Президент ТПП Отто Ковчар поінформував, що якщо торговельний оборот між Індією та Україною з 2000 року зріс утричі, то між Індією та Закарпаттям за цей же період – у 16 разів. Розповів про потенційні напрямки співпраці, інвестування в наш край. Насамперед, маємо величезні туристично-рекреаційні можливості, адже мінеральні і термальні води у нас найкращі в Україні, працює фаховий медичний персонал, недаремно ж індійські студенти охоче навчаються в Ужгородському національному університеті на медичному та стоматологічному факультетах. Величезні перспективи і в автомобілебудівного підприємства «Єврокар», з конвеєра якого сходять «Шкода», «Фольксваген», «Ауді», але наразі його потужності задіяні лише приблизно на 10%. Ішлося і про закарпатське підприємство, наразі законсервоване, де виробляли титанові порошки та таблетки, що використовуються для виготовлення сталі.
Присутні на семінарі науковці УжНУ зазначили, що впродовж кількох років проводилися спільні наукові розробки нашого вишу з індійськими партнерами і цю співпрацю варто відновити, а також започаткувати співробітництво між науковим парком УжНУ та аналогічними в Індії.
Манодж Кумар Бхарті Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні заслухав усіх присутніх на семінарі щодо їхніх можливостей і бачення співпраці з його країною, а відтак провів презентацію можливостей Індії у партнерстві з Україною. Так, за його словами, із загалом 1,25 мільярда населення країни близько 30% не менш багаті, ніж американці та європейці, і вони залюбки подорожують і витрачають при цьому чималі кошти. Закарпаття було б дуже цікаве індійським туристам, однак для цього потрібне насамперед авіасполучення нашого краю з Києвом.
Ішлося і про те, що населення Індії щороку зростає на 22 мільйони осіб, 65% – молодь до 35 років, середній вік мешканців країни – 26 років, тому кількість студентів, які навчаються в Україні, може зрости щонайменше у 4-5 разів і значно збільшити надходження коштів: як плати за навчання, так і за час проживання, відвідин студентів їх рідними.
Ще один потенційний напрямок співпраці – близько половини мешканців країни є вегетаріанцями, але навіть ті, хто вживає м’ясо чи рибу, їдять їх далеко не щодня, тому щороку країна імпортує бобових, 14 видів, на понад 4 мільярди доларів і це ще одна ніша для експорту з України, де чудова родюча земля.
Представив Пан Посол і численні можливості Індії в розвитку міської інфраструктури, до 2030 року там заплановано створити 100 розумних міст, велика увага приділяється розвитку інтелектуальної та альтернативної енергетики, космічних технологій, ІТ-продуктів, медичних препаратів і устаткування, текстилю тощо.
Степан Крук 2017-10-17 / 21:53:37
Перед тим, як Україна поставлятиме в Індію бобові, необхідно відвантажити їм кілька мільйонів унітазів! Знаю про що говорю - я там був!