чим печеніг - не мадяр? Кун - тобто печеніг - і по нині одне з найпоширеніших мадярських прізвищ

НОВИНИ: Політика

00:01
У ПП "Тиса" у вантажівці серед меблевої фурнітури виявили 1500 кг сирів та 153 кг консервів
16:54
/ 3
Угорщина: особливості ведення гібридної війни РФ
08:17
/ 22
Піти, щоб повернутись: ректор угорського інституту Ілдика Орос після відставки керує вузом у новому статусі (ДОКУМЕНТ)
12:49
/ 37
Депутати Свалявщини підписали листа про взяття на поруки депутата-"рекетира" Сацика
16:11
/ 11
На Виноградівщині голова райради може отримати повноваження "політично" звільняти директорів шкіл (ДОКУМЕНТ)
17:55
/ 48
Нардеп Лунченко ультимативно вимагає в Києві призначення "свого" голови Закарпатської ОДА
16:25
/ 12
Закарпаття понад усе: кому Будапешт доручить вести угорців на місцеві вибори
14:34
/ 3
Ринок дозволить українцю вільно приймати рішення – закарпатський нардеп Петьовка
14:12
/ 5
Зеленський і Орбан зустрінуться особисто попри пандемію - МЗС
23:11
/ 2
Ярослав Онищук: "Коли сніг зійшов, то перевали були буквально вкриті тілами…"
20:35
/ 15
Медведчук "наїхав" на закарпатських медиків, що не використовують його експрес-тести без сертифікатів (ДОКУМЕНТ)
02:09
/ 5