Паспорт опорядження фасаду пам'ятки "Корона" не передбачає встановлення на споруді символу Угорської імперії (ДОКУМЕНТИ)

Паспорт опорядження головного фасаду пам'ятки архітектури місцевого значення початку ХХ століття - колишнього готелю "Корона" на площі Театральній, 5,7, розроблений інститутом "Укрзахідпроектреставрація" (Львів), затверджений містобудівною радою Ужгорода 25.03.2014 року та погоджений начальником обласного управління культури Юрієм Глебою 17.04.2014 року, не передбачає встановлення на будівлі копії одного з ключових символів Угорської імперії - Святостефанської корони, як в це зображено на ескізі проекту, розміщеному на паркані довкола будівництва.

Паспорт опорядження фасаду пам'ятки "Корона" не передбачає встановлення на споруді символу Угорської імперії (ДОКУМЕНТИ)

У цьому однозначно переконують копії цього документу, що є в розпорядженні редакції Закарпаття онлайн.

Встановлення цього політичного символу замість точок дотику може додатково до вже існуючих створити нову точку напруження в стосунках української та угорської громад Закарпаття та призвести до нового витка протистояння між офіційними Києвом та Будапештом.

Таке протистояння, що грає на національних почуттях угорців Закарпаття, мобілізовує їх на основі антиукраїнських настроїв та робить їх керованими з Будапешту, не є вигідним ні спокійному Закарпаттю, ні Україні загалом.

І в цьому сенсі є показовим негативний досвід угорського монумента на Верецькому перевалі, який є постійною точкою напруження, перманентно залишаючись об'єктом політичних провокацій і навіть прямих диверсій.

А отже, в цьому контексті свою роботу мають виконувати українські спецслужба та поліція, влада Ужгорода та області.

Наразі Ужгороду вдалося уникнути ініційованої з Будапешту провокації по встановленню аналогічного символу в уже анонсованому комплекті міні-скульптурок "Наполеон і корона" авторства Михайла Колодка, який з певного часу вже є громадянином Угорщини і мешканцем її столиці. У підсумку, було встановлено лише скульптурку Наполеона з "оновленою" прив'язкою до одноіменного тістечка.

Іван Волошин

Ініціатором встановлення символу Угорської імперії в Ужгороді є одіозний депутат Ужгородської міськради Іван Волошин, який, користуючись службовим становищем, організував викрадення пам'ятки в громади Ужгорода за заниженою ціною і з фактично заниженою площею, а тепер є одним із співвласників споруди, збудованої на місці зруйнованої пам'ятки.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, 24 вересня, під час святкування Дня Ужгорода, на площі Театральній ужгородець висловив одиничний протест проти встановлення державного символу Угорщини на фасаді комплексу «Корона» в центрі міста.

Кандидат фізико-математиних наук Андрій Заяць вийшов із плакатом та роздавав  власноруч роздруковані листівки із роз’ясненням символів, які хочуть розмістити на реставрованій «Короні».

«Я – українець, корінний закарпатець – виражаю свою громадську позицію як громадянин. Я проти експансії мадярського шовінізму у нас. Вважаю, що символу угорської державності не місце в центрі Ужгорода. Ми ж не ставимо тризуб у центрі Будапешта. Воно має поганий підтекст.

Тому що, як кажуть англійці, step by step (крок за кроком). З’являються їх символи, а потім може бути, не дай Бог, так, як у Криму. Такий же шлях. Я не проти цієї реставрації, хоч це вже фасадизація. Не треба переходити межу. Маймо свою гідність», –  коментував свій вчинок протестувальник.

Інформація про цей персональний пікет стала рекордною за кількістю вподобань читачів.

Це не перший випадок протесту проти встановлення угорського символу в центрі міста. Зокрема, про ідеологічну провокацію писало й Закарпаття онлайн, а також висловлювалися проти центральні ЗМІ.

Довідка

Корона Святого Іштвана — традиційна корона угорських королів, що визнається одним з головних символів угорської державності. Це єдина корона, котра й сьогодні вважається священною, звідси друга назва — «Свята корона Угорщини».

Існує декілька теорій про походження корони. Одна з них каже, що корона належала королю Іштвану (Стефану), якого було канонізовано у подальшому. За цією версією до Угорщини корона була повернута папою Сильвестром II у 1001 році. За час свого існування корона належала 55 угорським королям. Двох правителів не вінчали цією короною — Зиґмунда та Йосипа.

Останнім, вінчаним на королівство цією короною, став Карл IV, чия коронація відбулась 30 грудня 1916 року. 1946 року Угорщина стала республікою. З 1951 року корона зберігалась у США, але 1978 року знову повернулась до Угорщини.

З 1 січня 2000 року (з приводу святкування 1100-річчя державності Угорщини) корона виставляється в центральному купольному залі Парламентського палацу в Будапешті. Перші двадцять хвилин кожної години біля коронаційних регалій в будівлі парламенту стоїть почесна варта в історичній уніформі (Вікіпедія).

06 серпня 2018р.

Теги: Корона, символ, Іван Волошин

Коментарі

ВідГук 2018-08-09 / 21:55:01
Но,шо ти упувісти про історію галичан на закарпатті? Все ся на них побочили місцеві мало з-підлоба :"поляк,поляк,заперевальний ",тай всьо на тім-друляли дале помали. Ге, так

петро 2018-08-09 / 21:13:00
що ви хочете коли найбільш європейською областю україни керує як кажуть міліціонер обласною радою таможник культурою управляє людина яка там не працювала збереженням памяток так само і так далі що тоді твориться в інших областях і чим наш державний апарат за суттю відрізняється від білоруського чи російського

культура 2018-08-08 / 14:51:22
Марія- Терезія хотіла освіти,а вийшла релігія! Що тут поробиш,так легше!Ну цікава історія галичан на Закарпатті! Історики напишіть ,якісь факти, в етнічному плані!

Микола Б. 2018-08-08 / 09:02:25
Сумно і прикро! Невже в Ужгороді (і на Закарпатті)немає Української інтелігенції і правоохоронних органів??..

Філип 2018-08-07 / 22:35:39
Тяжкий Унгвар у сраці Европи. Місто мініатюрних клецок Колодко. Срач.

прокурор прокуратури 2018-08-07 / 19:44:25
Це дійсно правда обласний прокурор перевів всі прокуратури в моцкальський Альфа-банк і певно не за гарні очі. Обласний прокурор сам і є в області головним сепаром.

Мукачево 2018-08-07 / 19:33:13
Цілком підтримую Ужгород. У обласній прокуратурі головний прокурор галичанин і крім грошей більше ні про що не думає. З сепаратизмом не бореться, а ще і прокуратуру перевів на обслуговування в банк країни-агресора.

Степан Крук 2018-08-07 / 17:23:23
Я мирно обідав! І тут хтось згадав мені продажне лайно Алена Панова! Панове (не алени!), так же не можна!!! Про імперські мадярські атрибутики: меньше всього в цьому звинувачую угорців. Адже в умовах повної безконтрольності ситуації в Закарпатті з боку української влади по іншому бути не може. Параноїк Москаль цю гнилу сититуацію тільки підігріває, клянчить три тони хлорки у мадярів, опирається на мадярсько-ригівську більшість в облраді, прогинається до самого плінтусу перед кожним прибувшим із Угорщини чиновником. І цим принижує Україну! Москаля вже не контролює ні президент, ані Кабмін. Якщо девері для мадярів владні долбоконики відкрили, то чому б мадярам в них не зайти??!

Панов Аленчик 2018-08-06 / 22:51:26
А я взагалі удкрив в Унгварові в себе в керті памятник мадярсько - австрійській Імператриці Маріі Терезіі і сам лох Клімкін в мене був на одкритіі памятника і різав ленточку на памятникови

Ужгороду 2018-08-06 / 17:03:49
Як би вам не хотілося посіяти розбрат з галичанами, не вдасться. Бо затверджений у Львові проект не передбачає руйнування пам'ятки. Її зруйновано завдяки самим закарпатцям, для яких гроші справді не пахнуть. Руйнування без дозвільних документів кришують всі місцеві - влада, поліція, прокуратура, пам'яткоохоронці і т.д. і т.п.
А в цьому випадку ще й місцеві СБУшники мовчки спостерігають, як гібридно Угорщина заповзає на українське Закарпаття.

усик 2018-08-06 / 16:52:53
Может корону???

усік 2018-08-06 / 16:51:59
а зачем такому сильному каратисту как Вошин охрана понадобилась? украл что-то что ли?

Ужгород 2018-08-06 / 16:40:50
Символічно, що знищення ужгородської памятки затвердив львівський самий ідейний і українсько правильний інститут; в принципі, нічого нового; наші сусіди завжди відрізнялися "честю", "совістю" і "послідовністю", особливо, коли мова йде про грошенята.

рембрант 2018-08-06 / 15:59:05
ні чим мотивувати. закрив партнер фінансування. фінал. охорона.утлевел. будапешт

Наталка Майстренко 2018-08-06 / 14:17:45
Прокуратура не безсила, прокуратура вдає із себе немічну, бо обласний її очільник органу, в процесуальному керівництві якого перебуває кримінальне провадження щодо знищення пам'ятки, мабуть не просто так не дає жодних вказівок у досудовому (або дає вказівку гальмувати). Питання чим Володимира Морду мотивували?

пенсіонер 2018-08-06 / 13:14:57

"Паспорт опорядження головного фасаду пам'ятки архітектури місцевого значення початку ХХ століття - колишнього готелю "Корона" на площі Театральній, 5,7, розроблений інститутом "Укрзахідпроектреставрація" (Львів), затверджений містобудівною радою Ужгорода 25.03.2014 року та погоджений начальником обласного управління культури Юрієм Глебою 17.04.2014 року"

Для мене, наприклад, неприємна новина, що у 2014 році під час хаосу і початку війни, ПІСЛЯ МАЙДАНУ, І. Волошину порішали та узаконили ВСІ необхідні "папірря" на цю скандальну "реконструкцію".
Так хто більші падлюки: "папєрєдніки" чи "полум'яні"?

Угорська корона - це безумовно ганьба.
Але ще більша ганьба, як на мене, що все те, що ніколи навіть не снилося лучківському злодію Волошину при Януковичу - яскраво засяяло при "антикорупціонерах"!

Але прізвища під цим "паспортом" вже обнародовані. Є з кого КОНКРЕТНО спитати у недалекому майбутньому.

петро 2018-08-06 / 13:04:04
прокурору дякую за чистосердечне зізнання хоча нещодавно ваше відомство(правда на прохання губернатора) дуже оперативно добилося відміни судового рішення 8-річної давнини по невицькому замку і повернуло фортецю з комунальної власності сільської ради Камяниці у державну Щтже коли хочете то вмієте працювати До речі хтось був у невицбкому замку в останній час там так строять там так риють що скоро і замок завалиться луди поділися всі медійники дослідники і державні борці за збереження памяток мабуть не поступила ще команда не актуально

Прокурор 2018-08-06 / 12:29:13
У даному випадку прокуратура безсила

петро 2018-08-06 / 12:11:06
дивно що стосовно рядового будинку фунданича який взагалі не був ніякою памяткою прокуратура відкрила справу спираючись лише на інформацію в пресі а тут памятка архітектури взята на облік і під захист держави тотально знищена до основи й на яку ще й хотять самочинно встановити символ чужої держави - і жодної реакції Що це за відношення до захисту законів

Степан Крук 2018-08-06 / 10:30:25
Якщо паспорт не передбачає, то там символіки не буде! Якщо Волошин її почепить - отримає по морді. А морду йому бити вже давно потрібно... Дуже є за що! Охренів!!!

НОВИНИ: Соціо

17:05
Безкоштовне харчування влаштували для людей з малозабезпечених сімей в Берегові
15:56
У Мукачеві почали обирати нових директорів шкіл
15:25
/ 5
Нового очільника обласного управління юстиції Закарпаття представили колективу
14:19
/ 1
"Гуцульска бриндзя" збере поціновувачів у Рахові 2 вересня
11:28
Трьом мешканкам Ужгорода придбають соціальне житло
11:05
На Міжгірщині відбудеться обласний фестиваль "На Синевир трембіти кличуть"
11:00
Понад 80 учасників АТО із Закарпаття бажають пройти психологічну реабілітацію
10:59
Власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів Закарпаття понад 28,3 млн грн
10:14
Кошти на будівництво нового мосту в Сваляві перераховані в міський бюджет райцентру – ОДА
10:07
/ 2
Закарпатських циган годують їжею, яка пригнічує туберкульозну паличку
09:24
Сезон полювання триває на Закарпатті
09:16
/ 1
Міністерка освіти й науки відвідає Закарпаття
06:25
/ 1
Четверо ветеранів війни на cході України десантувалися з парашутами на закарпатській полонині Руна
20:06
/ 3
Мукачівську суддю покарали доганою і зняттям доплат
17:24
/ 5
На зупинці на пл. Корятовича в Ужгороді запрацювало електронне табло прогнозування часу прибуття автобусів
15:39
/ 2
На Закарпатті працюють над збереженням і розвитком бурої карпатської породи корів
15:26
На Міжгірщині фестивально ласували медом
14:31
Кінострічку про жінок-військовослужбовиць "Невидимий батальйон" презентували на Закарпатті
13:14
На Берегівщині діятимуть пришкільні мовні табори за участю іноземних волонтерів та українських менторів
11:57
/ 1
Облрада затвердила Василя Марюхнича керівником Закарпатського муздрамтеатру
11:48
Торік на Закарпатті за кошти державної субвенції придбали житло 9 родин пільгових категорій
11:36
На Закарпатті учасники АТО отримали понад 700 гектарів землі
11:20
/ 7
Новим керівником управління юстиції Закарпаття став Євген Когутич
10:16
/ 1
Виставку до 100-річчя позашкільного руху відкрили в Ужгороді
09:59
Затримки з вивезенням сміття в Ужгороді в АВЕ пояснюють проблемами зі звалищем
» Всі новини