На його думку, "з українського боку бракує рішень, які б сприяли поступові в деяких двосторонніх питаннях, які загально звуться історичним діалогом".
"Ті питання відомі українській стороні багато років. Вони з’явилися не під час поточної каденції Сейму. Це й питання застосування мови радянських часів про польську окупацію [західних українських земель – ІП]. Це й питання церковної власності римо-католицької громади. Це й питання бездумної реабілітації чи глорифікації УПА й браку розплати за катинський злочин", − розповів Цихоцький.
Імовірно, політик мав на увазі польсько-український конфлікт на Волині в роки Другої світової війни, але, обмовившись, замість "волинський" сказав "катинський". Інакше незрозуміло, як Україна має розраховуватися за злочин, який здійснив НКВД за наказом Йосипа Сталіна.
Віце-міністр також згадав про рішення української сторони, які "нівелюють наші двосторонні заяви", як от "націлене на добре ім’я Польщі" вшанування солдатів "Карпатської Січі" на Верецькому перевалі за участі українського віце-прем’єра Іванни Климпуш-Цинцадзе. Те вшанування, за його словами, є звинуваченням поляків у масових злочинах 1939 року.
Як раніше повідомляло Закарпаття онлдайн, Польща офіційно "відхрестилася" від масового розстрілу стрільців "Карпатської Січі" на Верецькому перевалі у березні 1939 року.
МЗС Польщі, зокрема, звернуло увагу на таблицю із написом: "Героям Карпатської України, розстріляними польськими та угорськими окупантами у березні 1939 року", й те, що розстріл 600 стрільців "Карпатської Січі" здійснив підрозділ Корпусу охорони кордону.
"Польща ніколи не окуповувала Україну. Деякі території сьогоднішньої української держави входили до складу Республіки Польща на основі міжнародного права. До тепер не було представлено жодного доказу на підтримку тези про масовий розстріл стрільців Карпатської Січі у березні 1939 року, не згадуючи вже про польську відповідальність у цьому злочині, в якому підозрюють (Польщу - ред.)", - заявили в МЗС Польщі.
Верецький перевал розташований на межі Закарпатської та Львівської областей і у 1939 році через ньго проходив польсько-угорський державний кордон.
Ряд джерел стверджують, що принаймні частину січовиків розстрілювали угорські військові та цивільні особи. Саме на це вказує і опубліковане історичне фото.
Тим часом, на тлі ситуативного росту напруження в стосунках між Україною та Польщею, президенти Петро Порошенко та Анджей Дуда домовилися про проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету президентів України та Республіки Польща на рівні зовнішньополітичних радників наступного тижня у Кракові.
Архівне фото розстрілу українських полонених стрільців Карпатської України
Вуву 2017-11-13 / 01:46:13
Очевидно студенти історики (аспіранти) могли б цим занятись. Тема ця видається надто цікавою і малодослідженою.
Вуву 2017-11-13 / 01:43:38
А якщо б вдалось визначити тих хто на фотографійі ... То може в такий спосід отримати зачіпку до подальшого історично - архівного розстеження .