Фолк-шоу «Віднова» – це, на перший погляд, неординарне поєднання минулого та сучасного. Перфоменс покликаний акцентувати, що народні співи та танці – це модно. Автентичні пісні Пряшівщини та Лемківщини зазвучали по-новому, отримали сучасне аранжування.
Оксана Тиховська, організатор фолк-шоу:
– Ми хочемо запровадити моду на все народне. В кожен час всенародне, мається на увазі народна пісня, народна музика, народний танець. І хочемо показати, що все це може бути сучасним, може бути цікавим для молоді. Молодь, яка вже народилася в незалежній Україні, трошки по-іншому мислить, як старше покоління. Її треба привчати до того, що це модно, що це гарно, що ми нічим не гірші за наших сусідів, що Україна європейською є державо. І презентувати себе гідно на європейському рівні.
Автори зняли невеличкий відеоролик, в якому взяли участь молоді вокалісти та хореографи. Активно долучилися також студенти філологічного факультету УжНУ. Під звуки народної пісні відбувається своєрідна подорож у часі. Недарма основною локацією обрали музей архітектури та побуту, що дихає старовиною. Студенти, доторкаючись до древніх артифактів, переносяться на сотні років назад.
Оксана Тиховська, організатор фолк-шоу:
– Ці дівчата переносяться в давнину і починають танцювати гаївку. Танцюють, потім дія іде в темряві і вона означає те, що у сні, коли вони вже цей музей покинули, у сні вони знову повертаються думками до того, що було вдень і ще раз переживають те, що було побачене протягом дня. І ми акцентували на тому, що треба періодично повертатися до свого коріння, періодично треба пробуджувати в собі цю пам’ять, оскільки це зробить наше життя яскравішим, цікавішим.
Фольклорне шоу «Віднова» – це нове дихання для етнічної культури Закарпаття. Оскільки межа між минулим та сучасним дуже тонка і забувати своє коріння в жодному разі не можна, – кажуть автори. Для широкого загалу фолк-шоу презентують в Ужгороді на початку квітня.