У місті потрібно запровадити моду на збереження культурної спадщини — такий висновок зробили експерти під час зустрічі в «Совиному гнізді». Фахівці рекомендують показати правильні приклади. З-поміж позитивного в Ужгороді відзначають появу додаткових лавиць у парках та скверах і запровадження підсвітки пам’яток архітектури, зокрема, церков та соборів. Вирішення потребує питання невдалих вивісок, причому не тільки в Ужгороді.
Василь ГОШОВСЬКИЙ, менеджер проектів платформи «Тепле місто» (м. Івано-Франківськ)
Якщо з іншими порівнювати, то Ужгород, можливо, ще не дотягує до Львова, але проблема з вивісками є в Івано-Франківську, Києві, Одесі. Одеса дуже красиве місто, але там ще більша проблема з вивісками, ніж в Ужгороді. Ужгороду ще трішки попрацювати, подивитися на Угорщину, куди всі їздять, і просто перейняти досвід. І Ужгород може стати дуже класним туристичним містом.
Ужгородські активісти сподіваються втілити ідеї колег з Івано-Франківська та Львова в обласному центрі Закарпаття. Уже напрацювали план заходів.
Маріанна СОБРАН, радник міського голови Ужгорода на громадських засадах з питань охорони культурної спадщини
Першочергові кроки — це з наступного тижня проводити конкретні круглі столи з підприємцями .Я пропоную брати конкретну вулицю (наприклад, вул. Корзо. вул. Волошина), сідати з підприємцями, cвласниками приміщень і просто розбирати по цеглинкам їхні об’єкти і зрозуміти, що би вони хотіли, що би ми могли запропонувати; працювати з дизайнерами, які є фахівцями в цій справі, щоб вони могли допомогти зрозуміти суть того фасаду і тієї вивіски, яка би підійшла і громаді, і візуально не псувала простір міста, і бізнес був би задоволений.
Таким чином уже за рік планують досягти естетичного вигляду принаймні для кількох центральних вулиць Ужгорода. Йдеться про Корзо, Волошина і Фединця, площі Корятовича й Петефі, а ще — про прилеглі до центральних туристичні території: будівлі на вулиці Духновича і площі Поштовій також можуть зазнати змін.