Селяни Закарпаття довели, що можна побудувати якісні шляхи за кошти у десятки разів менші, ніж на це витрачають офіційні дорожні будівельники.
Мешканці Великої Доброні тепер не натішаться. Дорога, яку вони побудували власноруч минулого літа, сувору сніжну зиму пережила "на відмінно".
Рік тому, озброївшись лопатами, граблями, кирками та міні-трактором, самі побудували майже кілометр нової дороги, а це - дорожнє покриття шести сільських вулиць. "Що ми самі могли робити – це засипати дорогу щебенем та бордюри робити, а потім підвезли асфальт – і ми все самі зробили", - розповідає мешканець Великої Доброні Барна Бак.
Люди кажуть, тоді вперше вчилися професійно будувати дорогу.
Гроші на дорогу селяни збирали з кожної хати - по 500 грн. Підрахували, що на кожні 100 метрів дорожнього покриття витратили не більше 50 тисяч гривень. Тоді як "Укравтодор" на капремонт вимагає 1 мільйон - тобто у 20 разів більше.
"Звичайно, вартість їхніх ремонтів і наших ремонтів різниться. У тому сенсі, що навантаження на дороги зовсім інше…Говорити, що то витримала, то не витримала - асфальт один і той самий, але дорога ж то бокова в селі. Там ні фури не їздять, нічого", - пояснює начальник Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Михайло Попович.
Місцеві мешканці кажуть: востаннє професійний ремонт шляху у них робили ще за часів СРСР. Зараз від тих робіт - яма на ямі. Тому подарунків від влади вони не чекають, а сподіваються лише на стабільну погоду, щоб знову взятися за інструменти. У планах на цей рік - реконструкція ще семи вулиць. Як селяни власноруч автошляхи ладнають - дивіться у сюжеті:
Світлана Максимова, Микола Томаш, "5 канал"