Переконливою ілюстрацією у розмові були багаторічні і взаємовигідні відносини між Закарпаттям та Кошіцьким і Прешовським самоврядними краями Словаччини. Наприклад, майже половина з 248 українсько-словацьких підприємств, зареєстрованих в Україні, функціонують у Закарпатській області.
Торік спостерігалися позитивні тенденції і в українсько-словацьких ділових взаєминах взагалі. Так, загальний товарооборот за десять місяців 2007-го, порівняно з аналогічним періодом попереднього року, зріс на 25,3 відсотка. За згаданий період Словаччина інвестувала в економіку України 102 млн доларів.
Радує і гуманітарна співпраця, вагомим імпульсом для якої стало проведене у вересні минулого року VII засідання двосторонньої Українсько-Словацької комісії з питань національних меншин, освіти і культури. Наступне засідання комісії відбудеться у другій половині ц.р. в словацькому місті Прешов. На травень заплановані Дні культури Словацької Республіки в Україні, під час яких намічено підписати План співробітництва між Міністерством культури і туризму України та Міністерством культури Словаччини на 2008-2012 роки.
Пожвавленню українсько-словацьких відносин на всіх напрямах, у т.ч. й транскордонного співробітництва, відзначалося на нараді, послужить і офіційний візит Президента Словацької Республіки Івана Гашпаровича в Україну, запланований на другу половину цього року. Йшлося і про необхідність відкриття нових пунктів пропуску на українсько-словацькому кордоні, розбудову прикордонної інфраструктури, перехід на спільний митний контроль, а також про потребу в малому прикордонному рухові /угода про це між Україною та Угорщиною вже укладена/, який пом'якшив би шенгенські обмеження для громадян України і сприяв би подальшому розвиткові прикордонної співпраці між суміжними регіонами України та Словаччини.
У розмові глав держав взяли участь глава Секретаріату Президента України Віктор Балога, міністри, керівники області, інші офіційні особи.