Як повідомив начальник обласного управління внутрішніх справ в Тернопільській області генерал-лейтенант міліції Віталій Максимов, одного з підозрюваних у крадіжці, 40-річного мешканця Києва, тернопільські правоохоронці затримали наприкінці грудня. У нього вилучено викрадене полотно. Таким чином, спільна тривала робота співробітників обласного управління карного розшуку і Тернопільського міського відділу міліції щодо розкриття резонансного злочину нарешті увінчалася успіхом.
Сценарій крадіжки, за попередніми даними, розгортався так. У художньому музеї цього весняного дня був звичайний робочий день. Серед відвідувачів – переважно школярі. Так сталося, що працівниця музею почувала себе недобре і відлучилася на якийсь час. А викрадена картина не була оснащена будь-якими засобами захисту.
Зловмисники цього дня приїхали з Києва до Тернополя автомобілем «Мазда». «Оглядаючи» визначні місця обласного центру, чомусь увагу звернули саме на вивіску «Художній музей».
Затриманий міліціонерами мешканець столиці раніше двічі був судимий за крадіжки державного майна і майже десять років відбував покарання за скоєні злочини. Отож, цікавість до музею цілком зрозуміла. Злочинці миттєво вирішили скористатися зручною для них ситуацією.
Для багатьох на той час залишалося загадкою, як можна було серед білого дня непомітно винести з музею полотно розміром 29х42 см у масивній рамі. Все виявилося просто: один із зловмисників зрізав ножем шнурки, на яких висіла картина. Відтак, прикривши її курткою, крадій зі спільником миттєво вийшли з музею. Іномаркою вони відразу ж попрямували до столиці.
Свідки та працівники музею практичного нічого суттєвого сказати про зловмисників не змогли, тому оперативникам збирати інформацію довелося досить нелегко. Були складені фотороботи підозрюваних, орієнтування розіслали по всій Україні. Відшукати таких злодіїв — робота, яку можна порівняти хіба що з пошуком голки в копиці сіна. Основне досягнення у цій справі — міліціонерам вдалося повернути викрадену картину до Тернополя.
Затриманий стверджує, що йому так і не вдалося її продати — у потенційних покупців були сумніви щодо авторства полотна, яке зберігалося у Тернопільському художньому музеї. Отож, попереду експертиза, яка й дасть справжню оцінку полотну і відповідь на запитання, чи має картина історичну цінність.
Наразі триває розслідування, яке й розставить усі крапки над «і».