За відповідну постанову №6172-П проголосували в п'ятницю лише 46 депутатів при необхідних 226.
За словами одного з авторів проекту постанови Єгора Соболєва, під час ухвалення закону про зміни до е-декларування 23 березня в нього з голосу було внесено багато правок, які зробили норму суперечливою. Зокрема, зазначив він, закон зобов'язує громадські організації подавати електронні декларації разом з чиновниками.
"Ми з вами вчора приймали закон, який під прикриттям необхідності звільнити від подання декларацій військовослужбовців, по-перше, зобов'язав багато громадських організацій і всіх, хто з ними працює, подавати декларації, по-друге, містить прямі суперечності в своїх нормах, які заважають ввести його в дію", - зазначив він, виступаючи з трибуни парламенту.
Зокрема, підкреслив голова антикорупційного комітету Соболєв, в законі містяться норми, що суперечать одна одній.
Він навів приклад: цей закон зобов'язує суб'єктів декларування подавати першу декларацію у 2018 році, у період з дня набрання чинності цим законом до 31 грудня 2017 року, але існує в законі й інша норма, яка вимагає від тих, хто подає першу декларацію, робити це до 1 травня 2017 року.
Ще одна прибічниця постанови про скасування Альона Шкрум (фракція "Батьківщина") висловила обурення, що під час ухвалення 23 березня "коротесенького закону" №6172 з благородною метою звільнити військових від необхідності заповнювати е-декларації нардепи з БПП та НФ додали до нього 32 сторінки поправок.
"І ці поправки взагалі не стосуються військовослужбовців, а стосуються всіх інших категорій, які вони або виводять з декларування, або додають", - підкреслила депутатка.
Вона повідомила, що, зокрема, додаються члени наглядових рад, громадських об'єднань, наукових установ, навчальних закладів і всі експерти, які займаються питаннями боротьби з корупцією і не отримують коштів з бюджету.
Як повідомлялося, у четвер, 23 березня, Рада ухвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців-контрактників та мобілізованих бійців від обов'язку заповнювати електронні декларації.
Але документ був затверджений із правками, внесеними в тому числі з голосу. Були зокрема враховані поправки депутата Тетяни Чорновол, раніше відхилені комітетом з питань боротьби з корупцією, який очолює Єгор Соболєв. Він розкритикував кінцевий варіант документу та виступив за повторне друге читання законопроекту.
Як зазначила виконавчий директор ГО "Інституту масової інформації" Оксана Романюк, внесені зміни до законодавства в частині е-декларування навіть торкнуться журналістів. Вона сказала, що розглядає це як тиск і ускладнення роботи журналістів.