Вирубку зелених красунь проводитимуть у так-званих «природніх новорічних плантаціях», де вирубка хвойного молодняка є просто обов'язковою - смуги електропередач, газо- та нафтопроводів, вздовж автомобільних доріг та вузькоколійок. Вони заліснюються природнім шляхом і розчищати їх необхідно щороку.
На території Прикарпаття таких «плантацій» близько 4,5 тис. га, що дає можливість отримувати достатню кількість новорічних красунь щороку. Найбільше новорічних ялинок щороку реалізують Надвірнянський, Вигодський, Солотвинській та Болехівській лісгоспи.
Мешканці області надають перевагу 1,5 - 2 метровим красуням, їх цьогорічна вартість складає близько 20 гривень.
Проте, представники інших областей обирають метрові деревця, що коштують близько 12 гривень, зручність транспортування і нижча собівартість є основними причинами попиту.Там більше визнають смереку і ялину європейську, у нас же популярна ялиця біла.
Нагадаємо, за незаконно зрубані ялинки штраф від 110 до 126,5 грн. Втім, злодія ще потрібно впіймати. Протягом п»яти останніх днів правоохороними органами міліції затримано понад 4 тис. незаконно вирубаних ялинок Прикарпатські правоохоронці тільки за п´ять діб у ході комплексного оперативно-профілактичного відробітку затримали понад 4 тис. незаконно вирубаних ялинок.
За словами Василя Гультайчука, керівника Центру громадських зв´язків УМВС в Івано-Франківській області, за цей час міліціонери задокументували 13 злочинів, пов´язаних з розкраданням лісу.
Наприклад, 20 грудня косовські міліціонери тричі зупиняли вантажівки, доверху заповнені награбованими ялинками.
Тим часом в Долинському районі працівники міліції затримали автомобіль жителя Львівської області, який транспортував 400 зелених красунь, придбаних у Закарпатті. Під час перевірки виявилося, що на четверть з них немає відповідних документів.
Подібні факти минулого тижня були зареєстровані у Верховинському, Калуському, Городенківському і Снятинському районах.