Про це повідомляється на сайті банку.
"Консорціум інвесторів купує 100% акцій ПАТ "Сбербанк" (Україна), яке є дочірнім банком ПАТ Сбербанк. У Консорціум увійдуть Норвік Банк (Латвія) і білоруська приватна компанія", - йдеться в повідомленні.
Відповідний юридично зобов'язуючий договір підписаний 27 березня. Закриття угоди очікується в першому півріччі 2017 роки після отримання схвалень угоди фінансовими і антимонопольними регуляторами відповідних юрисдикцій, включаючи Латвію та Україну.
Основним покупцем українського дочірнього банку Сбєрбанку виступить син власника нафтової компанії "Русснефть" Михайла Гуцерієва Саїд.
Це випливає з повідомлення латвійського Norvik Banka, який також візьме участь в угоді.
"Сьогодні AS Norvik Banka і його основний акціонер, громадянин Великобританії Григорій Гусельников, підписали угоду про участь в інвестиційному консорціумі з придбання українського підрозділу російського Сбербанку. Мажоритарним акціонером нового консорціуму став громадянин Великобританії Саїд Гуцерієв і білоруська компанія, що належить йому. Ця угода дозволить запропонувати українським клієнтам обслуговування, побудоване на європейських принципах якості, прозорості та доступності, зберігши технологічний рівень банку, створений Сбербанком Росії ", - йдеться в релізі Norvik Banka.
"Придбаний банк має прекрасну інфраструктуру: в його платформу попереднім власником - Сбєрбанком Росії - були вкладені сотні мільйонів доларів. Це солідна основа для розвитку і якісного зростання проекту. Мій досвід підказує, що, прийнявши рішення про участь в ньому, всі учасники консорціуму роблять вельми далекоглядну і вигідну інвестицію, а самому банку це дозволить зробити великий крок вперед і реалізувати багато передових проектів не тільки в Україні, але і в сусідніх країнах Європи", - заявив Гуцерієв, чиї слова наводяться в релізі.
У повідомленні про родинні зв'язки інвестора нічого не сказано, проте наведена там біографія - навчання в Херроу і Оксфорді, робота в Glencore - повністю збігається з біографією сина власника "Русснефти".
Як повідомлялося раніше, президент затвердив рішення РНБО про застосування санкцій до п'яти банків з російським капіталом. Санкції, введені на рік, забороняють українським банкам виводити капітал з країни на користь своїх материнських структур.
12 березня у різних областях України активысти позаливали банкомати "Сбербанку" монтажною піною, а 14 березня у Києві замурували одне з відділень цього банку.
Пізніше замглави НБУ Катерина Рожкова звернулася до правоохоронних органів з проханням забезпечити безперебійну роботу відділень банків