Про відповідний лист 11 держав з посиланням на неофіційну інформацію повідомило угорське видання Magyar Nemzet.
У листі держави чітко дали зрозуміти, що конфлікт між Угорщиною і Україною не повинен виноситися у площину НАТО.
Крім того, вони заявили, що не зовсім розуміють, у чому полягає проблема, і не вважають її аж настільки складною, щоб через неї ставити під загрозу стратегічні інтереси Альянсу.
У листі також ідеться про те, що суперечності у НАТО на високому рівні щодо України є сигналом для Москви, оскільки для будь-які розбіжності в альянсі є успіхом для РФ.
Декілька тижнів тому глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна наклала вето на скликання грудневого засідання Комісії Україна-НАТО.
На подібних зустрічах НАТО завжди наголошує на тому, що підтримує територіальну цілісність України, яка була серйозно порушена. У грудні ця позиція не буде висловлена.
Наразі засідання комісії Україна-НАТО планується на зустрічі міністрів оборони альянсу у лютому, однак Угорщина поки не змінила своєї позиції щодо блокування.
Подібної позиції Угорщина дотримується і в питанні відносин України і ЄС. На засіданні Ради асоціації Україна-ЄС, як очікується, угорські дипломати піднімуть питання санкцій проти України.
Степан Крук 2017-12-06 / 16:38:00
Я не є членом НАТО, але до протесту приєднуюся!