Про це він заявив у коментарі, опублікованому на сторінці НАБУ у Фейсбуку.
"Сьогодні був прийнятий закон про Антикорупційний суд, але, на мою думку, радіти ще дуже рано, тому що ніхто не бачив фінального тексту цього закону. Знаємо, що в парламенті іноді тексти виходять, зовсім не ті, за які голосували. А по-друге, це лише перший крок для створення цієї інституції. Попереду ще дуже довгий шлях щодо її формування", - розповів Ситник.
За його словами, закон про Антикорупційний суд ухвалили під тиском громадянського суспільства і міжнародних партнерів.
"Тому ті ризики, які стояли на шляху створення незалежної антикорупційної судової інституції, нікуди не зникли, а після прийняття закону, можливо, і виросли. Тому моя позиція така, що без контролю суспільства, міжнародних партнерів ризик отримати суд, який буде залежний, який буде містити ризики, які зараз є в судах першої інстанції, які слухають наші справи, ці ризики не зменшаться", - підсумував очільник НАБУ.
Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд.
За відповідне рішення у другому читанні проголосували 315 народних депутатів.
Згідно з пояснювальною запискою до закону, членів Ради міжнародних експертів призначатиме Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції.
Як пояснив у Фейсбуку нардеп Мустафа Найем, ухвалений закон передбачає, що міжнародні експерти матимуть вирішальну роль у призначенні суддів Антикорупційного суду.
А Венеційська комісія привітала ухвалення закону про Антикорупційний суд в Україні.