Подібного Україна ще не бачила. Клепачем у народі називають молоток. Це унікальний інструмент Карпатської школи ковальського мистецтва України. Саме удар клепача об метал поклали в основу закарпатської техномузики.
Олександра КУЗНЕЦОВА, ГО «Культурна платформа Закарпаття»:
– Достатньо важко покласти народний ритм, народний колорит, особливо наш регіональний на щось нове, на техно, на стандартний розмір. І ми впоралися, тому що кожен трек в результаті у нас виходить накладання одного ритму на інший, але при цьому звучання, цілісність у нас залишається. І десь воно цим резонансом все-ж чіпляє.
Це буде цілісний перфоменс. Під ритми техно танцюватимуть досвічені хореографи. Важливою складовою є також їх одяг. Це будуть дизайнерські речі із закарпатськими етномотивами.
Євген ЗАБАРИЛО, ГО «Культурна ініціатива Коло»;
– Головним його завданням є те, що ми би бажали бути оригіналом, а не копією. Дуже мала увага і дуже малий продакшн відносно культурних кодів, які має наша земля. Чому клепач? Клепач – це історичний артифакт, якому вже не одна тисяча років. Він прийшов ще з Куштиницької епохи,залізної, тому ми взяли його в основу. І з нього створили музику.
Мистецьке дійство має на меті через концепт коваля презентувати закарпатцям специфіку української культури. Обрядову частину техногвалту створили завдяки партнерству з науково-дослідницькою лабораторією української літератури та фольклору Закарпаття при «Ужгородському національному університеті». Дійство розпочнеться о 21.00.
УжІнформ