У Середньому на Ужгородщині відспівав ювілейний словацький "Золотий соловей" (ФОТО)

10 травня 2018 року в Середнянській дитячій школі мистецтв Ужгородського району відбувся ювілейний, двадцятий обласний конкурс словацької народної пісні «Золотий соловей» («Zlatý Slávik»).

У Середньому на Ужгородщині відспівав ювілейний словацький "Золотий  соловей" (ФОТО)

Основними завданнями конкурсу традиційно є виявлення і підтримка юних талантів, сприяння розвитку дитячої вокальної творчості, збереження словацьких народних традицій, узагальнення і вивчення передового досвіду роботи зі словацьким фольклором.  Засновники конкурсу  –  департамент   культури    Закарпатської    облдержадміністрації,  відділ культури   Ужгородської райдержадміністрації   Середнянська дитяча школа мистецтв і   культурно-освітня організація «Матіца Словенска».

Перед початком конкурсної програми всіх присутніх привітали  віце-консул  Генерального консульства  Словацької  Республіки в  м. Ужгороді   п. Ладіслава Гунарова  і  голова  культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» на  Україні  Йосип  Гайніш . 

Цього разу в Середньому  для участі в конкурсі прибув 61 учасник  з Ужгородського, Перечинського, Великоберезнянського,  Воловецького, Іршавського,  Мукачівського, Тячівського, Свалявського, Хустського районів,  міст  Ужгорода,  Мукачева, Хуста і Чопа. Змагання проводилося  у трьох вікових категоріях: І  категорія – солісти-вокалісти та дуети віком від 10 до 11  років включно, ІІ  категорія - солісти-вокалісти та дуети віком від 12 до 14 років включно,  ІІІ категорія  - солісти-вокалісти та дуети віком від 15 до 17 років включно. 

Журі цього року очолила Валентина Зелінка –     викладач-методист циклової комісії  «Академічний спів»  Ужгородського  музичного коледжу імені Д.Є.Задора, заслужений працівник культури України.  До складу журі також увійшли:  Гайніш Й.Й.– голова культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні;  Ленарт  Л.Д. – голова Президії  Ради директорів дитячих мистецьких шкіл  Закарпатської області, заслужений працівник культури України;  Данканич Г.М. - викладач  циклової комісії  «Академічний спів»  Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора;  Шванда М.І. – завідуюча вокально-хоровим відділом Середнянської ДШМ.

Журі з честю впоралося із своїм нелегким завданням і винесло наступне рішення щодо розподілу призових місць.

Гран-прі конкурсу і максимальну кількість балів  у І категорії отримали   Говдан Микола   з Ужгородської ДШМ  і дует у складі Гнаткович Даніели та Евніки (Полянська ДШМ).

Перше місце  у І  категорії посіла Носа Златослава  (Дубівська ДШМ).   Друге місце  розділили Газій Лідія  (Великолучківська ДШМ), Семйон Софія (Мукачівська ДШМ №2) і Фешко Вікторія (Тарновецька ДШМ).                                                                      Третє місце  у  цій віковій категорії  зайняли  Бенце Валерія (Чопська ДМШ),  Медвідь Владислава (Великолучківська ДШМ), Повханич Анна (Тур’я-Реметівська ДШМ)  і Феєр  Євгенія (Буштинська ДШМ). Серед дуетів у цій віковій категорії перше місце посів дует у складі Газій Марія - Медвідь Владислава (Великолучківська ДШМ), друге – дует у складі  Ігнатоля Євгенія - Шпеник Катерина   (Мукачівська ДШМ   №1 ім.С.Ф.Мартона), а третє місце - дует Газій Лідія - Медвідь Владислава    з Великолучківської ДШМ.        

У ІІ  категорії  перше місце згідно кількості набраних балів виборола Попович Марія (Мукачівська  ДШМ №2), друге місце - Голич Анастасія (Тарновецька ДШМ), третє місце розділили  Білей Максим (Кушницька ДШМ) і Петрінко Іванна (Драгівська ДШМ). Серед дуетів у цій віковій категорії  перше і друге місця не присуджувались,  а треті місця посіли дуети у складі Туліпан Вікторія - Ловська Кароліна   (Тячвська ДШМ) і Снітар Діана - Барна Аліна (Школа мистецтв м.Хуст).  

У ІІІ категорії перше місце виборола Багінська Каріна з Мукачівської ДШМ №1 ім.С.Ф.Мартона, друге місце не присуджувалось, а третє місце посіла Вовчок Руслана (Нижньоселищенська ДШМ). Серед дуетів у цій категорії призові місця не присуджувались.

Також були присуджені спеціальні відзнаки конкурсу:

відзнака Генерального консульства Словацької Республіки в м.Ужгороді -  Бенце Валерія (Чопська ДШМ);

приз за краще виконання твору а capella - Галас Валерія (Перечинська ДМШ);  

кращий концертмейстер - Бровді Михайло Васильович (Тарновецька ДШМ);

- кращий інструментальний супровід - інструментальний  ансамбль     «Мараморош»  (Школа мистецтв м.Хуст, керівник О.Анишинець) і гурт «Березняни» (Великоберезнянська ДШМ, керівник В. Опаленик).      

Переможці і призери отримали дипломи і грамоти,  а також цінні подарунки та пам’ятні  сувеніри від організаторів конкурсу. Подяками за участь і сувенірами були також нагороджені всі учасники конкурсу. Особливим подарунком для всіх учасників стали статуетки у вигляді золотого соловейка,  які були виготовлені спеціально для цього конкурсу руками дітей з фізичними вадами.

Подарунок і щирі слова подяки за майстерне ведення програми конкурсу отримав також і вчитель СЗОШ І-ІІІ ст.№4 м.Ужгорода, незмінний ведучий конкурсних програм, неперевершений Янко Поханіч. Велику роботу по організації і проведення  конкурсу провели В. Гойдош -  методист відділу мистецьких навчальних закладів департаменту культури Закарпатської облдержадміністрації, а також  Габріелла Бровді та Мілан Товт зі словацької редакції телеканалу «Тиса-1».            

Окремої подяки заслуговує велика робота викладачів і концертмейстерів навчальних закладів, які готували учасників; а також робота  керівників інструментальних колективів дитячих мистецьких шкіл, які забезпечили виступам учасників конкурсу якісний музичний супровід.

Учасники обласного конкурсу словацької народної пісні «Золотий соловей – 2018» роз’їжджалися по домівках з масою позитивних вражень від перебування на цьому святі словацького пісенного фольклору. Ми впевнені, що вони і надалі будуть розвивати свої вокальні дані,  і ще не раз захочуть взяти участь у цьому мистецькому змаганні. До нових зустрічей у Середньому!

Оксана Ленарт, директор Середнянської  ДШМ, для Закарпаття онлайн

11 травня 2018р.

Теги: Золотий соловей, словаки, Середнє

НОВИНИ: Культура

01:05
Вийшла друком нова книга Петра Мідянки "Посланія від Петроса"
10:50
На Закарпатті вийшов у світ черговий номер журналу "Культурологічні джерела"
14:52
У підземному переході під транспортним мостом ім. Томаша Масарика в Ужгороді облаштовують пандус
02:21
/ 1
Рік без Дмитра Кременя
11:55
/ 1
У Хусті працюють над створенням театру під відкритим небом на Замковій
02:48
Закарпатський муздрамтеатр поступово відновлює роботу
14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
/ 1
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
09:25
Ужгородська школярка дебютувала "Порожніми коридорами"
11:43
Закарпатська обласна філармонія представила концертну програму онлайн до Дня Європи
13:28
/ 1
У мукачівському "Паланку" відкриють музей ливарства
12:08
До Дня музеїв скансен в Ужгороді оголосив конкурс "Своя сорочка ближче до тіла"
09:08
Мукачівський історичний музей відновив свою роботу
16:46
В обласному краєзнавчому музеї в Ужгороді запропонують оглянути народні музичні інструменти та артефакти середньовічної церкви
03:56
/ 5
В Ужгороді відбулася акція на підтримку представників креативних індустрій
11:13
На Закарпатті визначили переможців дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва "Легенди Карпат"
» Всі новини